Як боротись із гризунами, кротами і мурахами на дачі

шкідники

Нерідко нашому спокою на дачі заважають шкідники: миші, щурі, шкідники і мурахи. Коротко розглянемо як з ними можна боротись, приведемо секрети від досвідчених господарів.  

Миші і щурі 

Миші і щурі здатні суттєво зіпсувати врожай, продірявлювати дірки в будинку, зіпсувати меблі і одяг. Тому при виявленні перших ознак присутності гризунів, слід одразу включитись у боротьбу. 

Миші, а особливо щурі, дуже розумні істоти, і з ними важко вести боротьбу. Якщо покласти приманку, то вони спочатку посилають найслабшу істоту, щоб не ризикувала вся зграя. Тому, радимо витратитись на хороші сучасні засоби, які можна придбати в садових магазинах. Вони розробляються спеціалістами із врахуванням специфіки гризунів. Від сучасної якісної отрути вони не гинуть одразу і не можуть попередити своїх  товаришів про смертельну небезпеку. Засоби потрібно регулярно змінювати, адже шкідники до них можуть пристосовуватись.  

мишкаДУЖЕ ВАЖЛИВО. Часто приманки і отрута мають вигляд кольорових кульок, зафарбованого насіння, та ін. І якщо в домі є малі діти (або заходять в гості) ви повинні врахувати це і пильнувати. В крайньому випадку можна придбати спеціальні приманки, де можна класти отрут для мишей і щурів. 

Окрім різноманітних отрут, на щурів і мишей досить ефективні різноманітні ловушки. Їх можна зробити самостійно або купити готові в господарських магазинах. Тільки не забувайте регулярно міняти приманки в пастках.  

Розкладати отруту і встановлювати пастки потрібно продумано. Для цього дізнайтесь про головні шляхи, якими рухаються шкідники.  

Є ще варіант з електронними відлякувачами. Це найбільш гуманний спосіб, адже ви не вбиваєте мишок, а просто “позначаєте” свою територію. Але відгуки про ці пристрої неоднозначні, і радимо не купувати одразу багато — спочатку переконайтесь самі, що певна модель добре виконує свою функцію.  

Ну і не забувайте завести котів 😊. Так, не кожна кішка буде ловити щурів і мишей — але чому б не спробувати

Мурахи 

мурашкиМурахи полюбляють солодке, і часто залазять у цукор, мед, та погано закриті банки із повидлом. Щоб гарантовано захистити продукти від мурах, покладіть їх на стіл чи табуретку, ніжки яких стоять у ємності з водою.  

Також, від цих комах можна використати спеціальні спреї і гелі. Нанесіть їх на можливі шляхи, якими мурахи проникають у ваш будинок.  

В саду можна використовувати різноманітні приманки, які продаються в господарських магазинах. Наприклад “Фенаксин”. 

Кроти 

Кроти — миролюбна підземна тваринка, яка має тільки один недолік — полюбляє харчуватись корінням рослин, через що вони гинуть.  

Боротись із ними можна декількома способами — відлякувати або знищувати. Перший спосіб більш гуманний, ми просто встановлюємо різноманітні пристрої, які генерують шум і вібрації в грунт, що не подобається кротам. Є пристрої, які генерують ультразвук, який асоціюється у гризунів із небезпекою і страхом.  

Якщо ж ви настроєні більш радикально, то доведеться придбати (або самостійно зробити) різноманітні пастки.  

Ще один хороший варіант — насаджувати рослини, які не подобаються цим підземним шкідникам. Наприклад — чорні боби або часник. Із квітів це чорнобривці. Обсадіть ними територію, яку хочете захистити

Не забувайте, що у кротів хороший нюх і їх можна вивести, якщо у нірки кротів запихнути ганчірки просочені нафтою, касторовим маслом, оцтовою кислотою, полинню.  

В крайньому випадку, можна закопати в землю патик на який нанизується порожня пластикова пляшка. Під дією вітру вона крутиться і передає вібрацію у ґрунт.  

Висновок. Захиститись від шкідників на дачі можна багатьма способами, тому вибирайте прийнятний для своїх умов. Для початку спробуйте відлякати непроханих гостей. Якщо це не допомагає, переходьте до більш радикальних методів.  

рос

Be the first to comment on "Як боротись із гризунами, кротами і мурахами на дачі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*