Вирощування капусти

Білокачанна капуста-дворічна рослина. В перший рік утворює качан, а в другий цвіте і дає насіння. Ця рослина дуже поширена в нашій країні оскільки її можна з успіхом вирощувати в наших широтах. Качани в капусти великі, іноді їх маса досягає 8-10 кілограм. Білокачанна капуста багата на вітаміни С і Р, мінерали, органічні кислоти, фітонциди.

Грунт для капусти бажано готувати вже з осені. Землю перекопують перед тим вносять гній з розрахунку 5-6 кг/м2, або перегній—З-4 кг/м2. Весняний обробіток грунту під капусту ранніх сортів і ранніх строків посадки розпочинають, як тільки підсохне грунт.

Садити білокачанну капусту можна як з насіння та із розсади. Але більшість городників вирощують капусту з розсади. Для отримання розсади насіння на початку лютого висівають в ящик з грунтом. Насіння для вирощування розсади слід брати свіже а не старе. Деякі спеціалісти рекомендують додавати в грунтосуміш попіл (150 грам на 1 м³), так сіянці менше хворітимуть на чорну ніжку. Посіяне насіння слід регярно поливати та виставляти ящик на сонце. За тиждень до висадження у відкритий грунт розсади її слід виносити на відкрите повітря для загартування.

В кінці квітня-на початку травня, у віці 40-50 днів, розсаду висаджують у відкритий грунт.це краще робити зранку або похмурі дні. Садять за схемою 60*40 чи 50*50 см, наливаючи в кожну лунку пів літра води.

Землю навколо рослин слід розрихлювати. Також регулярно потрібно регулярно поливати насадження, витрачаючи 2-3 літри на м² Для отримання щедрого врожаю не забувайте підживлювати білокачанну капусту. Для цього коров’як розводять водою в пропорціїї 1:6, а курячий послід в пропорції 1:12. можна також удобрити попелом: 1 скл. на м².

білокачанна капуста дуже позитивно реагує на підгортання. Після такого агротехнічного заходу рослина краще росте та менше хворіє.

Вирощувати білокачанну капусту, як і всі інші види капусти, можна після картоплі, огірків, помідорів, бобових.

Цей вид капусти холодостійкий, її розсада здатна переносити короткочасні морози. Рослина добре росте при помірній температурі 12-15 градусів тепла, і погано переносить спеку. Білокачанна капуста-вологолюбива рослина і її потрібно постійно поливати.

У рослини багато шкідників, для боротьби з ними потрібно зберігати правильний порядок садіння рослин на ділянці, протравлювати насіння перед посадкою, боротися з бур’янами.

Хороші сорти білокачанної капусти: Монарх, Колобок, Марафон, Малахіт, Козачок.

Для зберігання капусти слід вибирати непошкоджені головки пізніх сортів. Температуру в приміщенні зберігання слід підтримувати на рівні 2-4 градусів тепла.

Be the first to comment on "Вирощування капусти"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*