Вирощування часнику

З давніх-давен українці вирощували часник. Цей овоч не тільки придає стравам особливого смаку, але й дуже корисний. Зокрема він має бактерицидні властивості, здатний вбивати бактерії. Особливо радять вживати часник в зимово-осінній період, коли запасів вітамінів в організмі меншає, а шкідливі віруси дошкуляють. Так жування зубчика часнику протягом декількох хвилин здатне вбити хвороботворні бактерії в роті. З неприємним запахом борються пожувавши листя петрушки.

Часник являє собою цибулину яка в свою чергу складається з окремих зубчиків. Ділиться часник на два види: стрілкуючий і не стрілкуючий. Останній, в свою чергу, ділиться на ярий та озимий. Озимий часник має великі головки, але гірше зберігається.

Часник- холодостійка культура і його часто садять на зиму. Для цього в жовтні садять зубці часнику і він через зиму вкорінюється. Не всі знають що корені часнику можуть рости і при невеликій мінусовій температурі.

Можна також садити ярий часник, в такому випадку його садять весною. Слід знати що як і більшість рослин, часник погано реагує на свіжий гній.

Для насіння слід брати тільки здорові, великі, непошкоджені зубці. Для озимого часнику у землю вносять добрива, перегній та перекопують.

Найкраще вирощувати часник там, де до того росли капуста, бобові, гарбузи. Не можна садити його там де вже вирощували часник, картоплю, помідори, баклажани. Повертати на старе місце дозволяється не раніше 4-5 років.

Садять озимий часник часник на глибину 8 см. Ярий часник можна садити не так глибоко, адже йому не прийдеться зимувати, а навпаки, потрібно швидше прорости. Відстань між рядками повинна бути 30-40 см, між зубцями в рядку 8-10 см.

Посаджений на зиму часник слід захистити від морозів. Для цього насадження накривають шаром опалого листя, перегноєм, соломою.

Насадження слід регулярно поливати, особливо в спекотне літо. Поливи слід проводити не крижаною водою у ранній чи вечірній час. Після проростання рослину слід підживити азотними добривами. Не забувайте прополювати та проріджувати насадження. Хоча й часник випереджає за ростом більшість бур’янів, та велике їх скупчення перешкоджає отриманню хорошого врожаю. У дощове літо через велику засміченість бур’янами головки можуть взагалі згнити.

Серед шкідників найбільше докучає часнику стеблева нематода та часниковий кліщ. З ними найефективніше боротися за допомогою хімічних засобів. В місцевому садовому магазині продавець порадить вам найсучасніші засоби.

З хвороб найбільше приходиться боротися із фузаріозом, пероноспорозом, вірусними хворобами. Для боротьби з ними слід зберігати сівозміну, не допускати заростання насадження бур’янами, використовувати здоровий посадочний матеріал. Якщо ж рослини захворіли, тоді приходиться використовувати фунгіциди системно-контактної дії.

В середині літа рослина випускає стрілки (стрілкує). Після досягнення 10-15 см стрілки слід зрізати, інакше вони використовують ресурси рослини. Потім з цих стрілок кмітливі господині готують смачні страви.

Збирають часник в коли листя пожовтіло, викопуючи головки лопатами чи вилами. Отриманий врожай обов’язково слід просушити на сонці, інакше до весни не дотримає. Часник зв’язують за стебла і підвішують в сухому приміщенні. Дехто повністю обрізає стебла і зберігає в дерев’яних ящиках чи лляних мішечках.

Be the first to comment on "Вирощування часнику"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*