Як росте фундук

фундук

У статті покажемо як росте фундук, ви побачите дізнаєтесь коли дозрівають горіхи лісові, а також ми поділимось цікавими фото і відео, які краще розкриють тему.

Чим корисні лісові горіхи. Фундук – горіх, який має високу поживну цінність, і його радять тим, хто покращити своє здоров’я і набратись сил. Адже містить білки, жири, вуглеводи і легко засвоюється організмом людини. Плоди багаті на фосфор, калій, кальцій, залізо, рослинні  масла.

Горіх дуже калорійний, і ідеально підійде для людей із втратою сил і недостатньою вагою тіла.

Ліщину (фундук) часто використовують у харчовій промисловості, їх додають у кондитерські вироби, а також із них виготовляють ліки.

Як росте фундук

ліщина

фото ліщини

Фундук представляє собою багаторічний кущ, висотою до 7-10 метрів. Має листя округлої форми і я цвіт у вигляді сережок подовгастої форми. Плоди бувають круглої і подовгастої форми, заховані у міцну шкаралупу.

Тепер розкажемо про різницю між фундуком і ліщиною.  Все просто:  ліщина – дика форма рослини, фундук – окультурені сорти цього ж виду.

Фундук смачніший за дикого родича, плоди більші, солодші, поживніші, мають тоншу шкаралупу.

Де росте фундук

цвіт ліщини

цвіте ліщина

Тепер про те, де росте фундук. Існує багато видів цієї рослини, яка займає значний ареал. Зокрема, її успішно можна вирощувати як у Європі, так і Азії і Північній Америці. Фундук росте і на Кавказі, і в Гімалаях, і в Криму.

Особливо добре себе почуває рослина у помірних широтах, де є достатня кількість опадів, і не надто засушливе літо. У нашій країні рослина зустрічається і в приватних садах, і біля річок, озер і доріг.

Тепер розглянемо питання як виростити фундук.

Як виростити фундукфундук

Як було сказано, ця рослина невибаглива, і її не складно виростити. Добре росте на багатьох ґрунтах, тільки б вони були добре зволожені і удобрені. Погано переносить піщані і болотяні ґрунти.

Вибирайте сорти, які підходять для вашої місцевості, і мають потрібні вам властивості і смакові якості. Крім цього, настійливо радимо садити на одній ділянці декілька сортів, вони зможуть одне одного запилювати, що сприятиме отриманню хорошого врожаю.

Перед тим, як засаджувати сад фундуком, її переорюють на глибину до 40 см. Це дає можливість розпушити ґрунт, і рослина краще ростиме.

Щоб отримувати хороші і стабільні врожаї, не варто забувати про внесення добрив у достатній кількості. Наприклад, можна внести компост чи гній у пропорції 200-300 кілограм на сотку землі.

Для  посадки фундука копаємо яму діаметром 70-80 см, і давати по 2-4 кілограми гною, потім невеликий шар землі, і тоді вже саджанець.

Якщо коріння підсохло, то можна перед посадкою вимочити у воді протягом 6-10 годин.  Коріння у ямі потрібно розпрямити, щоб воно не сплутувалось. Якщо є ознаки хвороби на корінцях, то їх потрібно вирізати, аж до здорової тканини.

Коренева шийка повинна знаходитись на декілька сантиметрів вище рівня грунту. Після посадки потрібно рослину добре підлити, виливши 1-2 відра води. Протягом усього літа потрібно регулярно вносити вологу під дерево.

Садити фундук варто або на зиму, або ранньою весною, до розпускання листя.

Ви дізнались як садити фундук фундук, і нагадаємо, що територію навколо дерев потрібно регулярно прополювати від бур’янів, не допускати заростання травою.

Крім цього, не забувайте про регулярне обрізування кущів цієї культури. В першу чергу, слідкуйте щоб кущ не загущувався. Це може призвести до погіршення освітлення сонцем і зменшенні врожайності.

Якщо старанно слідкувати за фундуком, то він може рости десятки, і навіть сотні років.

Тепер ви знаєте, як виростити лісовий горіх.

Коли дозріває фундук

Коротко про те, коли дозріває фундук. Строки залежать в першу чергу від сорту, а також місця вирощування і погодних умов. Але я правило це серпень-вересень.

Визначити дозрівання плодів неважко. Адже шкаралупа із зеленої, стає коричневою, і горіхи самі випадають самі випадають на землю. Достатньо тільки потрясти кущі, і позбирати врожай.

Як чистити фундукгоріх

Знання того, як очистить фундук от лушпиння буде корисне і тим, які його вирощують, і тим, хто хоче зекономити, купивши на базарі горіхи у шкаралупі.

Перед початком чищення потрібно горіхи трошки обсушити в духовці. Для цього потримайте їх хвилин 5, при температурі 200°С. Після цього вимкніть нагрів, і нехай хвилин 20 горіхи підсушаться у нагрітій духовці.

Тепер вони будуть краще чиститись.

Є такі способи почистити фундук:

  • Використання горіхоколу,
  • Маленьким молотком розбивайте горіх. А щоб не потрапити по пальцях і шкаралупа не розліталась по кухні, заверніть його у рушник,

Не радимо чистити горіхи зубами – це не продуктивно, і може пришвидшити ваш похід до стоматолога.

Якщо ж вам потрібно очистить фундук от лушпиння, то протягом пари хвилин просмажте на сковорідці, і після цього шкірка буде легко із них зніматись.

Висновок. Ми показали як росте фундук, ви дізнались чим відрізняється фундук від ліщини, як виглядає фундук і як його чистити.

P.S. Хороше відео про фундук:

рос

Be the first to comment on "Як росте фундук"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*