Як зберігати овочі в квартирі максимально довго

Із статті дізнаєтесь як зберігати овочі в квартирі, на балконі і в холодильнику. Дізнаєтесь секрети від досвідчених господинь і поради від садівників.

Як зберігати овочі правильно

 1. Після покупки або збирання врожаю, краще відрізати зелену частину овочів від коренеплоду. Так вони довше збережуться.
 2. Миті овочі зберігаються гірше, ніж немиті. Тому мийте заздалегідь перед вживанням чи приготуванням їжі.
 3. Овочі і фрукти добре зберігаються у різноманітних пластикових контейнерах і пакетах, в яких є отвори для циркуляції повітря і захисту від запотівання.
 4. Не слід класти овочі і фрукти разом.
 5. Пасльонові культури (помідори, картопля, перець), варто зберігати окремо, від інших овочів. Адже вони здатні виділяти етилен, який може негативно вплинути на смак «сусідів».

Як правильно зберігати овочі

Тепер пройдемось детальніше по кожному популярному виду овочів.

Картопляяк зберігати картоплю

Без неї важко уявити повсякденний раціон середньостатистичного жителя нашої країни. Його потрібно тримати у темному приміщенні із низькою температурою. Для цього ідеально підходять підвали, пивниці. Оскільки картопля при зберіганні виділяє воду і повітря, місце зберігання повинне добре провітрюватись, щоб не було гниття коренеплодів.

Температура зберігання повинна бути низькою, але не мінусовою (5-7 градусів тепла). Інакше крохмаль, яким багата картопля, перетвориться у цукор, і коренеплоди стануть непридатними до вживання.

Темне приміщення потрібне для того, щоб картопля не проростала. Крім цього, при зберіганні на сонці, в картоплі може збиратись соланін (зеленого кольору), який вживати шкідливо.

Деякі господарі для зменшення гниття картоплі зверху кладуть буряк, яка в певній мірі збирає вологу.

Радимо час від часу переглядати картоплю і видаляти ті бульби, які зігнали. Інакше вони стануть причиною гниття інших, сусідніх картоплин.

Крім цього, варто витраті ті сорти, які призначені для тривалого зберігання.

Ще одне. Перед тим як зберігати овочі в погребе, потрібно підсушити картоплю у тіні.

Капустаяк зберігати капусту

Її потрібно зберігати у прохолодному місці. Але перед тим, як зберігати овочі в холодильнику, ви можете завернути її у папір. Це відносить не тільки до білокачанної, але й інших видів капусти: броколі, цвітної.

Деякі господині тримають капусту у прохолодному місці підвішеною, у сітках типу «авоська».

Часник

Часник можна зберігати при плюсовій температурі і там, де є циркуляція повітря. На жаль, при триманні в холодильнику смакові властивості часнику погіршуються.

Можна тримати на кухні у матерчатих мішечках.

Бурякяк зберігати буряк

Зберігайте коренеплід без листя, його відріжте. Для тривалого тримання буряка підійдуть дерев’яні ящики із піском. Або покладіть в тканинний мішок і, тримайте у відносно прохолодному місці.

Баклажани

В холодильнику можуть зберігатись протягом 20-30 днів.

Огірки

Огірки найкраще тримати в холодильнику. Але й там вони пролежать не більше тижня.

Перець

У теплі втрачає свої кондиції, шкірка морщиться. Ідеальна температура зберігання – 11 градусів тепла. Можна тримати в дерев’яних ящиках, кожен шар перекласти папером.

Моркваяк зберігати моркву

Моркву для зберігання не мийте. Покладіть в поліетиленовий пакет (можна трішки скропити водою). Тоді зав’яжіть пакет так, щоб залишилось трішки повітря.

Якщо ж потрібно зберегти більше моркви, то тримайте в дерев’яних ящиках і пересипте сухим піском.

Цибуля

Після збору врожаю, перед тривалим зберігання, потрібно просушити цибулю на сонці. Так зменшимо кількість погнилих плодів.

Можна тримати як у підвалі, так і в кладочці при кімнатній температурі. Як із більшості інших овочів – потрібно забезпечити циркуляцію повітря. Не рекомендують тримати цибулю в холодильнику.

Приміщення повинно бути сухим, інакше овоч починає гнити.

Можна тримати на кухні у матерчатих мішечках, але окремо від часнику. Кожен сорт цибулі тримайте окремо.

Помідори

Хоч холодильник для зберігання овочів і фруктів підходить добре, але на відміну від більшості овочів, помідори не варто тримати в прохолодному місці, адже від цього у них псується смак. Ідеальна температура – 20 градусів тепла.

В холодильнику кладіть помідори, якщо потрібно їх зберігати протягом 4-5 днів чи довше. Тоді вже смак вторинний, головне зберегти овоч від гниття.

Якщо маєте недозрілі зелені помідори – тримайте їх разом із достиглими, і вони швидко почервоніють.

Кріп

Кріп, а також петрушка і зелена цибуля зберігають до місяця, якщо покласти їх скляну банку і закрити пластиковою кришкою.

Також зелень можна поставити у банки із водою.

Гриби

Сушені гриби можна зберігати в паперових пакетах. Але для захисту від ураження хробаками, деякі господині, тримають їх в скляних банках герметично закритих пластикових кришках.

Горіхи

Горіхи тримайте у закритій скляній тарі. Можна їх тримати у тканинних мішечках у сухому місці.

Як правильно зберігати овочі в холодильникуЯк правильно зберігати овочі в холодильнику

Як правило, кожен холодильник має відділ, спеціально призначений для зберігання овочів. Переважно це ящики в нижній частині основної камери.

Ягоди типу малини, смородини чи чорниці краще викласти у спеціальні пластикові контейнери і заморозити у морозильній камері. Взимку розморожуєте і готуєте страви або вживаєте як самостійне блюдо.

Перед заморожуванням не мийте, повторно не заморожуйте. Так вони будуть придатними до вживання до кінця зими і навіть довше.

Якщо тримаєте овочі і фрукти в поліетиленових пакетах, то зробіть в останніх дірки, що коренеплоди мали можливість «дихати».

Не бажано тримати в холодильнику такі продукти як:

 • Помідори,
 • Лимони,
 • Банани,
 • диня,
 • манго,
 • ананас,
 • картопля.

У більшості випадків тропічні фрукти не потрібно тримати у холодильнику – у холоді вони псуються ще швидше, ніж при кімнатній температурі.

Яблука, сливи, груші, при зберіганні виділяють газ етилен. Тому їх зберігайте окремо від інших фруктів і овочів.

Висновок. Ви дізнались кращі способи зберегти продукти свіжими, і на закінчення цікаве відео як зберігати овочі в квартирі:

рос

Be the first to comment on "Як зберігати овочі в квартирі максимально довго"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*