Рубрики
Різне

Щеплення плодових дерев: які помилки призводять до невдачі.

Щеплення — проста процедура, під час якої  вічко з одного чагарника, дерева пересаджують на інше. Підщепою при цьому служить вічко або відрізок гілки з декількома нирками, а прищепою рослина, що має потужну кореневу систему. Далеко не кожен садівник може похвалитися вмінням прищеплювати дерева. Багато припускаються помилок, які призводять до невдач.

Які помилки садівники найчастіше допускають під час щеплення дерев і чагарників:

1. Приділяють занадто багато часу процедурі. Як тільки зрізи були зроблені, необхідно протягом хвилини, а краще 20-40 секунд поєднати щепу і підщепу, здійснити обмотку. Якщо почекати, місце зрізу підсохне, почне окислюватися, а це гарантія невдачі. Діяти треба швидко.

2. Використовують тупий інструмент. Взявши тупе лезо або ніж, можна навіть не намагатися робити щеплення — рослина не приживеться. Якщо відрізати держак тупим лезом, перетискаються і лопаються судини, по яких рослина отримує харчування. Пошкоджені судини не можуть бути повноцінним провідником, через що щепа швидко засихає.

3. Проводять щеплення під час слабкого сокоруху. Взимку, коли посадки знаходяться в стадії спокою, а також в посушливі спекотні дні сокорух сповільнюється. Щоб захід вдався, підщепу слід рясно полити, а через кілька днів провести процедуру.

4. Використовують непрозендифіковані інструменти. На поверхні леза цілком можуть жити хвороботворні мікроорганізми, які в майбутньому викличуть загнивання. Перед початком роботи бажано продезінфікувати інструмент спиртом, перекисом водню або опустити на кілька секунд в окріп.

5. Торкатися до місця зрізу пальцями. Взявшись рукою за зріз, можна пошкодити волокна, залишити на деревині частинки сміття, пилу. В результаті щепа і підщепа просто не зможуть зростися. Крім того, руки перед заходом необхідно ретельно вимити.

6. Роблять невелику площу для дотику прищепи та підщепи. Чим більше площа зрізів, тим більше шансів, що операція пройде успішно — рослини зростуться. Просвітів при цьому залишатися не повинно.

7. Не послаблюють ізоляційну стрічку або скотч, за допомогою якого з’єднувалися пагони, через пару тижнів. На зрощення потрібно близько 2-3 тижнів. Після цього обмотку варто послабити, щоб вона не перетискала гілочки, не врізалась в поверхню кори. Всі початківці садівники роблять помилки і під час догляду за посадками, і під час щеплення плодових дерев. Спочатку варто потренуватися на нецінних рослинах в лісі, а тільки потім братися за плодові.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *