Як викорчувати пеньок без надмірних зусиль

Із статті дізнаєтесь як викорчувати пеньок без зусиль швидко і надійно. Таким чином ви зможете самостійно очистити сад від небажаних дерев і їхніх залишків.

Видалення дерев на ділянці можна здійснити декількома способами:

 1. Механічним. Коли за допомогою важкої техніки викорчовуються залишки дерева. Це спосіб трудомісткий, і якщо доведеться скористатись допомогою чужої техніки – недешевий.
 2. Видалення пнів хімічним способом. Цей спосіб доступний більшості дачників і садівників.

От про як прибрати пень без корчування ми і поговоримо. Тут використовують хімічні речовини, які здатні в певній мірі розчинити деревину:

 • Розчин сечовини (карбаміду),
 • Калійна селітра,
 • Кухонна сіль,
 • Різноманітні гербіциди.

як видалити пеньокКалійна селітра

Розпочинаємо опис як викорчувати пні на ділянці своїми руками із калійної селітри (можна використати і натрієву).

Порядок робіт наступний:

 1. Візьмуть свердло найбільшого діаметра (не менше 10 мм), і висвердліть у пеньку декілька десятків отворів (чим більше, тим краще) глибиною до 30 сантиметрів.
 2. Тоді засипте отримані отвори селітрою.
 3. Залийте водою отвори із селітрою.
 4. Накрийте пеньок плівкою і залишіть на тривалий період (12 місяців).
 5. Після цього терміну пеньок просочиться реагентом, і його слід (після зняття плівки) полити горючою рідиною і підпалити. Під час операції особливу увагу звертайте на власну безпеку, і можливість поширення пожежі.
 6. Після підпалювання пенька повністю вигорає його наземна частина, а також більшість коренів у землі.
 7. Після того, як вогонь загасне, перекопайте ділянку, де був пеньок.

Як бачите, така процедура дозволяє без використання дорогих матеріалів чи складних механізмів здійснити видалення пнів без корчування.

Метод має і недоліки:

 • Тривалість проведення процедури,
 • Велика доза селітри на ділянці, що не сподобається рослинам, які тут будуть згодом рости,
 • Можливість займання ґрунту, якщо він на основі торфу. Ніколи не застосовуйте цей метод, інакше може зайнятись не тільки надземна, але й підземна частина гнуту на основі торфу.

самостійно знищити пеньокВикористання гербіцидів

Ще один спосіб як позбутися від коренів дерев на ділянці. Але він придатний тільки для видалення свіжих пеньків і більше підходить для припинення життєдіяльності пенька, його засихання. В садових магазинах можна придбати гербіциди типу «Алаз» чи «Раундап». Якщо не буде цих, то хороший продавець порадить інші препарати.

Ними потрібно обприскати як місце зрізу, так і увесь пеньок і землю навколо нього. Через деякий час (пів року) пеньок повинен засохнути.

Сечовина

Тепер як знищити пень от спиляного дерева за допомогою сечовини (карбаміда). Пеньок потрібно також свердлити грубими свердлами 10-30 мм в діаметрі. Тоді в отвори засипається карбамід, все це заливається водою, накривається плівкою і залишають на рік.

Садівники стверджують, що це метод менш шкідливий для мікрофлори ґрунту в саду. Але в перші роки не радимо тут садити овочі. Краще вирощувати квіти чи якісь кущі.

Кухонна сіль

Потрібно насипати на пеньок сіль грубого помолу. Через 10-12 місяців деревина втратить свою форму, почне розсипатись.

Недоліком є шкідливість такої кількості солі на ділянці. Тому на цьому місці після такої процедури краще віддати під будівництво, а не вирощування рослин.

Як позбутися від пнів на ділянці за допомогою води

Перед настанням морозів полийте пеньок водою. Як відомо, вода при замерзанні розширюється. Ця властивість згодиться і нам.

Адже вода потрапляє у пори і щілини пенька (особливо старого) і при нагріванні розширяється, робить структуру пенька крихкою.

Наступні опади, тала вода і нові морози ще більше прискорюють процес. В результаті за декілька місяців надземна частина пенька руйнується.

Як прибрати пень біологічним методомгриби на пеньку фото

Тепер спосіб як викорчувати дерева на ділянці біологічним методом. Для цього на пеньку гострим інструментом роблять зарубки, куди висипають пророщений міцелій їстівних грибів (продається в садових магазинах).

Щоб грибочки краще росли, його потрібно регулярно поливати. Вже через 6-7 місяців можна сподіватись, що проростуть гриби, із яких можна готувати улюблені страви.

В процесі вирощування гриби руйнуватимуть структуру пенька, і через років 3-4 від нього мало що залишиться.

Перевагою цього способу є його екологічність і безкоштовний врожай грибів.

Недоліки — видалення коренів дерев відбувається протягом декількох років.

Як викорчовувати дерева механічним способом

Для початку слід визначити, наскільки глибоко розміщується коріння дерев. Тут все не так складно, як виглядає з першого разу. Справа в тому, що коріння за формою і розмірами приблизно нагадує крону дерев. Тобто, дерева із великою і розгалуженою кроною, мають приблизно такі ж корені. І навпаки.

Після визначення масштабності завдання, починаємо підкопувати пеньок, і окремі, найбільші корені. Тоді їх можна розрубати сокирою або перепилити пилкою. Пилка кращий варіант, адже коріння в землі рухається, і рубати важко.

Після перепилювання головних бокових коренів, потрібно викопати центральні, які йжуть вниз. Для цього нахиліть пеньок, і перепиліть інші коріння.

Корчування пнів трактором

Корчування пнів за допомогою трактора можливе, якщо є під’їзд до пенька на вашій ділянці. Крім цього, він повинен мати необхідну потужність та приспосіблення. На відміну від більшості описаних тут способів, цей спосіб швидкий, і підходить для очищення великої ділянки.

До недоліків слід віднести нерентабельність для невеликої кількості пеньків. Крім цього, великий трактор в процесі роботи попсує ландшафтний дизайн ділянки.

Висновок. Ми, описали як викорчувати пень, а вам залишається вибрати оптимальний для себе спосіб. Головне не лінуватись і чітко дотримуватись інструкцій.

І на закінчення відео як знищити пень:

рос

Be the first to comment on "Як викорчувати пеньок без надмірних зусиль"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*