Як правильно зберігати овочі і фрукти

рука тримає агрус

Літо — пора збирати врожаї овочів, фруктів і ягід. І це відповідальний етап, адже потрібно вміти не тільки зібрати врожай, але й його зберегти. Не рекомендуємо звертати увагу на класичне консервування чи виготовлення варення — такі продукти не дуже корисні для здоров’я.  

Ми ж дамо декілька порад, які дозволять тривалий період зберігати врожай так, щоб продуктах зберігали корисні речовини. 

 1. Придбайте хороші морозильні камери. В них, наприклад, можна зберігати ягоди. Їх можна пофасувати в окремі пакетики або пластикові контейнери. Тільки не потрібно мити перед закладкою на зберігання. Достатньо легенько очистити коренеплід від землі і обрізати бадилля, залишивши 1-1,5 см. 
 2. В цих же камерах можна зберігати зелень: кінза, петрушка, кріп, та ін. Зелень помийте, підсушіть і поріжте. Тоді поскладайте у невеликі поліетиленові пакетики в покладіть в морозильну камеру. Взимку, вміст пакетика можна висипати у суп, плов чи іншу страву.  
 3. Не кожні фрукти можна зберігати у холоді. Наприклад, холодильник не підходить для зберігання теплолюбних бананів, ананасів, манго чи дині.
  А такі овочі як огірки і помідори можна нетривалий період тримати в холодильнику. Але у спеціальних відділах для овочів, які мають відносно невелику температуру.  
 4. Яблука можна зберігати в темному приміщенні. Це може бути, наприклад, погріб. Тримати ці фрукти слід у пластиковій чи дерев’яній тарі — можна придбати чи зробити зручні ящики. Пам’ятайте, що при зберігання яблука виділяють газ етилен, і він погіршує зовнішній вигляд інших фруктів і овочів. Тому тримайте їх окремо від яблук. 
 5. Не тримайте картоплю взимку на відкритому балконі. При мінусових температурах крохмаль, яким багаті ці коренеплоди, перетворюється у цукри. Тому картопля що змерзла стає солодкою і неприємною на смак. Найкраще тримати її при температуру 3-6 градусів тепла. Таку температуру можна отримати на закритих балконах із підігрівом або в різноманітних погребах, льохах, та ін. 
 6. Цибулю можна тримати при кімнатній температурі в сухих умовах. 
 7. Овочі і фрукти не потрібно мити, якщо кладете на зберігання у холодильник чи морозильну камеру. Це вже потрібно робити безпосередньо перед приготуванням. 
 8. Господині часто жаліються, що горох і бобові довго не зберігаються, бо їх продірявлюють гробачки. Як варіант, можна такі продукти тримати в холодильнику, в поліетиленових кульках. 
 9. Сушені гриби, гречка та інші крупи також часто уражуються хробаками. І що цікаво — навіть у запакованих поліетиленових пакетах, в яких ми їх і купуємо. Справа в тому, що виробник у цих пакетах робить невеликі дірки, що крупи “дихали”. От через такі отвори і можуть завестись гробаки.

  Як варіант, можна тримати крупи і сушені гриби і скляних чистих і сухих банках. І щільно закривати капроновими кришками. 
 10. Баклажани погано зберігаються на холоді, ідеальна для них температура 10-14 градусів тепла. 
 11. Полуницю важко зберігати тривалий період — воно швидко псується. Але на пару днів можна затримати гниття. Для цього тримайте при температурі близько нуля в пластикових корзинках. 
 12. Спеціалісти радять зберігати окремо овочі і фрукти. Так вони зможуть “протриматись” довше.

ягода агрусуP.S. Як бачите, поради щодо зберігання овочів і фруктів не складні. Головне для закладки відбирати цілі і непошкоджені продукти. Регулярно перебирайте врожай, щоб одна зігнила штука не знищила десятки сусідських.  

Як правило, менш спілі екземпляри зберігаються довше. Тому достиглі з’їдайте одразу, а інші ще полежать.  

рос

Be the first to comment on "Як правильно зберігати овочі і фрукти"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*