Як правильно садити картоплю щоб отримати врожай

посадити картоплю

У статі розкажемо як правильно садити картоплю, дамо цінні поради, приведемо відео, які дозволять із мінімальними зусиллями отримати хороший врожай.

Перед тим, як садити насіння картоплі, потрібно вибрати хороший співний матеріал. Адже від нього в значній мірі залежить не тільки розмір бульб, але й врожайність кущів.

Заздалегідь слід посортувати посівний матеріал. Найчастіше роблять так: великі картоплини відкладають для харчування, надто дрібна йде на годування худоби, а середня ідеально підходить для садіння.

Якщо посівного матеріалу мало, а розміри картоплин досить великі, то можна розрізати на декілька частин. Але тільки так, щоб на кожній частинці були «очки», звідки ростиме пагін і новий кущ.

В ідеальному випадку, розмір картоплини для садіння повинен приблизно дорівнювати курячому яйцю.

Соляризація посівного матеріалу картоплі

Для отримання кращого врожаю і прискорення проростання, ще перед садінням можна виносити картоплю у кошиках на сонце. Така процедура також сприяє знищенню гнилі і хвороботворних бактерій.

Посадковий матеріал можна купити і на базарі, і в магазинах, і спеціально обладнаних торгових точках. На нашу думку, найкраще знайти місцеву насіннєву станцію і тут придбати картоплю. Це гарантує, що ви отримаєте потрібний сорт із бажаними характеристиками.

Окрім виставляння на сонце, перед садінням потрібно потримати декілька тижнів картоплю на світлому місці, щоб вона проросла. Тоді можна сподіватись на швидший врожай.

Для знезараження деякі дачники використовують слабкий розчин марганцівки.

Також корисно на короткий час виносити картоплю на прохолодне (не менше 10 градусів) повітря. Таким чином насіннєвий матеріал загартовується, і легше перенесе весняні заморозки.

Підготовка ґрунтуобробка землі під садіння картоплі

Ще перед садінням, потрібно підготувати садибну ділянку, внести добрива, перекопати. Ця культура добре росте як на чорноземі і торф’яних ґрунтах, так і на суглинистих і супісчаних.

Вибирайте місце так, щоб воно не було в низині, де може збиратись зайва волога, яка призводить до гниття рослини і плодів.

Не забувайте про сівозміну, і не садіть картоплю там, де минулого року вона вирощувалась. Також, не варто садити після усіх видів пасльонових: баклажани, помідори, та ін.. Адже у них спільні хвороби і шкідники.

Найкращими попередниками картоплі є морква, капуста, бурячок.

Перед тим, як садити картоплю на дачі, потрібно правильно підготувати ґрунт. Після збирання врожаю, восени, за потреби, проводять витравлювання бур’янів хімічними препаратами.

Після цього, на зиму, вносять перегній і переорюють (перекопують) землю. Дехто ще додає калійні або фосфатні мінеральні добрива у розрахунку 50 грам на м².

Слід звернути увагу на склад ґрунту. Якщо він надто кислий, то до нього додають вапно або доломітову муку. Достатньо 500 грам на м².

Вже весною можна підсипати насадження азотними або фосфорними мінеральними добривами. Вносити бажано перед дощем, інакше велика частина добрив вивітриться.

Частина дачників вносить добрива під час садіння, посипаючи картоплю або мінеральними добривами або сиплячи жменю попелу у кожну лунку.

При якій температурі можна саджати картоплю

посадити картоплю

Окрім інших питань, важливо і коли треба садити картоплю. Багато залежить від широти, в якій проживаєте саме ви. Але орієнтуйтесь на теплу погоду, коли земля вже починає прогріватись. Є думка, що садити потрібно тоді, коли протягом доби температура не опускається нижче 10 градусів тепла. Також, температура ґрунту не повинна бути нижчою 10 градусів тепла.

За народними прикметами, потрібно садити картоплю тоді, коли починає випускати листя береза або тополя.

Як садити картоплю відстань між рядами

Відстань між рядами повинна бути 60-70 сам, а в між кущами у рядку – 30-40 см. Частина дачників щоб зекономити площу городу садить щільніше.

Як садити картоплю під солому

Коротко розкажемо як садити картоплю під солому. Цей метод вирощування картоплі дозволяє ефективно боротись із бур’янами і шкідниками. Також, солома добре підходить для мульчування. Волога після дощу не випаровується теплим літнім сонцем, а поступово поступає у ґрунт.

Покроково як садити картоплю в солому:

  • Перекопайте (переорайте ділянку),
  • Зробіть рядки і кладіть у них картоплини на відстань приблизно 35 см одна від одної,
  • Трішки покрийте землею картоплю,
  • Покрийте засаджену ділянку соломою. Її не потрібно шкодувати, шар соломи повинен досягати 30 сантиметрів.

Радимо періодично оглядати насадження, адже солома ефективна проти бур’янів, але тут можуть ховатись слимаки. Їх потрібно визбирувати або перемагати іншими засобами.

Щоб зібрати врожай, достатньо восени розгребти солому і позбирати картоплини.

Як садити картоплю під лопатукартопля

Садити картоплю під лопату дуже просто. Після підготовки ґрунту і насіннєвого матеріалу, позначте лініями місця майбутніх рядків. Відстань між рядками повинна бути 60-70 сантиметрів.

Для садіння потрібні дві людини: одна копає, інша кидає картоплю.

Порядок наступний:

  1. Садити потрібно одразу два рядка. У правому і лівому викопуєте лунку, і землю викидаєте на бік. Напарник стоїть лицем до вас. Ви будете йти вперед, він із відром картоплі рухається назад.
  2. Напарник в обидві лунки (праву і ліву) видає картоплини. Перед правою лункою ви лопатою викопуєте нову ямку, і землею із неї закидаєте попередню (теж праву).
  3. Тоді перед лівою лункою викопуєте ямку, і загортаєте попередню ліву ямку.
  4. Тоді ви робите крок вперед, а ваш напарник крок назад. І далі, робити ямку попереду, і землею із неї засипаєте попередню ямку, де напарник вже кинув картоплину.

Чи можна саджати картоплю в холодну землю?

Тут думки дачників розходяться. Вважається, що найкраще садити картоплю у достатньо прогріту весняним сонцем землю. Тоді рослина одразу починає рости і розвиватись.

Зате частина дачників садить раніше і отримує на 30-40% більший врожай.

Радимо вам виділити частину насіннєвого матеріалу на експеримент, і посадити раніше. А тоді порівняйте, де буде більший врожай.

Така стратегія захистить від ризиків і дозволить збагатити власний досвід.

Як садити картоплю паростками вгору або вниз?

Краще садити картоплю ростками вниз. Так, вона на декілька днів зійде пізніше, зате кущ буде більшим, розлогим. Сонячні промені «дотягнуться» до кожної гілки, тут важче заховатись шкідникам чи збудникам хвороб.

Висновок. Ви дізнались як правильно садити картоплю так, що не витрачаючи зайвих сил отримати хороший результат.
Тепер тримайте цікаве відео, як садити картоплю під солому:

рос

Be the first to comment on "Як правильно садити картоплю щоб отримати врожай"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*