Вирощування савойської капусти у відкритому грунті

догляд за савойською капустою

У статті піднімемо тему вирощування і догляду савойської капусти  на дачних ділянках із фото і тематичними відео. Ви дізнаєтесь як вирощувати цю культуру із насіння, як виглядає савойська капуста, коли висаджувати розсаду, у чому полягає догляд, боротьба із шкідниками і коли збирати врожай.

Як виглядає савойська капуста


Савойська капуста чимось подібна на більш відому білокачанну. Але на відміну від неї має тонше і гнучкіше листя, яке ніби покрите пухирцями.

Головка не така тверда і суцільна як у білокачанної, а листя не круглою форми, а подовгасте і витягнуте угору.

Колір листя може відрізнятись від світло до темно зеленого кольору із відтінком жовтого. Вирощується по значній частині Європи і в Африці.

Капуста цінна своїм складом, багата вітамінами і мікроелементами. Незважаючи на малу популярність, савойська капуста  більш корисна для здоров’я, ніж деякі інші види цього сімейства.

Савойська капуста вирощування і фото овочу

савойська капуста фото

савойська капуста фото

До переваг вирощування цієї капусти варто віднести її хорошу морозостійкість, що накладає відбиток на весь агротехнічний процес.

Так, розсада може перенести невеликі заморозки, хоча найкраще вирощувати культуру при 18° тепла.

Де садити савойську капусту

Вибирайте для капусти добре освітлювану ділянку, яка не знаходиться в низині, інакше після дощів збиратиметься надмірна волога.

Не вирощуйте на тому самому місці савойську капусту 2 роки підряд. Потрібно почекати не менше 4 роки. Також, не варто садити там, де до того росли редиска, ріпа, редька, інші види капусти. Вони витягують із ґрунту ті ж самі речовини, якими живиться і савойська.

Краще садити після помідорів, баклажанів, картоплі, огірків, цибулі, сидератів.

Має також значення і реакція ґрунту. Якщо вона кисла, то її потрібно зробити трішки лужною, внісши доломітову муку.

Савойська капуста добре росте на супісчаних, суглинистих ґрунтах або підсушених торф’яниках.

Підготовка ґрунту

Вирощування савойської капусти у відкритому ґрунті починається із старанної підготовки. Ще восени, коли зібраний врожай культур, потрібно очистити ділянку від бур’янів, внести добрива (як правило перегній), перекопати і розрівняти ділянку. Добрива дають у розрахунку 1 відро перегною на квадратний метр. Можна додати 1-2 склянки попелу.

Якщо грунт надто кислий, для змінення реакції разом із добривами вносять вапно або доломітову муку. Про надмірну кислотність ґрунту можна дізнатись опосередковано. Якщо на полі росте багато польового хвощу чи щавлю – значить занадто кисла для вирощування капусти.

Вже восени вона буде готовою для вирощування більшості городніх культур.

Капуста савойська вирощування з розсади

Сіяти насіння можна починати із 15 чисел березня і аж до середини квітня. Рання сорти садять раніше, більші пізні, які будуть для зимового зберігання – пізніше.

Перед посадкою насіння потрібно підготувати. Якщо воно не було оброблене виробником, вам потрібно потримати його у слабкому (рожевому) розчині марганцівки. Потім можна провести загартування. Для цього насіння спочатку заливають теплою (не гарячою!) водою, а потім прохолодною.

Викидайте ті насінини, які не тонуть. Як правило вони порожні і не дадуть хорошого потомства.

Загартоване і продезінфіковане насіння потрібно злегка підсушити і воно стає готовим до посадки.

Садять у спеціально підготовлені ємності наповнені багатим ґрунтом. Сіяти потрібно на глибину близько 1,5 см, загорнути і злегка утрамбувати.

садити савойську капусту

Розсада добре росте при денній температурі близько 20 градусів тепла. На ніч може похолодати до 10 градусів тепла, але це добре. Завдяки цьому розсада росте міцною і занадто не витягується.

Як правило, такі температури в березні можна забезпечити на заскленому балконі. Розсаду слід регулярно поливати, але не перезволожувати, інакше розвивається хвороба «чорна ніжка».

Коли розсада матиме 2 справжні листочки, її потрібно підживити. Деякі дачники для цього у 2 літрах води розводять 1 чайну ложку комплексних добрив.

Десь у перших числах травня розсада буде готовою для висаджування у відкритий ґрунт. Як правило саджанець вже має хоча б 4 справжні листочки. Садити рослини потрібно так, щоб відстань між рядками була 70 см, а в рядку – 40 см.

Не варто робити насадження густим, адже тоді важко проводити агротехнічні заходи, та й збудникам хвороб і шкідникам легше ховатись у густоті.

Догляд

Як і всі капусти, савойську потрібно регулярно підливати (двічі на тиждень). Особливо звертати на це увагу у жаркий період, у час відсутності дощів.

Але при підливанні потрібно бути уважним, щоб не перестаратись і не призвести до загнивання рослини.

Потрібно проводити регулярне прополювання, яке не тільки дозволить боротись із бур’янами, але й знищить кірку землі. Вона не дає корінням рослин отримувати потрібну вологу і кисень.

Не слід забувати про регулярне підживлення. Як варіант, можна використати мінеральні добрива, багаті на фосфор і калій.

Щоб рослина мала кращу кореневу систему, через 3 тижні після садіння потрібно провести підгортання.

Боротьба із шкідниками

Для боротьби із шкідниками і хворобами потрібно зробити ряд заходів:

  • Не садіть капусту на тому самому місці, поки не пройде 4 роки,
  • Вибирайте нові і стійкі до хвороб сорти,
  • У разі потреби вручну збирайте слимаків,
  • Дотримуйтесь агротехніки, не загущуйте насадження, боріться із бур’янами,
  • У разі виникнення хвороб або нашестя шкідників можна скористатись народними методами боротьби. Або придбайте в аптеці сучасні хімічні засоби.

Зберігання савойської капусти

Для зберігання савойської капусти на тривалий термін, потрібно вибирати пізні сорти. Викопуйте рослину разом із корінням, і тримайте у прохолодному місці. І максимальною вологість. Температура для зберігання савойської капусти повинна бути близько 0 градусів.

Висновок. Ви дізнались про вирощування  догляд за савойською капустою. На хороший врожай можна сподіватись, якщо вибрати вдалий сорт, підготувати ґрунт, дотриматись правильної агротехніки.

рос

Be the first to comment on "Вирощування савойської капусти у відкритому грунті"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*