Як виростити яблуню з насіння

Стаття присвячена тим, хто бажає дізнатись як виростити яблуню з насіння в домашніх умовах, у чому переваги такого способу вирощування саджанців, на що звернути увагу під час процесу.

Застереження

Перед тим, як виростити яблуню з насіння, ви повинні знати, що порівняно з іншими способами розмноження яблуні, тут значно збільшені ризики.

Адже:

 • Від моменту садіння насіння і до дерева, яке регулярно дає плоди, може пройти багато років,
 • Не всі зернятка можуть зійти, не кажучи вже про отримання повноцінного саджанця,
 • Існує велика ймовірність того, що із зернятка виросте не той сорт, на який ви сподіваєтесь. Ви їсте смачне яблук, і хочете отримати таке ж яблуко. А насправді може вирости або дичка, або дерево зовсім з іншими смаковими якостями. І врахуйте, що про поганий смак ви дізнаєтесь не одразу, а через роки, поки виросте яблуня з кісточки. Правда, дичку можна «вирахувати» раніше, по колючках на гілках саджанця,
 • Якщо виростити яблуню з насіння будинку, скоріше всього вона не буде мати ідеальну крону, яка зручна як для обробки (обприскування, збирання плодів) так і потрапляння на неї сонячного проміння.

Якщо все вище написане вас не зупиняє, то читайте як виростити яблуню з кісточки в домашніх умовах.

Відео як виростити яблуню з насінини яблука:

Стратифікація насіння яблуні

Перед тим, як виростити яблуню з кісточки, бажано її стратифікувати. Ця процедура направлена покращення проростання насіння.

Порядок стратифікації такий:

 1. Витягніть насіння із достиглого плоду яблуні, і старанно промийте у воді. Важливо, щоб яблуко було не тільки достиглим, але й без ознак пошкодження хворобами чи шкідниками. Крім цього, яблуко повинно бути вирощеним у наших широтах. Бо привезене із південних країн воно, можливо і смачне, але погано у нас приживеться, і може взимку замерзнути. Садити потрібно одразу декілька насінин, адже не всі зійдуть, частина виявиться дичкою, і тільки невелика частина дасть хороший врожай.
 2. Протягом 3 днів потрібно намочувати у воді, замінюючи її кожні 24 години. Деякі садівники для пришвидшення проростання використовують стимулятори, наприклад «Эпина» або гумат натрію.
 3. Після цього відбувається сам процес стратифікації, під час якого, кісточку (насіння) плодової рослини тривалий час витримують при низьких температурах. Як правило, це від +1 до +5°С. такий режим зберігається у холодильну (відділення для овочів) або у льосі чи підвалі.
 4. Насіння кладуть у ящик наповнений зволоженим піском, і залишають на зиму (від осені до ранньої весни) у прохолодному місці.
 5. Потрібно регулярно зволожувати пісок (але не залийте). Крім цього, перевіряйте чи не запліснявіло насіння. Якщо так, то промийте у проточній воді.
 6. Навесні, коли насіння почне проростати, можна висаджувати його у вазони чи ящики, наповнені поживною землею, наприклад, чорноземом. Такі вазони поставити на підвіконня, для кращого освітлення сонцем. У теплі весняні дня, можна для загартування виставляти вазони на відкрите повітря, але на ніч забирати у приміщення.
 7. Після того, як саджанці підростуть і зміцняться, восени їх можна висаджувати у відкритий ґрунт. Там за ними проводиться звичайний для рослин догляд: прополювання бур’янів, підживлення, боротьба із хворобами і шкідниками, регулярний полив. Частина дачників висаджує саджанець у відкритий ґрунт не наступної осені, а ще пізніше, аж весною. Таким чином саджанець окріпне і йому не потрібно буде переживати холодну зиму.
 8. Під час вирощування саджанців у вазонах, потрібно регулярно пересаджувати у більші ємності, щоб коріння не впиралось у стінки посудини.

Інший спосіб як посадити яблуню з насінняяблуня, садити

Окрім стратифікації, розкажемо про метод як з насінини яблука виростити яблуню. Це так званий, «прямий» метод. Для цього, ранньою весною витягніть свіже насіння із яблука, промийте, і посадить одразу у ґрунт.

Ясна річ, що не все насіння проросте, а велика частина не переживе зиму. Але, ті що виживуть, будуть загартованими і готовими до росту в несприятливих погодних умовах.

Альтернативний варіант

Тим, які не знають, можна з насіння виростити яблуню, відповідаємо: так, можна. Але, щоб не чекати довгі роки і мати більш передбачуваний варіант, можете садити яблуню за допомогою саджанців, які можна придбати у розсадниках, садових магазинах або на базарі (у надійних продавців).

У цьому випадку вже через 3-5 роки можна регулярно отримувати плоди, причому того, сорту, який ви купили.

Доповнення як виростити саджанець яблуні з насіння. Якщо в результаті ваших зусиль, отримали дичку, не спішіть її викопувати. Адже на неї можна прищепити сорти яблуні із вашого саду і збільшити насадження.

Тепер ви знаєте, чи можна виростити яблуню з насіння, як посадити яблуню з кісточки в домашніх умовах, і які ризики на нас чекають.

Також, для кращого розуміння процесу, зверніть увагу на цікаві відео, де досвідчені садівники діляться своїми напрацюваннями і секретами:

рос

Be the first to comment on "Як виростити яблуню з насіння"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*