Вибираємо правильний матеріал для покрівлі

Коли потрібно закріпити надійну, недорогу і дуже зносостійку покрівлю, то краще відразу звертати увагу на металочерепицю. До недавнього часу такий матеріал мав погане реноме, оскільки мав тонку основу і швидко виходив з ладу в результаті прогресуючої корозії.

Але сьогодні будь-який найвимогливіший покупець зможе підібрати для власного житла металочерепицю будь-якої товщини і з правильним полімерним покриттям на сайті. Даний вид покриття не дозволяє основній поверхні — металевій основі раніше терміну піддаватися корозії, і воно здатне дати потрібний відтінок і часом — красивий блиск.

Основа у вигляді металевого листа, неодмінно повинна бути товстою, тобто мати мінімальну товщину в районі 0.6-0.8 мм, але ніяк не 0.4 мм, як це часто спостерігалося раніше на вітчизняному ринку. Визначити якісний матеріал досить просто — правильна металочерепиця від фірмових виробників повинна мати вагову складову не менше 4.5 кг / м2!

Не менш важливим критерієм можна вважати і полімерне покриття.
У топових версіях металочерепиці часто використовується дороге полімерне покриття, зване пуралом. Виробники наносять його тонким шаром в 0.05 мм на бляшану поверхню сталевої основи, що дозволяє даному матеріалу з легкістю витримувати як різкі перепади температур, так і жорсткий механічний вплив. Але потрібно мати на увазі, що полімер залишається пластичним тільки в тому випадку, якщо температура навколишнього повітря не падає нижче 15 градусів за Цельсієм.


Широко застосовується і інший вид полімеру, званий ПВФ2. Дане полімерне покриття складається на 80% з полівінілфториду, тоді як в якості двадцяти відсотків залишається за акриловою частиною. Деякі фахівці знаходять даний вид покриття краще пурала, так як такий полімер відрізняється унікальним співвідношенням: тільки він здатний відмінним чином протистояти жорсткому сонячному випромінюванню, і в той же час витримувати в зимові часи гранично низькі температури. І також таке покриття відмінно чинить опір механічним впливам — на покрівлі, якщо її потрібно полагодити, можна ходити в кованому взутті.

У ситуації, якщо на перший план виходить економія фінансових коштів і матеріалу, то розумно застосовувати пластизольний тип покриття. Воно наноситься більш щедрим складом, ніж вищевказані версії, тобто до 0.2 мм, так як не відрізняється високою опірністю до морозу, сонячної радіації і фізичного впливу.

Листи з металочерепиці цінні в плані полегшеної установки. Майстри укладають їх один на одного, і далі прикручують спеціальними довгими болтами, що мають полімерні кільця, безпосередньо на дерев’яні конструкції. Щоб якість покрівлі могла відповідати жорстким світовим нормативам, виробники рекомендують залишати градієнт для металочерепиці до 12 градусів — виходить дешево, міцно і снігове покриття може при найменшому потеплінні поступово зісковзувати вниз.
Якщо відразу підбирати правильну якісну металочерепицю і далі акуратно її закріплювати на дерев’яні або сталеві конструкції, то даний вид матеріалу з легкістю прослужить в нашому жорсткому кліматі від 15 до 20 років.

Be the first to comment on "Вибираємо правильний матеріал для покрівлі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*