Савойська капуста

Савойська капуста — холодолюбивий та вологолюбний вид капусти, у нас не дадто поширена, а дарма. Батьківщиною цієї капусти є західна частина середземноморського моря. У нашоу країну потрапила із західної Європи у XVII віці.

На вигляд савойська капуста нагадує звичайну білокачанну тільки дистя в неї покручені, гофровані а качан не щільний. Качани містять білок, цукри, вітаміни С, В1, РР, калій, магній, фосфор, кальцій, залізо. З савойської капусти готують супи, солянки, салати, голубці. Для квашення не підходить.

Найкраще вирощувати савойську капусту з розсади. Для цього насіння садять в горщечки і вирощують розсаду в прохолодному приміщенні чи парниках. При температурі 18-20 градусів насіння сходить вже на 4-5 день. Розсада часто хворіє на хворобу “чорна ніжка”. Деякі городники для боротьби з цією хворобою радять посипати розсаду зернистим піском. Після проростання насіння, горщики з розсадою переносять у холодніше примі0щення (8-10 градусів).

На початку червня, в фазі 4-5 п’яти листочків можна висаджувати розсаду у відкритий грунт. Садять так щоби відстаь між рядами була 50 см, а між рослинами 40см. Садити краще в похмуру погоду і в ямку налити 1 літр води.

Краще вирощувати савойську капусту там, де до цього вирощували капусту, помідори, огірки чи бобові культури.

Можна садити савойську капусту із насіння, орієнтовно у квітні-травні.

Насадження слід підкормити азотними добривами і регулярно поливати, прополювати та розпушувати міжряддя. Після того як розсада добре прижилася (10-15 днів) її підкормлюють. Через 20 можна ще раз підкормити капусту розчином коров’як (1:5) вносячи добрива в міжряддя. Для удобрення готують такий розчин: на 10 літрів води дають 25 грам суперфосфату, 30 грам сірчанокислого калію та 25 грам сірчанокислого амонію. Цього розчину повинно вистачити на 8-12 рослин. Взагалі, вирощування та догляд за цим видом капусти подібний до білокачанної.

Популярні сорти савойської капусти: Венська Рання, Венто (пізня).

Збирають врожай в міру достигання головок капусти не допускаючи їх розтріскування. Тримають в ящиках у підвалах. Оскільки савойська капуста погано зберігається, то температура повинна бути низькою — 2-3 градуси тепла. Краще зберігається капуста пізніх сортів.

Be the first to comment on "Савойська капуста"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*