Вирощування кукурудзи у відкритому грунті — поради

вирощування і догляд за кукурудзою

У статі розкриємо тему: вирощування і догляд кукурудзи у відкритому ґрунті. Дізнаєтесь як отримати хороший врожай із мінімальними витратами часу і фінансів.

Кукурудза – улюблена культура багатьох і малих і дорослих. Багата на вітаміни і мінерали, має у своєму складі мікроскопічні дози золота, яке також потрібне нашому організму. Прийшла до нас із Північної Америки, для тамтешніх жителів була другим хлібом.

При застосуванні правильної технології вирощування кукурудзи у відкритому ґрунті не є складним, і ви також можете отримати хороший врожай.

Вирощування кукурудзи на дачі і городній ділянці

Перед тим, як вирощувати кукурудзу, потрібно вдало вибрати ділянку на городі. Технологія вирощування кукурудзи на зерно передбачає садіння культури там, де до того росли злакові, цукровий буряк, картопля, гречка.

Кукурудза добре росте на легких і поживних ґрунтах, із нейтральною кислотністю. Якщо ж маємо надто сильну кислотність, можна внести потрібну кількість вапна.

Бажано щоб ділянка добре освітлювалась сонцем, не знаходилась в низині, де можливе загнивання або стоячі води.

Перед тим, як садити кукурудзу, слід завчасно підготувати ділянку. Готують ще восени, після збору попереднього врожаю. Із поля потрібно винести бур’яни, внести органічні добрива і переорати. Орють приблизно на глибину 30 сантиметрів.

Якщо попереднього сезону мали проблеми із бур’янами, на осінньому етапі підготовки ґрунту, після збору врожаю, можна обприскати ділянку хімічними засобами. Після півмісяця після цього, коли посохнуть бур’яни, можна орати ділянку.

Також, для боротьби із бур’янами можна перед внесенням органічних добрив і оранням попередньо продискувати, на глибину до 8 см.

Коли садити кукурудзупосадка ы вирощвання кукурудзи

Кукурудза – теплолюбна культура, і її садять тоді, коли минає загроза заморозків і наступають теплі дні. Орієнтуйтесь на прогрівання ґрунту від 9-11 градусів тепла на глибині половини довжини лопати.

Якщо вирощуєте холодостійкі сорти, їх можна садити раніше. У районах із теплим кліматом, садять в середині травня. У помірних широтах краще це робити в кінці весни або на початку літа.

Садять кукурудзу на глибину приблизно 6-7 см, відстань між рядками складає 65-75 см (залежно від сорту). Відстань між рослинами у рядку приблизно 15-20 см.

Бажано садити після дощу або у заздалегідь вручну зволожену землю. Якщо не встигли внести добрива восени, або їх небагато, то можна класти у кожну лунку, під час садіння.

Як доглядати за кукурудзою у відкритому ґрунті

Догляд за кукурудзою у відкритому ґрунті полягає у постійній боротьбі із шкідниками, хворобами, бур’янами.

Бур’яни не тільки витягують цінні речовини із ґрунту, але й загущують насадження. Це створює хороші умови для розвитку шкідників і збудників хвороб.

Після того, як виростуть 4-5 справжні листочки, потрібно зробити прорідження, залишаючи в одному гнізді 2 – 3 рослини. Це дозволить отримати хороший врожай, стебла будуть міцними.

На початку, коли кукурудза сильно не виросла, проти бур’янів добре працює прополювання. Ця процедура не тільки екологічно безпечна, але дозволяє знищувати кірку землі, яка закриває доступ воді і повітрю до коріння рослини.

Можна зменшити кількість бур’янів, посадивши поміж кукурудзою гарбузи. Вони між собою не конфліктують, одне росте вверх, інше внизу. Листя гарбуза закриває землю, і бур’яни не отримуючи сонячного проміння чахнуть і не розвиваються.

Бажано зробити підгортання. Тоді коріння краще розвивається, рослина стійкіша проти вітру чи злив.

Поливати слід насадження регулярно, а кількість вологи регулювати залежно від погодних умов.

Боротьба із шкідникамикукурудза фото

Догляд за кукурудзою полягає і в регулярній боротьбі із шкідниками. Адже вони здатні не тільки знизити врожайність, але й погіршити якість качанів.

Найбільше шкодять цій культурі жуки і дротяники. Посіви знищують як дорослі особини, так і їх личинки. Також шкоду наносить стебловий метелик, який пошкоджує як саму рослину, так і її плоди.

У вас завжди є вибір: хімічні методи боротьби із шкідниками проти природних. В першому випадку можете знищувати ворогів більш ефективно, але якщо хочемо мінімізувати ризики хімічного зараження, потрібно:

  • Не садити кукурудзу на тому самому місці, якщо вона тут росла протягом останніх 3-4 років,
  • Боротись із бур’янами,
  • Вибирати сорти стійкі до шкідників,
  • Не загущувати насадження, дотримуватись рекомендованих відстаней при посадці кукурудзи,
  • Восени, після збору врожаю виносити бур’яни із городу.

Не садіть кукурудзу там, де до того вирощували просо. Адже у них спільний шкідник — кукурудзяний метелик.

Чим підживити кукурудзуфото кукурудзи

Трошки про те, чим удобрювати кукурудзу. Ця культура вимоглива до якості ґрунту, і потребує значних доз добрив. Найбільшу кількість добрив вносять восени, при підготовці поля до наступного сезону. Тоді, перед оранням, потрібно внести калійні, азотні і фосфорні добрива. Можна як у мінеральній, так і органічній формах. Давайте більше калію, якщо вам потрібні не так качани, як зелена частина рослини на силос.

Під час вирощування кукурудзи потрібно її підживати. Підійде розчин коров’яку.

Коли дозріває кукурудза і як її збирати

Збирають за допомогою спеціальних засобів – жаток. Або вручну, при невеликих насадженнях. До фази молочної спілості достигає кукурудза вже в серпні (у середніх широтах) і триває близько тижня. Визначити це можна візуально – поступово качани із молочно-прозорого стають насиченого жовтого кольору. Чим пізніше збирати – тим твердішою стає кукурудза і її потрібно довше варити.

Певний час можна зберігати кукурудзу в холодильнику, при температур 0-5 градусів тепла. Не допускайте замерзання, від чого погіршуються смакові властивості овочу.

Для промислового використання підходять качани із вологістю не більше 35%.

Висновок. Ви дізнались як виростити кукурудзу на дачі, і залишається тільки застосувати усі агротехнічні прийоми на практиці. На закінчення цікаве відео:

рос

Be the first to comment on "Вирощування кукурудзи у відкритому грунті — поради"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*