Що треба для багатого врожаю суниці в вашому городі

врожай суниці

Садова суниця, що отримала в народі назву «полуниця» або «вікторія» вирощується своїми силами майже всіма садівниками — любителями.

Яка вимагає непомірно важкого догляду за собою, вона не завжди дає очікуваний урожай.

Ця стаття спрямована допомогти виростити ягоду якомога ефективнішим способом для отримання багатих врожаїв при малих витратах своїх сил.

Що таке «мульча», «мульчування грунту»?

вирощування суниціЦе укриття ґрунту соломою або іншим будь-яким органічним матеріалом, що сприяє збереженню в ній вологи і рятує її від вигорання сонячними променями в жарку пору.

Розглянемо процес вирощування суниці своїми силами поетапно:

  1. Підготовка ґрунту
  2. Пристрій грядок
  3. Посадка кущів суниці
  4. Догляд за суницею (підживлення, обрізка кущів)
  5. Розмноження суниці

1. Підготовчий період включає в себе

Розробку грунту з розбивкою великих грудок землі і розрівнюємо її граблями. При використанні мульчі ґрунту робота спрощується тим, що досить розробляти ґрунт тільки в місцях проходження грядки.

2. Існує два способи створення грядок:

• 1-й спосіб

Перший спосіб полягає в тому, що грядка буде являти собою короб, обмежений дошками висотою 25-30 см або яким-небудь твердим матеріалом тієї ж висоти, по всьому периметру. Рекомендований розмір грядки до п’яти метрів в довжину і шириною один метр. Це дозволить створити зручність при догляді за ягодою.

Короб є пиріг, що складається з рівних частин — розробленої землі і мульчі, заповненої до верху дощок.

Наступний етап — закриття короба будь-яким укривочний матеріалом: руберойд, толь, чорна плівка і інші.

Для першого способу плівка не рекомендується через тонкощі матеріалу.

Вся поверхня грядки щільно закривається руберойдом з навішуванням його на дошки. Закріпити руберойд на дошках можна просто цвяхами або цвяхами, забитими по дерев’яній рейці, пропущеної по периметру дошки.

Відстань забивання цвяхами довільне, але не менше 20 см один від одного, щоб уникнути підйому руберойду при вітрі і в подальшому його розриву. Герметичність грядки повинна бути дотримана.

• 2-й спосіб

Другий спосіб пристрою грядки простіше. У ньому немає необхідності застосування пиломатеріалу, але йде більша витрата укривочний матеріалу.

догляд за суницеюУкривочний матеріал, згаданий в першому способі, настилається внахлест. Щоб уникнути утоптуванням мульчі в грядках, на відстані ширини грядки — в один метр, укладаються дошки, шириною не менше 50 см, для зручного проходження між грядками

3. Посадка кущів суниці полягає в проштовхуванні її через хрестоподібний розріз укривального матеріалу — руберойду, ні в якому разі не розриваючи його, щоб не було відкриття поверхні мульчі.

В іншому випадку буде висихання грядки і поява бур’янів. Герметично закрита грядка — в цьому вся принадність цього процесу. Кущі, розростаючись, самі збільшать зроблений розріз до необхідних розмірів.

Рекомендована посадка кущів: один ряд в центрі і по краях, ближче до краю — по одному ряду. Нехай навіть звисають кущі на межряддя- дошки.

Відстань між кущами від 25 до 30 см. Кількість кісткової в одній ямці від одного до трьох.

4. При догляді за суницею необхідність в поливі відпадає, навіть в самий посушливий рік.

Догляд за суницею є підгодівлю її таким настоєм: на 1 відро води кинути по щіпці залізного і мідного купоросу, борної кислоти, марганцівки і трохи йоду для знезараження.

Цим, багатим мікроелементами, складом полити кущі прямо з листям. Вони вас за це віддячать через деякий час пишною зеленню.

Обрізати листя суниці, щоб створити багатшими кущ, фахівці з її вирощування, не рекомендують.

Прибрати старе листя — найпростіше і бажане для цієї ягоди. Це не завдасть їй шкоди, так як на відновлення її куща не буде потрібно багато сил, як у випадку повної його обрізки.

5. Плодоношення суниці коливається від трьох до чотирьох років. Найбільш плодоносними є другий і третій роки.

Та й, укривальний матеріал, до цього часу зношується і втрачає свою здатність захисту грядки від атмосферного впливу. Нові грядки можна розбити в іншому місці, якщо такий спосіб вам сподобається.

Розмноження суниці проводиться простим способом: нарізаються вуса з розетками. А далі їх можна тимчасово вирощувати окремо від грядки, поки вона не створена.

Для цього береться будь-яка ємність і закопується в землю. Навколо ємності бажано мати землю з перегноєм. У ємність наливається вода і по всьому її периметру укладаються вуса, підставою їх опускають в воду, а розетками втоплюють в ґрунт. Ємність накривається кришкою, вода в неї підливається у напрямку зниження.

Використовуючи цей метод посадки суниці, ви захистите себе від турботи виполювати бур’яни в спекотні дні і поливі, а також від усіх хвороб. Плоди завжди будуть чистими і готовими до вживання. Ваші кущики не відчуватимуть себе виснаженими ні в яку пору року.

рос

Be the first to comment on "Що треба для багатого врожаю суниці в вашому городі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти