Як позбутися від слимаків на капусті

як вивести слимаків

У статті розкажемо як позбутися від слимаків на капусті і яка повинна бути обробка капусти від шкідників.

Слимаки як з ними боротися

Слимаки – це равлик без панцира.  Як правило сіро-коричневого кольору, із довжиною тіла до 5 см.

Можуть шкодити багатьом городнім культурам  (капуста, огірки, помідори, картопля, полуниця) у місцях вирощування, а також зберігання.

Тепер розкажемо як боротися зі слимаками на капусті, різні способи, їх переваги і недоліки.

Ручне збирання

як боротись із слимаками

Розкажемо, як захистити капусту від шкідників без хімії. Для цього потрібно вручну визбирати шкідників, і винести далеко від садової ділянки. Деякі дачники їх знищують фізично, але це вже на любителя.

Також, можна розмістити спеціальні пастки для слимаків, для цього покладіть біля насадження капусти старі мішки, відра чи інші предмети, і на ранок наступного дня, там будуть ховатись шкідники. Або можна закопати посудину із водою так, щоб її краї біли на рівні ґрунту. Таку приманку накрийте мішковиною, і через певний час туди потраплять шкідники.

Деякі господарі у закопану посудину наливають пиву, і слимаки швидше йдуть на його запах.

Крім цього, деякі спеціалісти радять захистити насадження своєрідним бар’єром і дрібного гострого каміння. Слимаки мають ніжне тіло, і на таку перепону не полізуть.

Є свідчення, що цей вид шкідників погано почуває себе у воді, і рови із нею стають хорошим бар’єром для капусти. Або можна прорити навколо насадження невелику канавки, які заповнити деревним попелом.

Якщо ж немає часу рити канавки, то просто обсипте ділянку із капустою золою. Також, можна обсадити ділянки рослинами, які відлякують слимака. До таких відносяться часник, петрушка, розмарин.

Знищення яєцьслимаки на капусті

Ще один спосіб як боротися із слизняками без хімії – боротьба із яйцями шкідника. Це дозволяє успішно зменшувати популяцію слимаків.

Відкладають вони яйця під каменями, старими дошками, пеньками. Тому бажано ці речі позабирати подалі від насадження капусти.

Хорошою профілактикою є боротьба із бур’янами і регулярне скошування високої трави.

Правильна агротехнікаяк вивести слимаків

Капустяні шкідники добре себе почувають на недоглянутих насадженнях, де рослини посаджені надто близько одне від одного. Тому при посадці розсади капусти дотримуйтесь необхідних рекомендацій, і не садіть надто густо.

Є дані, що слимаки від літньої спеки переховуються у щілинах, які утворюються у грунті. Тому потрібно регулярно прополювати землю між грядками.

Також, бажано обривати нижня листя, яке контактує із землею, і допомагає шкіднику забиратись на капусту.

Після збору врожаю, із поля слід забрати усі рослинні решти, які можуть бути поживою для колонії слимаків.

Екологічні способи боротьби із слимакамиспособи боротьби із слимаками

Тепер як боротися зі слимаками на городі за допомогою їхніх ворогів. Зоологи давно запримітили, що слимаків поїдають такі тварини як їжаки, деякі види птахів, жаби. Із птахів, живляться слимаками сойки, шпаки, дрозди.

Привабити птахів не складно, особливо взимку, коли не вистачає корму. Тому вивішуйте кормушки, і регулярно додавайте туди корм. Крім цього, ранньою весною зробіть і прикріпіть хатинки для птахів, де вони можуть виводити потомство.

Жаби будуть жити там, де є вода. Тому, бажано розвести біля дому невелику водойму, де і житимуть ваші помічники.

Їжаки можуть самі завестись, але потрібно їм облаштувати притулок, де вони можуть проводити холодний період року.

Хімічні засоби боротьбикапуста ушкоджена слимаками

Тепер про те, чим обробити капусту від шкідників. Одразу скажемо, що краще до цього не доводити, адже агротехнічні заходи чи ручне збирання є більш ефективне.

Але, якщо ж ви не можете без цього обійтись, то можете спробувати препарати «Мета»  або «Гроза», в яких активною речовиною є метальдегід.

Тільки пам’ятайте, що такі речовини можуть зашкодити як людині, так і домашнім тваринам.

Народні способиНародні способи

Якщо немає бажання випробовувати на рослинах хімічні препарати, то можете спробувати народні способи боротьби:

  • Розчин на основі міцної розчинної кави. Але щоб був ефект, обприскувати слід розчином, на основі саме міцного алкоголю.
  • Обприскування соляним розчином уражені культури. Але слід бути уважним, бо якщо перестаратись, від такої обробки можна зашкодити самій капусті.
  • Обприскування грядки розчином червоного перцю і гірчиці. Концентрація – 1 столова ложка на 1 склянку води.
  • Розсипання сухого попелу по насадженні рослин.

Висновок. Нагадаємо, як позбутися від слимаків на капусті. Найкраще, це профілактичні заходи, ручне збирання, приваблювання ворогів слимаків.

До хімічних засобів боротьби звертайтесь тільки у крайньому випадку, адже при неправильних дозах можна нашкодити як рослинам, так і людям, які будуть споживати овочі.

рос

Be the first to comment on "Як позбутися від слимаків на капусті"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*