Догляд за яблунею в серпні вересні

яблуні

У  статті розглянемо, у чому полягає догляд за яблунею восени і підготовка до зими. Виявляється, що догляд за яблунею в серпні вересні складається із багатьох етапів, і їх потрібно виконати, щоб дерево добре перенесло низькі температури, а наступного сезону дало хороший врожай.

Відео про догляд за яблунями у вересні:

Збір врожаю

Яблука потрібно зривати обережно, надламуючи плодоніжку. Складати врожай потрібно у кошики обережно складати, а не зривати. Опалі яблука потрібно складати окремо від зібраних, адже у них різний термін зберігання.

Зберігають яблука у пластмасових або дерев’яних ящиках. Деякі господарі для кращого зберігання пересипають плоди тирсою. Тільки не використовуйте тирсу хвойних, які можуть надати яблукам неприємний запах.

Обрізування гілок


Догляд за яблунею після збору врожаю восени полягає в обрізуванні гілок. Частина садівників переносить цю процедуру на весну, але вибір за вами.

Починати обрізувати потрібно тоді, коли дерево скинуло листя, і закінчився сокорух.

Якщо будете обрізувати гілки восени, то видаліть в першу чергу пошкоджені і поламані гілки, які перетинаються і загущують крону.

Щоб нанести мінімальну шкоду дереву, обрізку потрібно виконувати добре заточеним інструментом. Місця зрізу потрібно замазати масляною фарбою або садовим варом.

Не потрібно проводити обрізування при мінусовій температурі, щоб на місцях зрізу не утворювались тріщини.

Догляд за старою яблунею полягає у вкороченні гілок на третину, щоб навесні вони випустили нові, на яких сформується багатий врожай.

Очистка стовбура

На стовбурі старих дерев може рости мох, який із часом може збільшити площу зараження, і перейти на гілки. Тому, потрібно його регулярно очищати пластмасовим скребком.

Також, металевим скребком потрібно зішкрябувати стару кору, в якій ховаються шкідники взимку від морозів. Тому, постеліть навколо стовбура клейонку, і на неї зішкрябувати стару кору із шкідливими комахами і личинками.

Проводьте очищення кори акуратно, щоб не пошкодити здорові частини стовбура.

Опале листяяблуня, дерево,

Бажано згромаджувати опале листя і виносити за межу саду. Можна вносити у компостні ями, які згодом будуть джерелом добрива.

Листя бажано виносити, адже у ньому ховаються шкідники і збудники хвороб. Також, потрібно збирати муміфіковані пошкоджені плоди, на яких зимують збудники хвороб.

Перекопування

Продовжуємо розповідь як доглядати за яблунями восени, і на черзі перекопування саду. Ця процедура потрібна для того, щоб більш ефективно підливати і підживлювати дерево. Крім цього, перекопування дозволяє боротись із бур’янами; а шкідники не зможуть ховатись у глибині ґрунту від морозів і птахів.

Обприскування

Осінь – пора посиленої боротьби із хворобами і шкідниками. У цей сезон можна застосовувати більш концентровані засоби, адже плоді зібрані, і дерево скинуло листя.

Для боротьби із паршею і борошнистою росою обприскують розчином сечовини або мідного купоросу.

А можна використати готові препарати для захисту рослин, наприклад: Актару чи Хорос. Кожного року провідні виробники продуктів для захисту рослин виготовляють все нові засоби, і варто запитувати про них у садових магазинах. Адже нові препарати більш ефективні менш шкідливі для рослин і навколишнього середовища.

Частина дачників перед зимою проводить побілку стовбура таким розчином: у відрі води розчиніть 200 грам столярного клею, 3 кг вапна і 0,5 кг мідного купоросу.

Нагадуємо, що обприскування слід проводити у суху, безвітряну погоду. При цьому вдягайте респіратор, захисний одяг, окуляри і рукавиці.

Мульчуванняяблуня, догляд, осінь

Осінній догляд за яблунею та грушею полягає і у мульчуванні – нанесення рівномірним шаром на грунт соломи, торфу, перегною, компосту чи стружки. Хоча, таку процедуру частіше проводять восени, адже вона ефективна у боротьбі із шкідниками і зменшенні випаровування вологи. Крім цього, у певних випадках мульчування служить додатковим способом підживити дерева.

Догляд за яблунею восени підживлення

Є багато способів підкормити яблуню восени. Наприклад, у дощову погоду можна розсипати навколо дерева (відступити 50 см від стовбура) 0,3 кг сірчанокислого калію і суперфосфату.

Або, у відрі води розчиніть 2 ст. ложки суперфосфату і 1 ст. ложку калію. Відра такого розчину вистачає на 1 м².

Деякі садівники, для кращого засвоєння добрив, роблять навколо стовбура канавки, у які вносять корисні речовини.

Тільки не радимо вносити мінеральні добрива безпосередньо під стовбуром, адже ніжне коріння молодих дерев може отримати опіки.

Окрім прямого підживлення, можлива позакоренева. Підготовленими розчинами обприскують стовбур, листя і гілки, які всотують корисні речовини. Із цією метою можна розвести у відрі води 2 ст. ложки сечовини.

Такий догляд за молодими яблунями восени потрібно провести задовго до настання зими, щоб дерево встигло засвоїти отримані корисні речовини.

Підливаннядогляд, яблуні

Дерево потребує хоч і не частих, але регулярних і щедрих поливів протягом усього періоду вегетації. Крім цього, догляд за яблунями після збору врожаю полягає у щедрому підливанні, приблизно в середині осені. Як не дивно така процедура покращує здатність дерева успішно перезимувати.

Температура води повинна бути приблизно від +18 до +24°С. на одне дерево потрібно в середньому 4-10 відер води, залежно від віку і розмірів.

Для зменшення витрат води, ще під час садіння, можна біля кореня закопати трубу, у яку вливати воду, котра потрапляє за призначенням, а не розливається по поверхні ґрунту.

Захист від гризунів

У сніжну зиму кору молоденьких яблунь можуть обгризати гризуни. Тому, потрібно зачищати її металевими або москітними щітками.

Тільки щільно їх обмотуйте навколо дерева і закопайте нижче, щоб гризун не заліз під неї.

Догляд за колоновидними яблунями

Догляд за колоновидними яблунями восени полягає в обережному підживленні і перекопуванні. Адже коріння таких яблунь не розміщується глибоко, і його легко пошкодити.

Під час обрізки не варто чіпати основний стовбур, оскільки почне рости надто велика кількість бокових гілок.

Висновок. Ми розглянули тему: яблуні догляд восени підготовка до зими, і ви можете бути впевненими, що ваш сад буде регулярно давати хороші врожаї.

Успіхів!

P.S. Радимо подивитись відео, як доглядати за яблунею восени:

рос

Be the first to comment on "Догляд за яблунею в серпні вересні"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*