Як розмножити малину восени живцями

розмноження малини восени

Із статті дізнаєтесь як проводиться розмноження малини живцями восени, розкажемо про важливі деталі як отримати хороший результат. Також приведемо відео від досвідчених дачників як розмножити малину живцями.

Часто буває, що якийсь сорт нам сподобався, а ми не знаємо його назви, хоч бажаємо засадити чим більшу територію. Розмноження малини кореневими живцями – надійний спосіб розмножити улюблену культуру.

Вам потрібно трішки знань, гострий інструмент, здорові кущі і небагато вільного часу. Також, запасіться піском, лопатою, накривним матеріалом.

Розмноження малини восени зеленими живцями

Це хороший спосіб без фінансових затрат засадити улюбленим сортом потрібну ділянку. Робиться це так: гострим ножем зрізуєте пагін. Але ріжте нижче рівня ґрунту.

Тоді цю гілочку зверху обрізують, щоб загальна довжина була приблизно 9-12 см. Тоді слід поставити отриманий пагін у теплу воду (градусів 20 тепла), в яку даються речовини для стимуляції проростання.

У такому стані гілочка повинна знаходитись до однієї доби.

Подальше розведення малини живцями потребує плівки. Можете придбати її у садових магазинах.

Садите пагони малини у землю, у парнику або накриту плівкою. Нам потрібно, щоб тут було досить тепло, і підтримувалась температура не нижче 23 градусів.

Відстань між посадженими пагонами повинна бути приблизно 11 см. Насадження одразу полийте для кращого приживлення.

Протягом місяця пагони будуть приживатись, і згодом почнуть рости. Якщо це станеться, слід зменшити кількість поливів і вологість всередині парнику. Таким чином зменшуємо ризики загнивання і виникнення хвороб.

На нове місце потрібно пересаджувати рослину разом із шматком ґрунту, щоб збільшити шанси на приживання культури.

Як розмножити малину кореневими живцямирозмноження малини кореневими і зеленими живцями

Кореневі живці малини – це частина кореня куща із пагоном. Якщо його відокремити від куща, він має всі шанси прижитись і стати основою майбутнього куща.

Цей спосіб добре підходить для розмноження ремонтантних сортів малини.

Найкраще відокремлювати і запасатись кореневими черенками восени, після збору врожаю. Після їх заготовки восени, потрібно їх обгорнути вологою ганчіркою і прикопати і піску, тримаючи десь у підвалі чи іншому темному і вологому приміщення. Так вони зберігаються до весни.

Весною, коли дні стають теплими, потрібно висадити живці і рядки, на глибину 5-6 сантиметрів.

Насадження накривається плівкою. Вона дасть необхідну високу вологість, що сприятиме активному росту зеленої частини малини.

Як тільки пагони проростуть, знімаємо накривний матеріал. Але для захисту від холодних весняних вітрів бажано організувати захисний бар’єр.

Коли ж живці остаточно проростуть і приживуться, слід висадити на постійне місце. Робиться це разом із шматком землі.

Інша частина дачників заготовляє кореневі черешки влітку, і тоді ж їх висаджує у відкритий ґрунт. Для захисту від літньої спеки натягують матеріал спанбонд, який на відміну від плівки не затримує тепло, а відбиває його.

А вже остаточно, на постійне місце такі кореневі живці висаджують восени. Як і в першому випадку, їх також потрібно садити із грудкою землі і старанно полити для кращого приживлення.

Висаджувати бажано в похмуру погоду, ввечері або під час невеликого дощу.

Підготовка ґрунтуяк розмножувати малину

Щоб завжди мати великий і смачний врожай садіть малину на ділянці, яка добре освітлюється сонцем, але при цьому захищена від протягів і холодних вітрів.

Малина не любить кислі ґрунти і не переносить високо стоячі води. Найкраще вибирайте легкі ґрунти, суглинок. В іншому випадку склад ґрунту доведеться компенсувати мінеральними і органічними добривами, попелом, доломітовою мукою.

Висновок. Розмноження малини кореневими нащадками сприяє отриманню нових кущів із перевіреного нами сорту. Крім цього, спостерігаючи за своїми насадженнями, ми знаємо, що вони не уражені хворобами і шкідниками. Це зменшує ризики, порівняно із купленими на базарі кущами малини.

І насамкінець відео від досвідчених дачників як розмножується живцями малина.

Успіхів вам і хороших врожаїв!

рос

Be the first to comment on "Як розмножити малину восени живцями"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*