Як боротись із шкідниками у сільському господарстві

На шляху до отримання гарного врожаю фермер зустрічається із великою кількістю перешкод: неякісний насіннєвий матеріал, виснажені ґрунти, несприятливі погодні умови, хвороби і шкідники. Про останніх ми поговоримо, приведемо основні методи боротьби з шкідливими комахами, що дозволить вам завчасно прийняти міри боротьби.

Основні методи боротьби зі шкідниками
колорадський жук

 1. Застосування інсектицидів. Сучасна промисловість виготовляє безліч засобів для боротьби зі шкідниками. Їх можна придбати як в садових магазинах вашого міста, так і в спеціалізованих онлайн магазинах. Наприклад, Антикліщ Макс здатний знищувати велику кількість шкідників: росткову муху, клопів, попелиці, довгоносики, кліщі, та ін. Тільки порадьтесь із менеджером чи продавцем магазину, щоб він підказав найкращий для ваших умов інсектицид.
  Промисловість щороку виготовляє все нові, більш ефективні і безпечніші препарати, важливо тільки зробити правильний вибір.
   
 2. Сівозміна. Старий і перевірений спосіб зменшити не тільки кількість шкідників, але й хвороб і ріст бур’янів. Справа в тому, що кожна із сільськогосподарський культур має “своїх” ворогів. І якщо наступного року висадити інші рослини, шкідники і хвороби із попереднього сезону не матимуть чим живитись і гинуть.
  Мій дідусь пригадував, що в його дитинстві сільськогосподарські рослини майже не пошкоджувались хворобами, шкідниками і не було бур’янів. На запитання “чому” — відповідав коротко — сівозміна.  
 3. Дотримання рекомендованих відстаней при посадці. Не секрет, що більшість шкідників має природних ворогів: птахи або інші комахи. Але якщо насадження рослин надто загущене, то шкідникам легше ховатись у густих кущах. Крім цього, оптимальні відстані при посадці зменшують ймовірність виникненні і хвороб, особливо різноманітних гнилей і грибків.  
 4. Синхронна боротьба із шкідниками. Дуже добре, якщо вам вдасться домовитись із сусідами і синхронно розпочати боротьбу зі шкідниками. Нерідко виникає ситуація, коли один фермер, наприклад, обробляє картоплю від колорадського жука, а комаха переходить і перечікує небезпечний період на сусідських полях.  
 5. Важливо регулярно оглядати насадження сільськогосподарських культур на наявність не тільки шкідників, але й відкладених яєць шкідників. Набагато легше вести боротьбу на самому початку, ніж коли шкідливих комах буде надто багато і вони нанесуть непоправної шкоди насадженням. 
 6. Інколи недосвідченим фермерам важко визначити, який саме шкідник розвівся і пошкоджує рослини. В такому випадку краще отримати пораду від досвідченого агронома, який ще й дасть поради ефективної боротьби.  
 7. Фізичні методи боротьби. На невеликих городах можна вручну збирати шкідливі комахи (наприклад, колорадського жука) і знищувати його личинки. Цей метод хоч і трудомісткий, але екологічно чистий і ви не наносите шкоди навколишньому середовищу.  
 8. Біологічні методи боротьби. Дозволяє боротись з шкідниками за допомогою інших комах. Наприклад, всім відоме сонечко — здатне знищувати шкідників у великих кількостях. Причому, вони ще й плодовиті і бувають декількох десятків видів. Вони знищують щитовидок, моль, та ін. За ефективністю боротьби, божі корівки перевищують деякі хімічні засоби боротьби.
  А, наприклад, цесарки, здатні успішно боротись із колорадськими жуками — для них це смачна їжа. Тому не відносьтесь легковажно до біологічних методів боротьби.
   

Висновок. Як видно із нашого матеріалу, існує безліч способів боротьби зі шкідниками садових рослин. Для покращення ефективності слід одночасно застосовувати одразу декілька. Якщо використовуєте хімічні препарати та інсектициди — вибирайте якісні, які не нанесуть шкоди навколишньому середовищу.  

рос

Be the first to comment on "Як боротись із шкідниками у сільському господарстві"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*