Як краще зберігати гарбуз в домашніх умовах

Із статті дізнаєтесь як зберігати гарбуз в домашніх умовах так, щоб вона тривалий час зберігала свої властивості, консистенцію і смак.

Ці знання згодяться більшості господинь, адже цей овоч дуже корисний і його варто включати в наш раціон.

Найкраще гарбузи зберігати у підвалах і льохах. Адже тут є ідеальні температура і вологість. Тут овоч може лежати протягом зими, до весни. Тримати гарбуз найкраще в сухому і темному місці. Тут повинна бути невисока температура, але не слід допускати промерзання. Якщо до цього тут тримали овочі і вони тут гнили.

Підвал або льох бажано попередньо продезінфікувати, особливо,

Гарбуз не полюбляє, коли температура різко змінюється, краще забезпечити стабільні умови утримання.

Ідеальна температура зберігання гарбуза близько 10 градусів тепла (плюс мінус 5 градусів). Не тримайте тривалий час гарбуз на відкритих сонячних променях.

зберігання гарбузаНе потрібно тримати гарбузи наваленими одні на одних. Краще їх класти окремо, щоб вони не торкались одні одного.

У селі селяни кладуть гарбузи всередину стогів із соломою або сіном. Зверху накрийте копиці плівкою, щоб дощі не змогли намочити.

Якщо ж є надто багато гарбузів, то частину, призначені для годівлі худоби інколи тримають на відкритому повітрі, під накриттям. Ясна річ, що таке зберігання годиться до настання зимових морозів.

На тривалість зберігання гарбузів залежить і час знімання. Терміни залежать від сортів. Ранні збираються скоріше (в кінці літа), а пізні – в середині вересня. Для збору врожаю вибирайте суху і теплу погоду.

Зрізайте гарбузи так, щоб залишилась плодоніжка товщиною до 4 см. Для тривалого зберігання (протягом зими і довше) вибирайте пізні сорти.

Як зберігати гарбуз на зиму в домашніх умовах

Якщо у вас є підвал – це може стати чудовим місцем для зберігання гарбузів. Тут можна тримати гарбузи протягом усієї зими. Тільки зверніть увагу, щоб тут не було мінусових температур і овочі не підмерзали.

Найкраще не класти гарбузи на голу підлогу, а постелити там солому, сіно чи старий одяг.

Або можна тримати гарбузи на стелажах і поличках, якщо вони є вашому підвалі. Тут ще менший ризик підмерзання гарбузів.

Якщо ж не завжди вдається дотриматись рекомендованого температурного режиму, то у часи сильних морозів накривайте гарбузи старим одягом.

Як зберігати гарбуз взимку в квартирі

як зберігати гарбуз в холодильникуЗберігання гарбуза в квартирі буде успішним, якщо знати декілька правил:

  • Засклені балкони можуть підійди для тривалого (протягом декількох місяців) зберігання овочів. Тільки слідкуйте, щоб тут не було підмерзання. І разі сильних морозів надворі накривайте овочі старим одягом. На балконі зручно тримати гарбузи і картонних або дерев’яних ящиках, наповнених сіном або соломою. Як було сказано вище – гарбузи не варто тримати на прямих сонячних променях. Тому на балконі накривайте його одягом або тримайте у коробках.
  • Кладовка – не ідеальний варіант, але підійде, якщо у вас немає підвалу чи заскленого балкону. Тільки зверніть увагу, чи поруч немає батарей та інших нагрівальних пристроях. Якщо зробити все правильно, то гарбуз в таких умовах можна зберігати до 90 днів.

Як правильно зберігати гарбуз нарізаним на шматочки

фото гарбузівЯк правило диня має великі розміри, і для приготування однієї страви її забагато. Тому слід якось зберегти до наступного приготування їжі.

Для таких умов добре підійде холодильник. Закрийте шматок гарбуза харчовою плівкою і покладіть у поличку холодильника призначену для зберігання овочів. Тут гарбуз не втратить своїх властивостей протягом тижня.

Також, можна заморозити гарбуз на зиму. Для цього помийте, підсушіть і почистіть шкірку плоду. Викиньте насіння, а м’якуш поріжте на дрібні шматочки. Тоді покладіть у камеру із сухою заморозкою. Тримати можна як прямо у пластикових шухлядках морозильної камери, так і в поліетиленових кульках.

Якщо все зробити правильно, то гарбуз буде зберігатись протягом року, і навіть довше. Після розморожування шматочки майже не втратять своєї консистенції і смаку.

Висновок. Ви дізнались як зберігати гарбуз в домашніх умовах. Вам потрібно лише дотримуватись рекомендацій і регулярно оглядати овочі на зберіганні. У разі виникнення підгнивання чи ураження морозами, їх слід витягнути із місця зберігання, щоб вони не стали причиною псування сусідніх овочів.

І на закінчення відео як зберегти гарбуз на зиму:

рос

Be the first to comment on "Як краще зберігати гарбуз в домашніх умовах"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*