Цвітна капуста

Цвітна капуста — популярний у нас вид капусти. Свою назву отримала через скупчення недорозвинених соковитих квітконосних стебел, які щільно прилягають одне до одного, утворюючи сніжно-білу головку, обгорнену листям. Листя довгасте, цілокрає, чим і можна відрізнити цвітну від інших видів капусти ще в стані розсади. Цвітна капуста багата білками, вітамінами С, В1, В6, К, кальцієм, калієм, фосфором, залізом, цинком, фтором. Лікарі радять вживати цвітну капусту для профілактики онкозахворювань.

Найкраще садити цвітну капусту на ділянці де перед тим вирощувалися огірки, картопля, бобові.

Садити цей вид капусти можна як насінням так і з розсади. Другий спосіб рекомендують для отримання більш раннього врожаю. Для отримання розсади насіння висівають в ящики у березні чи квітні. Більшість людей оминають проблеми з вирощуванням розсади в ящичках, і просто купує її на базарі. На початку травня можна висаджувати розсаду на постійне місце у відкритий грунт. Садять цвітну капусту квадратним методом, відястань між рослинами 45-50 см. Треба пам’ятати що цвітна капуста погано переносить заморозки. Найкраще росте при помірній температурі 15-18 градусів.

Посіяну насінням капусту слід накрити поліетиленовою плівкою, коли почне сходити плівку забирають. Догляд за цвітною капустою полягає регулярному поливі (1 раз в тиждень), прополюванні та розпушуванні грунту. Коли розсада приживеться рослини слід підкормити курячим послідом (1:10 ) чи коров’яком (1:5). через півмісяця підкормку слід повторити. Можна підкормлювати попелом: склянку попелу розвести у 10 літрах теплої води , після вистигання підлити кожну рослину ( по півлітра).

Якщо листя в капусти надто світле, це вказує на брак у грунті азоту, а коричневі плями-на недостачу калію. При недостачі фосфору нижня сторона листя буде синювато-фіолетового кольору.

Кращі рання сорти цвітної капусти: Мовір, Сміла, Сніжок, Фремонт, Бельведере, Царівнв.

Пізні сорти цвітної капусти: Астерікс, Амеріго, Кортес, Каспер, Дальтон.

Маленький секрет: щоби головка цвітної капусти не чорніла листя зав’язують вгорі, таким чином захищають її від сонця.

Найбільше потерпає від кіли та капустяної мухи.

Збирають цвітну капусту в міру достигання, не допускаючи перестигання. Перестигла капуста має низьку харчову цінність.

Be the first to comment on "Цвітна капуста"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*