Коли краще забирати гарбуз з грядки

Із статті дізнаєтесь коли прибирати гарбуз з грядки, як це правильно зробити, ознаки дозрівання цієї культури.

Коли зривати гарбуз


Правильний час збору урожаю дає можливість отримати овочі із найкращими смаковими властивостями. Окрім цього, вони довше зберігаються.

Терміни зривання гарбузів залежать від погодних умов, регіону вирощування, вибраного сорту.

Так, для середніх широт терміни збору врожаю гарбуза будуть наступними:

  • 15-20 числа серпня – скороспілі сорти. При правильному зберіганні вони збережуть свої властивості протягом місяця після зривання,
  • Гарбузи середньої спілості збирають пізніше, приблизно 15 вересня. Їх можна зберігати до зими.
  • Пізні сорти призначені для зберігання протягом зими, адже мають міцну шкірку і тверду консистенцію. Їх збирають в кінці вересня. Навіть, якщо вони не наберуть потрібної зрілості, достигнути зможуть в процесі зберігання. Як правило, в кінці вересня плоди мають властиві сорту смакові властивості, колір м’якуша і консистенцію. Також в цей період дозрівають насіння гарбуза, і їх можна вживати як самостійну страву або наступного сезону висаджувати у грядку.

коли збирати гарбуз із грядкиВ південних регіонах країни морози наступають пізно, тому й господарі не поспішають із збором, і гарбуз ще довго гріє своє «пузо» у сонячних променях.

Якщо ж жителі помірних регіонів затримаються із збиранням врожаю, то гарбузи можуть постраждати від перших морозів. Якщо підмерзнуть – погано зберігаються, втрачають смакові властивості, стають м’якими.

Якщо знаєте, що у вас швидко настають морози, а гарбузи ще не достигли, тоді видаліть зайві суцвіття, які і так вже не дадуть плодів, а тільки забирають сили рослини. Для цієї мети здійснюють прищипування пагонів.

Нагадуємо, що коли збирають урожай гарбуза в якому місяці залежить від погодних умов і особливостей вашого регіону. Орієнтуйтесь на поради більш досвідчених городників свого населеного пункту. Крім цього, запам’ятовуйте або записуйте особливості попереднього збору врожаю, щоб наступного сезону внести необхідні поправки.

Інколи, той бік, на якому гарбуз лежить на землі підгниває. Щоб перестрахуватись, деякі дачники підкладають під гарбузи дерев’яну або пластмасову дощечку.

Як визначити зрілість гарбузів

збирання гарбузаТерміни коли збирати урожай гарбуза залежать від зовнішнього вигляду самих гарбузів. Якщо вміти в ньому орієнтуватись, то ви завжди самостійно визначите коли потрібно збирати гарбуз.

Ось ознаки, які вказують на зрілість цього овочу:

  1. Жовтіють і сохнуть листя,
  2. Починає підсихати плодоніжка. Якщо влітку вона зелена і гнучка, то в кінці літа сохне, забарвлюється у коричневий колір і стає жорсткою,
  3. Гарбуз забарвлюється у властивий сорту колір (яскраво насичений жовтий або оранжевий).
  4. Оболонка овочу стає більш щільною і твердою. Через це, якщо постукати по гарбузі, він дає типовий глухий звук.

Також радимо звертати інформацію на упакуванні, в якій купували насіння. На ній сам виробник дає поради коли садити і збирати врожай.

Також, у разі вирощування великої кількості гарбузів, буде розумно один вибірково розрізати і подивитись на стиглість. Це дозволить більш точно визначити коли треба збирати урожай гарбуза.

Як збирати врожай гарбузів

росте гарбуз фотоАкуратно зрізайте гарбузи так, щоб разом із ними залишалась плодоніжка довжиною у декілька сантиметрів. Для збирання врожаю використовуйте гострий ніж, який дозволить працювати легко і безпечно.

Щільна оболонка гарбуза захищає його і дозволяє довше зберігатись. Тому при збиранні врожаю не пошкодьте її. У будь-якому випадку, цілі і пошкоджені гарбузи тримайте окремо. Щоб одні не призвели до гниття інших.

Для збирання врожаю вибирайте сухий і сонячний день, а не коли йдуть дощі і стоїть сльота. Якщо ж прийшлось збирати врожай у дощовий день, то підсушіть плоди під накриттям.

Для зберігання гарбузів, постеліть на підлогу солому або стружку, і вже на них покладіть гарбузи. Бажано, щоб у приміщенні була прохолодна температура і невисока вологість.

І на закінчення цікаве відео, яке допоможе зрозуміти коли прибирати гарбуз з грядки:

рос

Be the first to comment on "Коли краще забирати гарбуз з грядки"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*