Вирощування сливи з кісточки

слива, вирощити

Для усіх дачників буде інформація як посадити сливу з кісточки, і ми дамо поради, які дозволять правильно і з мінімальними зусиллями отримати саджанець. Крім цього, буде корисне відео від досвідчених садівників, де розповідають про вирощування сливи з кісточки в домашніх умовах.

Поїхали!

Слива – частий «житель» на садових ділянках нашої країни, і ціниться завдяки невибагливості, хорошим смаковим якостям, різноманіттям сортів. Крім цього, плоди мають багато корисних речовин, що позитивно впливає на здоров’я людини.

Найчастіше сливу садять із саджанців, придбаних на базарі. Якщо купувати у перевірених розсадниках чи магазинах, то це дуже хороший варіант. Адже ви отримуєте деревце потрібного сорту, яке із великою ймовірністю приживеться, і на 4-5 рік дасть перший врожай.

Але дехто не бажає йти протореним і легким шляхом, і  хоче посадить сливу з кісточки. Так, це потребує більших знань, зусиль і часу. Але ж яка гордість, коли в, самі виростили дерево, із з’їденого зернятка.

Важливі умови

 1. Найкраще здійснити вирощування сливи з кісточки того сорту, який росте у ваших кліматичних умовах. Адже куплені на базарі фрукти можуть бути привезеними із південних районів, і в умовах наших умов можуть погано рости, або й взагалі загинути. Досвідчені дачники для наших умов радять такі сорти, як: Мінска, Білоруська, Євразія. Крім цього, ви можете посадить сливу з кісточки плода, зірваного у власному саду, який вже перевірений, і вам потрібно збільшити насадження подібного сорту.
 2. Потрібно знати, що не кожне вирощене таким чином дерево буде плодоносити, або й взагалі за смаковими якостями нагадувати вихідний сорт. Тому, будьте готові до того, що ваші зусилля не призведуть до потрібного результату і виростите дичку.

Але хороша новина у тому, що із кісточки можна отримати сливу із новими, кращими властивостями, ніж були. Тут вже як повезе.

Вирощування сливи з кісточокслива, вирощування, кісточка

 • Найкраще для посадки вирощування сливи із кісточки підходить середина осені, одразу після збору врожаю.
 • Виберіть кісточку із достиглого плоду, яке не уражене хворобами чи шкідниками.
 • Щоб проростити кісточку, потрібно провести стратифікацію. Для цього кісточку почистіть від залишків м’якуша, і загорніть у зволожену тканину. Або насипте у ящики із отворами річковий пісок, зволожуйте його, і туди помістіть кісточки.
 • Деякі садівники садять надтріснуту кісточку, яка за їхніми словами швидше проростає. В крайньому випадку можете частину кісточок пророщувати традиційною методикою, а інші трішки розколіть, але не сильно, щоб шкаралупа залишилась.
 • Покладіть загорнуту кісточку у прохолодне місце, наприклад у холодильник, у відділення для овочів і фруктів. Або, можна покласти кісточку сливи у підвал або льох. Ідеальна температура для кісточки від +2 до +4°С.
 • Важливо регулярно змочувати тканину (чи пісок), у яку загорнута кісточка. Не допускайте її пересихання.
 • Якщо ви почали процедуру проростання кісточки у середині осені, то вона повинна знаходитись у прохолодному місці до початку весни.
 • Для пришвидшення проростання деякі садівники використовують стимулятори (продаються в садових магазинах). Як варіант, можете спробувати препарати «Циркон», Екосил», «Епін», «Гетероауксін».
 • Регулярно перевіряйте в якому стані знаходиться кісточка, і в разі виявлення плісняви, промийте у теплій воді.

Проростання кісточки

Якщо все зробити правильно, то десь через 6 місяців, на початку весни кісточка трісне. Тепер потрібно проростити в домашніх умовах, щоб бути впевненим, що саджанець не загине.

Для цього насипте у ящик чи горшечок чорнозему, помістіть туди кісточку, засипте землею і регулярно поливайте.

Віднесіться до майбутнього деревця як до кімнатної рослини. Поливайте, і пильнуйте за процесом росту, відсутністю бур’янів чи шкідників.

Є думка, що до пересадження у відкритий ґрунт, саджанець потрібно пересаджувати 4-6 разів. Це повинно зменшити шанси отримати дичку. У такого дерева плоди будуть меншими, шкірка грубішою, але при цьому його можна спокійно вживати.

Садінняслива, садити

Після того, як кісточка проросте і отримаєте невисокі сіянці (приблизно середина осені), їх можна садити у відкритому ґрунті, на заздалегідь підготовленій ділянці. Ділянка не повинна знаходитись в низині, місце повинно добре освітлюватись сонцем, не бути на протязі. Якщо ґрунт переважно глинистий, то його потрібно розбавити чорноземом або піском. Дуже бажано, щоб ґрунт мав нейтральну реакцію або лужну, але не кислу. Інакше дерево погано росте і дає менший врожай.

Вибрану ділянку потрібно удобрити, прополоти і видалити бур’яни.

Далі, викопайте невелику яму, і внесіть трішки компосту і піску. Слива позитивно реагує на кальцій, то яєчна шкаралупа внесена у яму не пропаде дарма.

Саджанець садіть із залишком землі навколо коріння – так легше прийметься. Тоді закопайте дерев’яний кілок, і прив’яжіть вісьміркою деревце. Крім цього, влийте 1-2 відра води під кожен посаджений саджанець.

Далі, догляд нагадує вирощування дерев, посаджених із звичайних саджанців. Тільки, як ми згадували вище, плоди дерево дасть пізніше, і не факт, що вони будуть за властивостями і смаковими якостями ідентичними сорту, із кісточки якої виростили деревце.

Не всі посаджені восени деревця переживуть зиму, але ті, які перезимують, будуть міцними і стійкі до несприятливих погодних умов. І ті, які виживуть, на наступний рік можна садити на постійне місце росту.

Прямий спосіб посадки

Не тільки сливи, але й деякі інші садові дерева (наприклад, горіхи) можна виростити, якщо одраз посадити восени кісточку у ґрунт. Тоді, слід позначити місце посадки гілочками, щоб у майбутньому підливати і не давати розростатись бур’янам.

Висновок. Ми описали як виростити сливу з кісточки будинку, а вам залишається тільки втілити наші поради у життя, і дочекатись врожаю.

Успіхів!

P.S. Насамкінець радимо подивитись відео як садити сливу з кісточки, на якому досвідчений садівник розкриває свої секрети. В даному випадку показано на прикладі абрикоса, але принцип той самий і для слив.

рос

Be the first to comment on "Вирощування сливи з кісточки"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*