Вибираємо саджанці плодових дерев

Можливо, вас це здивує, але саджанці плодових дерев можна купувати цілий рік, і влітку в тому числі. Важливо тільки знати, на що звертати уваги при покупці рослини в кожному сезоні.

В горщиках

Якщо восени та навесні зручніше звернути увагу на саджанці з відкритою кореневою системою, то влітку набагато краще купувати деревця в горщиках. Тільки дивіться уважно — хитрі торговці нерідко видають за саджанець звичайне дерево, вирощене в землі. Його не так-то складно відрізнити від якісного саджанця — досить просто підняти за стовбур від землі. Правильний саджанець захопить з собою і горщик. Більш того, його коріння будуть видні з дренажного отвору горщика. Пересаджене дерево легко відокремиться від горщика.

Літні саджанці-дворічки

Літні саджанці-дворічки повинні мати всі наступні ознаки:

• три довгі гілки, які відходять від стовбура під широким кутом (більше 90 градусів);

• товщина стовбура від шийки і до першої гілочки принаймні 2 см;

• здорові, зелені листочки, пружні і соковиті, без плям, рівної форми;

• заживше, що не перев’язане місце щеплення.

Що вас має насторожити — це суха кора, загниваюча коренева шийка. Такий саджанець точно не приживеться. А ось якщо на рослині мало листя, то це не біда. Іноді продавці навмисне обприскують рослини препаратами, що викликають опадання листя. У цьому випадку саджанці добре зберігаються до посадки, що не випаровуючи вологу через листя.

Импортные деревья

Деревця з красивим рівним стволиком — це гість з південного регіону. Міцні, сильні деревця, зазвичай кривуваті і непоказні на вигляд. Але зате акліматизовані і витривалі! Ніхто не дасть вам гарантію, що красиве південне деревце приживеться, крім фахівця. А дізнатися, чи перед вами фахівець, дуже просто — перш, ніж купувати південний саджанець, розпитайте продавця про сорт, догляді за деревцем, терміни плодоношення в вашому регіоні. Можете бути впевнені, що навіть приватники на ринку нерідко виявляються хорошими фахівцями: вони про всяк випадок дадуть вам і телефон, і візитку, якщо впевнені в своїх саджанцях. Не цурайтесь тих, хто продає саджанці з машини, і не думайте, що на спеціальних ринках суцільно торгують одні фахівці. Розпитування по саджанців — це єдиний спосіб купити саджанці в Україні такі, що дадуть вам хороші плоди.

 

Іноді буває, що садівник шукає сорти з певним кольором плодів. Хтось більше любить яблука червоні, ніж зелені, комусь по душі тільки сині, а не жовті сливи. Приблизно прикинути колір плодів можна по відтінку кори. Яблуні та груші з зеленуватою і жовтувато-сірою корою дають плоди зелені або жовті, а з червоною або червоно-коричневої — червоні, або з яскравим рум’янцем. Червона кора у сливи — знак червоних або жовтих плодів, жовто-сіра — жовтих, а коли кора сіра, з синюватими кінчиками молодих гілочок, то плоди точно будуть сині.

Be the first to comment on "Вибираємо саджанці плодових дерев"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*