Як викопати криницю

Ще перед побудовою будинку чи закладкою саду важливо подбати про джерело води. Це дозволить легше і швидше побудувати дім, на будівництво якого потрібна велика кількість воду.  

Для саду також важливі регулярні поливи. Якщо один садівник регулярно зрошує насадження, а інший надіється тільки на атмосферні опади, то різниця у врожаї буде відрізнятись у рази. Перевірено. 

Отже вирішили, потрібна криниця. Є два варіанти: доручити цю справу професіоналам або копати самостійно. У першому випадку спеціалісти визначать найкраще місце для криниці і оптимальну глибину, яка дозволить довгі десятиліття отримувати смачну воду. Якщо такий варіант підходить, вибираєте у своєму регіоні компанію, яка займається викопуванням криниць.  

Якщо ж ви все бажаєте робити самостійно, то прийдеться прикласти немало зусиль і часу. Справа в тому, що вже на глибині більше метра йдуть важкі породи, як мінімум глина. Тому запасіться силами і терпінням. 

Вибір місця для криниці 

криницяКриницю слід копати у чистому місці, подалі від кладовищ, вигрібних ям, стоків каналізації, та інших джерел забруднень.  

Якщо вже будинок побудований, то розташовуйте джерело води надто далеко від нього — для чого витрачати зайві сили на доставку? 

Складніше із визначенням наявності води у верхніх шарах ґрунту і на яку глибину копати. Тут можна залучити спеціалістів, або подивитись на сусідські господарства. Якщо у них вже є криниця — скоріше всього і ви зможете отримати джерело води. Як варіант, дехто визначає наявність води різноманітними рамками із лози, та ін. Це вже по бажанню.  

Вибір пори року 

Виявляється, що важливо не тільки місце копання колодязю, але й пора року. Ясна річ, що зима відпадає, адже на більшій частині нашої країни в цей час ґрунт замерзає.  

Ми радимо звернути увагу на кінець літа, орієнтовно в серпні. Чому так? Бо на весні, після танення снігів рівень ґрунтових вод підвищується. Якщо копати у квітні-травні, то можна помилитись із глибиною криниці. А от в серпні рівень ґрунтових вод мінімальний, і якщо в таку пору викопати колодязь, то ви гарантовано будете із водою протягом усього року.   

Дуже бажано не розтягувати процес копання колодязю на тривалий період. Радимо оптимізувати роботі так: один внизу копає і наповнює відро землею. Інший витягує відро і викидає землю. Якщо працівників більше — то можна почергово відпочивати, адже робота важка і від поту порветься не одна сорочка.  

Копання криниці

криницяПроцес копання наступний: знімаєте верхній шар трави у вигляді кругу, під розмір кілець. Тоді ставити кільце і копаєте як в середині так і вибираєте землю під ним. В результаті кільце осідає. Коли воно повністю сховається на нього встановлюєте інше бетонне кільце. І так протягом копання всієї глибини криниці. Тут важливо не відхилятись від вертикальної осі, інакше кільця можуть не сідати вниз.  

Під час копання криниці постійно розмовляйте одне з одним і в разі погіршення самопочуття і запаморочення обов’язково вилазьте. Але в глибоких ямах можуть накопичуватись шкідливі гази.  

Після досягнення рівня ґрунтових вод, останні починають підтоплювати нижню частину щойно викопаної криниці. В такому випадку помпами викачують воду і паралельно копають криницю до потрібної глибини.  

Якщо ж кількість води різко збільшується, значить досягли рівня водоносних жил і можна закінчувати роботу. Не забудьте забрати усі інструменти з дна криниці.  

Тоді на дно покладіть великі камені і насипте щебеню і гравію. Таким чином зменшимо потрапляння піску у воду під час експлуатації криниці.  

Дуже бажано за допомогою насосу викачати першу воду протягом декількох годин. Така процедура дозволить прочистити водоносну жилу.  

рос

Be the first to comment on "Як викопати криницю"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*