Догляд за сливою восени — поради

слива, осінь

У статті покажемо, у чому полягає догляд за сливою восени, як обрізати сливу восени і як проводиться обробка сливи восени від шкідників і хвороб.

Сливи мають велику популярність у дачників, адже дають смачні плоди, які можна їсти сирими, варити із них компоти, сушити на зиму і навіть, отримати густі і поживні соки. Але стабільно отримувати хороший врожай і не мати великих проблем із шкідниками і хворобами можна тоді, коли вчасно і правильно здійснювати усі агротехнічні заходи.

Коротко опишемо, у чому полягає догляд за сливою після збору врожаю, а вам залишиться тільки повторити.

Обрізування сливи восени


Більшість фруктових дерев потребує регулярного обрізання. Це дає можливість видалити ушкоджені, слабкі, обламані гілки. Крім цього, обрізання формує правильну крону, яка краще освітлюється сонцем і в ній не мають прихистку шкідники.

Коли краще обрізати сливу. Фахівці радять у помірних широтах обрізувати сливу весною, а не восени. Обрізувати восени сливу можна у південних районах, із м’якими зимами.

У будь-якому випадку, обрізку слід завершити задовго до настання зими, щоб встигли затягнутись місця зрізу.

Правила обрізування не складні:

  • Догляд за молодою сливою восени полягає в обрізці. Після садіння дерева, центральний пагін обрізується на третину. Завдяки цьому прийому крона у майбутньому буде правильно розвиватись, гілки будуть паралельними землі, а не тягнутись угору.
  • Для середніх і старих дерев потрібно регулярно обрізувати гілки, які загущують крону, перетинаються з іншими гілками, мають пошкодження. Намагайтесь залишати гілки, які паралельні землі, і видаляти молоді прутики, які ростуть вертикально. Помічено, що паралельні гілки дають більший врожай і краще освітлюються сонцем.

Формувати крону сливи можна за двома типами:

  1. Високий центральний пагін, від якого горизонтально ростуть гілки.
  2. Короткий центральний пагін, від якого ростуть великі бокові гілки.

Прополюваннягілки, слива

Догляд за сливою в серпні вересні також полягає в прополюванні землі навколо дерев. Така процедура дозволяє знищити бур’яни, які є прихистком для хвороб і шкідників, особливо у зимовий період. Крім того, прополювання покращує доступ кисню до коріння і полегшує внесення добрив під дерево і полив.

Тільки будьте уважні під час цієї процедури, адже коріння сливи не залягає глибоко, і його можна пошкодити. Тому, не прополюйте глибоко біля стовбура дерева.

Перекопування ґрунту

Догляд за сливою восени, підготовка до зими також полягає у висадженні трав-сидератів, і їх перекопування, після досягнення ними 20-30 см. Така процедура додатково збагачує ґрунт корисними речовинами і бореться із бур’янами.

Удобрення сливи

Після збору врожаю слива потребує підкормки, адже після сезону плодоношення дерево ослабнене, і потребує підтримки, щоб успішно пережити зиму.

Для цього розчиніть 3 ст. ложки суперфосфату, 2 ст. ложки сірчанокислого (або хлористого) калію у відрі води. Три відра такого розчину на одне дерево – оптимальна кількість, для підживлення дерева, і отримання хорошого врожаю наступного сезону.

Для молодого 1-2 річного дерева сливи не потрібна підкормка, якщо при посадці у яму були внесені органічні або мінеральні добрива.

Догляд за сливою у вересні, ще до збору врожаю, полягає в підживлені дерев компостом (10-15 кг під дерево).

Боротьба із шкідниками і хворобамислива

Осіння обробка сливи від шкідників і хвороб повинна бути регулярною. Зокрема, можна обприскати гілки дерева розчином сечовини.

Багато шкідників від лютих морозів і птахів ховаються під корою. Тому, металевими щітками зішкрябують стару кору. Попередньо слід постелити біля стовбура клейонку, щоб шкідники і їхні личинки не потрапили в ґрунт. Зачищений стовбур дерева потрібно побілити.

Догляд за сливою після збору врожаю восени полягаю також у захисті стовбура, адже у сніжну зиму, кору дерев можуть об’їдати зайці. Для захисту від них потрібно сіткою чи протимоскітною сіткою обмотати стовбури дерев. Це слід зробити щільно, щоб гризун не міг залізти під сітку.

Підливання сливи

Коренева система сливи залягає не дуже глибоко, і їй проблематично у засушливі періоди тягнути воду із підземних потоків води.

Тому, ця культура потребує щедрого підливання, в тому числі восени. Хоч і потрібно мати міру, оскільки надлишок вологи на користь дереву не піде.

Щоб дерево підготувалось до зимового періоду, після скидання ним листя, у суху погоду  під нього виливають велику кількість води (до 200 літрів). Після цього бажано провести мульчування тирсою, соломою чи торфом. Такий прийом сприяє утриманні вологи у ґрунті.

Якщо в цей період випадають значні дощі, від спеціального поливанні слід відмовитись.

Висновок. Ми описали у чому полягає осінній догляд за сливою, і на останок подаємо хороше відео від досвідченого садівника. Вам повинно бути цікаво:

рос

Be the first to comment on "Догляд за сливою восени — поради"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*