Про шкідливі летючі речовини і як зменшити їх вплив на здоров’я людини

background

Сучасна людина в повсякденному житті контактує із величезною кількістю шкідливих речовин: бензин, ацетон, толуол, та інші. В наш організм вони потрапляють, в тому числі при випаровуванні із предметів, які нас оточують. Так так, звичні нам меблі із ДСП, клеї, фарби, вироби із дерева, коври, покриття підлоги і навіть одяг при певних умовах можуть виділяти шкідливі для людей речовини.  

Можуть виділятись під час приготування їжі, роботі побутових пристроїв, курінні, та ін.  

Причому, кількість цих летючих органічних речовин (ЛОР) як правило більша в приміщенні, ніж на вулиці. Їх концентрація залежить об’єму приміщення, наявність систем кондиціонування повітря, кількості предметів, які виділяють шкідливі речовини. Кількість ЛОР залежить і від чистоти повітря на вулиці. Адже вихлопні автомобільні гази також погіршують хімічний склад атмосфери. 

Здоров’я і летучі органічні речовини 

background

Не потрібно бути лікарем, щоб розуміти ту шкоду, яку приносять хімічні домішки в повітрі приміщень, в яких ми перебуваємо значну частину нашого життя.  

Якщо людина перебуває у приміщенні із ЛОР незначний час, то вона отримує тимчасове погіршення здоров’я і може відчувати незначне зниження працездатності. Якщо ж ви постійно проживаєте в умовах високої концентрації летючих органічних речовин, то з часом є ризик виникнення хронічних захворювань.  

З особливою увагою слід віднестись до проблеми людям із захворюванням органів дихання, таким як бронхіальна астма.  

Ті, хто постійно стикається із великою концентрацію ЛОР найчастіше скаржаться на погіршення самопочуття, зниження працездатності, запаморочення і погіршення хронічних захворювань органів дихання. При тривалому впливу летючих шкідливих речовин ж ризики виникнення серйозних уражень систем травлення, дихання та зниження роботи імунної системи.  

Як захисти себе від впливу ЛОР? 

Найпростіше — викинути з приміщення усі речі, які є джерелами летючих шкідливих речовин. При цьому, не завжди виріб із натуральних матеріалів може бути повністю безпечним. Адже ті ж вироби із дерева часто просочуються засобами захисті від вогню, грибка чи шкідливих комах.  

Особливу увагу на усілякі коври, пофарбовані предмети, копіри. Промисловістю виготовляється антибактеріальна фарба, яку наносять на проблемі предмети, що знижує рівень ЛОР у приміщенні.  

Якщо ви бажаєте кардинально знизити рівень летючих шкідливих речовин в приміщеннях — запросіть спеціалістів, які визначать концентрацію ЛОР в повітрі і нададуть поради по приведенню хімічного складу повітря до норми.  

Ну і не забувайте регулярно провітрювати приміщення або проведіть систему вентиляції. Особливо це корисно тим, які проживають не в центральній загазованій частині міста, а в сільській місцевості.  

Не нехтуйте своїм здоров’ям, адже сучасний світ приносить стільки несподіванок, частина із яких не додає нам сил.  

Успіхів вам! 

рос

Be the first to comment on "Про шкідливі летючі речовини і як зменшити їх вплив на здоров’я людини"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*