Як вибрати світильник для дачі

ліхтар ручний

У статті дамо декілька порад тим, хто хоче вибрати світильник для дачі. Це може бути як внутрішнє освітлення будиночка, так і встановлення вуличних ліхтарів. В першому випадку слід орієнтуватись на економність і щоб освітлення гарно вписалось в інтер’єр будинку. Це можуть бути різноманітні підвісні ліхтарі, як, наприклад, люстри прованс.

Для вибору джерел вуличного освітлення слід врахувати декілька факторів.

Площа прибудинкової території

Вибирайте оптимальну кількість ліхтарів, відштовхуючись від розмірів прибудинкової території і площі, яку здатну освітити один світильник.

Заздалегідь продумайте розташування доріжок, альтанок, місць відпочинку. Все це повинні освітлювати вуличні ліхтарі. Важливо поставити ліхтарі біля сходинок і поворотів доріжок.

Особливості конструкції

вуличний ліхтарВуличні ліхтарі постійно перебувають під впливом атмосферних опадів, сонця, вітру. Тому повинні мати хороший ступінь захисту (мінімум IP 44) і мати тривалий термін експлуатації.

Також вуличні ліхтарі поділяються за типом конструкції і призначенням:

  • Декоративні. В першу чергу повинні доповнювати дизайн прибудинкової території і милувати око відвідувачів і власників. Тому виробники виготовляють їх максимально красивими, із вишуканим дизайном.
  • Із вбудованими сонячними батареями. Вони економні, бо накопичують енергії вдень, а світять вночі. Тільки добре вибирайте моделі, бо більшість із них не достатньо яскраво святять в темну пору дня. Важливо, щоб світловий день тривав не менше 10-11 годин, інакше акумулятори не встигнуть зарядитись. Такі пристрої бувають не тільки класичної форми, але й у вигляді різноманітних фігурок тварин, каменів, та ін.
  • Прожектори. Вони здатні точково освітити будівлю чи інший об’єкт на території. Часто використовують для красивого підсвічування окремих елементів будівлі. В нічний час це виглядає дуже гарно і казково. Часто їх встановлюють по периметру території, і вмикаються від датчика руху. Бажано брати зі світлодіодними елементами. Вони мають тривалий термін експлуатації, миттєво вмикаються і стійкі до перепадів напруги.

За способом кріплення ліхтарі бувають підвісні, настінні, високі на стовпах і низькі типу “грибочки”. Останні добре освітлюють доріжки і при цьому не сліплять очі. Важливо знати, що ліхтарі повинні розміщуватись або досить високо (вище людського зросту) або низько. А от в середній позиції можуть засліплювати очі.

Також бувають переносні ліхтарі. Вони зручні в тих, випадках, коли ви, наприклад, тільки певний сезон знаходитесь на дачі, а в інший період року вони заховані від атмосферних впливів.

Вид лампи

Виробники встановлюють декілька видів ламп:

  1. Класичні накалювання. Вони дешеві, але при цьому споживають велику кількість енергії,
  2. Світлодіодні. В них використовуються сучасні технології, завдяки чому дають хорошу освітленість при мінімальних витратах електроенергії. В останні роки почали дешевіти, що робить їх привабливими для зовнішнього освітлення. Тільки пам’ятайте, що енергозберігаючі лампи не варто експлуатувати при дуже низьких температурах (нижче 30 градусів).

При монтуванні системи освітлення варто вибрати оптимальний метод підведення струму. Кабелі мають бути захищені від вологи і механічних пошкоджень. Як правило кабель проводять або під землею, або в повітрі, між стовпами.

Також, при виборі світильників враховуйте їхній кут розсіювання потужність, ступінь захищеності від погодних умов і репутацію компанії-виробника. При виборі світильника також звертайте увагу на безпечність пристрої і його енергоефективність.

рос

Be the first to comment on "Як вибрати світильник для дачі"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти