Садіння помідорів

Розсаду помідорів висаджують у відкритий грунт в кінці травня, тоді, як правило, минає загроза травневих заморозків. Дуже важливо висаджувати розсаду коли ще не розквітли квіткові бутони. Інакше вони після пересадки опадуть. Перед висадженням у відкритий грунт розсаду загартовують виносячи ящики з розсадою на відкрите повітря. Загартовувати поступово, перший сеанс не повинен тривати довше одної години.

Садити помідори слід там, де до цього не росли інші пасльонові: помідори, картопля.

Для висаджування розсади роблять рядки на відстані 60 -90 см одне від одного (залежно від сорту). Відстань між рослинами у рядку повинна бути 40-60 см.

Землю слід відповідно підготувати. У викопану лунку кладуть півсклянки попелу та курячого посліду, а також півлітри компосту. Все потрібно добре перемішати з грунтом. Ямки слід копати трохи більші, тоді коренева система добре розростатиметься. В ямки слід налити достатньо води, тоді розсада краще приживеться.

Ділянку слід вибрати сонячну, помідори не люблять затінку. Для висадження розсади формують грядки на відстані 60-90 см один від одного (залежно від сорту). Відстань між рослинами повинна біти 40-60 см.

Садити розсаду слід трошки похило, корінням на південь. Завдяки такому агротехнічному прийому рослина тягнеться до сонця і отримує міцнішу кореневу систему.

Високорослі сорти помідорів обов’язково слід садити з дерев’яною опорою. Якщо цього не зробити, то вага плодів та вітер зламають стебло помідора.

Через 3-6 дні після висадження помідори потрібно підгорнути.

Насадження слід регулярно поливати і робити це бажано зранку. Насадження підживлюють тільки в разі необхідності. Найкраще підживити слабким настоєм курячого посліду (пропорція 1:30). можна підживлювати мінеральними добривами. Для цього у 10 літрах води розводять 10 грам аміачної селітри і 15 грам суперфосфату і 15 грам калійної солі. Цього повинно вистачити на 2 кв. м.

В середині серпня слід прищепити верхівки у помідорів, завдяки цьому не утворюватимуться нові плоди (все одно не достигнуть), а прискориться дозрівання наявних.

Be the first to comment on "Садіння помідорів"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*