Як вибрати уф стерилізатор для ставка

ставок

Власна водойма на дачі чи присадибній ділянці може стати улюбленим місцем відпочинку, також тут можна вирощувати рибки і насолоджуватись прохолодою жаркими літніми днями. Але вирити котлован і залити воду замало — адже у ставку постійно будуть утворюватись шкідливі бактерії і організми. Тому водоймі слід регулярно очищати, для можна придбати уф стерилізатор для ставка. Він представляє собою трубку в яку запаяна УФ лампа. Ця лампа має властивість знищувати шкідливі бактерії і організми. До речі, ультрафіолетові промені використовують не тільки для знезараження води, але й повітря, лікування шкірних захворювань і продуктів харчування.  

ставокЯкщо правильно вибрати таку лампу і регулярно вмикати, то можна значно зменшити ризики цвітіння води і утворення на поверхні водоростей і небажаної рослинності. Звичайно, для найкращої ефективності уф стерилізатор повинен працювати в парі із різними видами фільтраторів. Але тут поговоримо про вибір уф фільтрів для ставків.  

Функція і принцип дії УФ фільтраторів 

Призначення уф фільтратора, це знищення в басейні, акваріумі або ставку: 

  • Бактерій,  
  • Водоростей,  
  • Вірусів,  
  • Мікроорганізмів,  
  • Грибків. 

Все це вище назване здатне не тільки погіршити зовнішній вигляд водойми, але й завдати шкоди здоров’ю її жителям.  

Як працює уф фільтратор 

Принцип дії простий: у трубку, де розміщена ультрафіолетова лампа з одного боку поступає брудна вода. Після очищення уф променями вона виходить з іншого кінця приладу. Як правило, для максимальної ефективності,  такі пристрої працюють постійно.  

Більшість пристроїв максимально ефективні при температурі води від 3 до 40 градусів тепла.  

Я вибрати стерилізатор

ставокВ першу чергу зверніть увагу на потужність пристрої, адже від цього залежить кількість води, яку він здатний обеззаразити за одиницю часу. Наприклад, для ставка розміром 3 тисячі літрів води достатньо пристрій потужністю 5 Вт. В будь-якому випадку, при виборі порадьтесь із менеджером магазину, він дасть точні показники продукції, яку продає.  

Ефективність фільтрування також залежить від швидкості подачі води в прилад. Для знищення більшості мікроорганізмів достатньо подавати воду із швидкість 150 літрів на годину на 1 ВТ потужності очисника.  

Також, перед покупкою звернуть увагу на бренд, адже поганий виробник може поставити неякісні матеріали, пластик замість скла, який не буде пропускати ультрафіолетові промені. У хорошого виробника кабелі і електрична проводка надійна, і прослужить тривалий час в складних умовах.  

Є два основні види уф стерилізаторів:  

  • Які працюють бувши зануреними у воду,  
  • Такі що розташовані над поверхнею води.  

Переваги 

Такий спосіб очищення води є досить недорогим, причому він дозволяє знищувати більшість шкідливих бактерій, а корисним завдається мінімальна шкода.  

Важливі моменти 

Для максимальної ефективності і правильної експлуатації уф фільтратора, він повинен бути завершальною ланкою у системі очищення водойми. Тобто, спочатку очищуємо воду від грубих механічних забруднень, а вже в самому кінці від небажаних бактерій і мікроорганізмів.  

Висновок. Як бачите, пристрої подібного типу при невисокій вартості здатні тривалий час підтримувати чистоту у вашому басейні, акваріумі чи ставку. При правильній експлуатації і встановленні системи очистки води можна забути про зелену воду, водорості і погані запахи із водойми.  

Якщо у ставку водиться риба, то буде менше хворіти, краще розмножується а ікра є більш якісною.  

Тільки пам’ятайте, що один такий пристрій не панацея, він тільки ланку у комплексному ланцюгу очищення води і його встановлюють після механічного і біологічного фільтра.   

рос

Be the first to comment on "Як вибрати уф стерилізатор для ставка"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*