Сорт яблук Мельба

мельба, яблуня, сорт

У статті опишемо сорт яблук Мельба, дізнаєтесь переваги і смакові особливості сорту, і що отримують ті садівники, яких приваблює  яблуня Ред Мельба.

Яблуня Мельба опис

Цей сорт виведений більше 100 років тому, в Північній Америці, і утворився із саджанця, посадженого із кісточки сорту Макінтош. Назву вид отримав на честь відомої тогочасної  оперної співачки.

Мельба – літній сорт яблук, і достигає у кінці серпня, а збирати можна аж до середини осені.

Відео про сорт Мельбу:

Опис сорту яблук Мельби

Мельба – не дуже високе дерево, і переважно висота складає 2-3 метри. Цвіте блідо-рожевими квітами із фіолетовим відтінком.

Досить швидко починає плодоносити, особливо, якщо садити саджанцями. Вже на 4-5 рік можна очікувати перші врожаї.

В середньому плоди важать 120-150 грам, на вигляд рожево-червоного кольору. Мають ніжний, солодкий смак із незабутнім ароматом.

М’якуш плодів – білий, із невеликими крупинками і кисло-солодким смаком, хрумкий. Самі плоди середнього розміру, округлої форми, із тонкою і гладкою шкіркою.

Яблука багаті пектинової кислотою і вітаміном С. У плодах багато цукру (до 11%), корисні кислоти, вітаміни та мінерали потрібні організму людини.

Сорт придатний як для споживання у сирому вигляді, так і приготування компотів, джемів, соків, десертів.

Із недоліків варто виділити нерегулярне плождоношення, особливо у дорослих дерев; а також, погану здатність до самозапилення.

Селекціонери вивели багато видів (клонів) цього сорту, в яких враховують недоліки сорту. Наприклад, у Мельби Червоної, крона конічної форми, що зручно як для проведення садових робіт (обприскування, обрізування, зривання плодів ), так і самі плоди і гілки отримують більше сонячного світла.

Крім цього, ці плоди більшого розміру, і шкірка більш червона, ніж класичний сорт.

Також відома яблуня Дочка Мельби, який має хорошу стійкість до хвороб, стійкий до низьких температуріні має плоди більшого розміру.

А сорт Прима, виведений на основі Мельби, стійкий до парші, яка часто дошкуляє класичному сорту.

Яблуня Мельба опис сорту і особливостімельба, яблуки

Сорт виведений в Північній Америці, у широтах, подібних до наших. Відповідно, і у нас вона добре росте. Єдина проблема у тих садівників, які вирощують Мельбу в північних регіонах країни. В такому випадку доводиться вибирати ті види Мельби, які добре переносять низькі температури.

Як садити яблуню Мельбу

Трошки поговоримо як посадити і виростити цей сорт яблук. Найкраще це робити або пізньою весною, або ранньою весною. Тобто тоді, коли дерева знаходяться у стані спокою, коли вже скинули листя, або не розпустили бруньки. Якщо садити восени, то потрібно встигнути це зробити хоча б за місяць, до настання приморозків.

Ділянку потрібно підгтувати заздалегідь. Для цього прополіть і винесіть бур’яни. Також, згромадьте і винесіть за межі саду опале листя і пошкоджені хворобою плоди.

Найкраще підходить ділянка на незначному підвищення, добре освітлювана сонцем, де немає стоячих вод і сильних вітрів. крім цього, потрібен легкий ґрунт, ідеально – суглинистий. Дуже добре, якщо ґрунт матиме нейтральну, або слаболужну реакцію. У кислі ґрунти радять внести доломітову муку (0,5 кг на м²).

За декілька тижнів до посадки викопайте ями розмірами 80х80 см, і внесіть на них перегній чи компост. На них насипте шар родючого ґрунту (взяти із верхніх шарів ґрунту). Деякі дачники для дренажу на дно дають гальку, биту цеглу, щебінь.

Відстань між яблунями цього сорту повинна бути 5-7 метрів.

Перед садінням огляньте коріння дерев, якщо є окремі корінці пошкоджені чи підігнили – потрібно вирізати до здорової частини. Саджанці повинні бути 1-2 річного віку, висотою 70-90 см, із добре розвинутою кореневою системою.

Якщо від часу покупки до садіння пройшло багато часу, і коріння зів’яло, можна його перед посадкою витримати 6 -24 години у воді.

Найкраще купувати саджанці у перевірених розсадниках чи магазинах, а не випадкових продавців на базарі.

Спочатку засипайте коріння родючою землею, взятою із верхніх шарів ґрунту, а вже потім біднішою. Після цього вбийте поруч дерев’яний кілок, і прив’яжіть саджанець, щоб його не розхитував вітер. Після цього підлийте 1-2 відрами води.

Для боротьби із бур’янами і збереження вологи у ґрунті можна провести мульчування торфом, соломою, стружкою. А деякі господарі у міжрядді вирощують городні культури: горох, капусту, редиску.

На зиму не забудьте захистити ваші дерева від гризунів, які особливо активні у сніжні, морозін зими. Для цього закутайте стовбур металевими або протимоскітними сітками.

Більшість садівників не радить на наступний рік вносити удобрення, адже дерево отримало достатню підкормку під час садіння.

Відгуки про сорт Мельба

Ми проаналізували відгуки дачників і садівників про сорт Мельба і отримали такі результати.

Переваги сорту:

  • Досить швидко вступає в процес плодоношення,
  • Плоди із прекрасними смаковими властивостями,
  • Добре ростуть у наших широтах,
  • Середні термін зберігання,
  • Мають хороший вигляд, через що користуються увагою покупців,
  • Непогана врожайність. Одне доросле дерево може дати до 70-80 кг плодів,
  • Добра транспортабельність.

Недоліки Мельби:

  • Більшість видів цього сорту не стійкі до парші,
  • Може нерегулярно плодоносити,
  • Потрібно додаткове запилення. Для цього висаджують на садовій ділянці інші сорти, заводять бджоли.

 

Висновок. Ми описали сорт Мельба, вказали його переваги і недоліки, а вам залишається тільки придбати цей чудовий сорт, і отримати хороші врожаї.

На закінчення радимо подивитись корисне для всіх садівників відео:

рос

Be the first to comment on "Сорт яблук Мельба"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*