Вирощування і догляд ремонантної полуниці

фото, полуниця

У статті розкажемо про вирощування і догляд ремонантної полуниці, будуть також відео, які допоможуть вам отримати смачний і здоровий врожай.

Важлива перевага цього виду полуниці — можна отримати врожай двічі, і навіть тричі за сезон. Також, до переваг відносяться хороші смакові якості. Недоліком можуть бути трошки менші, ніж у звичайних сорті ягоди.

Вирощування ремонтантної суниці у відкритому ґрунті накладає на дачника ряд обов’язків. Адже цей вид полуниці починає формувати новий врожай одразу після збирання попереднього. Відповідно потрібно зробити все, щоб рослина не виснажилась, і отримала необхідний догляд і підживлення.

Часто буває, що ремонантні сорти (не тільки полуниці) мають коротше життя, ніж звичайні сорти. Все через підвищене навантаження, за яке культура розплачується коротшим життям.

Ремонтантна суниця вирощування і догляд


Для полуниці підходять легкі (можна піщані) ґрунти, добре удобрені і освітлювані сонцем. В ідеальному випадку ґрунт повинен мати нейтральну кислотність.

Хорошими попередниками полуниці є горох, петрушка, редиска, квасоля.

Садять ремонтану полуницю або навесні, або восени; залежно від того, коли у вашому регіоні продають розсаду. Посадка проводиться гніздовим методом.

Окрім нього, дачники використовують рядовий і ковровий метод. У першому випадку культура садиться у рядки, відстані між якими складає 70-80см, а у рядку кущі розміщуються на відстані близько 25 см.

При ковровому методі, полуниця садиться так, що від стань між культурами у рядку і самими рядками складала близько 20-25 см.

Ділянку для посадки слід попередньо підготувати. Особливу увагу зверніть на знищення бур’янів. Це можна зробити як механічним способом (прополювання і вищипування) так і за допомогою хімічних засобів.

Крім цього, не забувайте про перекопування ділянки, яке зробить її пухкішою, і корінню рослини буде легше розвиватись.

Якщо посадка буде проводитись весною (на початку травня), на зиму вноситься перегній і добрива. Якщо ґрунт важкий і не пухкий – бажано внести пісок, який дозволить полуниці краще рости.

Відстань при посадці полуниці повинна бути 70-80 см. У викопану яму розміром 25х25 см (іноді більше, залежно від розмірів кореневої системи) опускається розсада, розпрямляються корені, наливають декілька літрів воли, і акуратно загортають землею. Оскільки землю підживили раніше, то зараз не потрібно вносити добрива, тільки регулярно підливати, що насадження нормально прижилось.полуниця, клубніка

Важливо садити кущ, полуниці так, щоб коріння повністю покривалось землею, і не виступало над рівнем ґрунтом. І навпаки, не потрібно надто низько втоплювати розсаду.

Якщо ж садите культури восени (в кінці літа), то також ділянку потрібно підготувати заздалегідь, і внести поживні речовини.

Оскільки ремонантна полуниця живе відносно недовго, потрібно регулярно оновлювати насадження, щоб постійно бути із врожаєм. Найкраще цю процедуру виконувати протягом усього  літа. Тоді рослина встигне прижитись до зими, і легше перенесе морози.

Для пересадки ремонантної полуниці потрібно взяти розетки із старих кущів, і пересадити на нове місце. Важливо, щоб цього року свіжий кущ не дав плодів, інакше ослабне і може не перезимувати. Для цього просто обривайте зав’язі.  А вже наступного року можна очікувати повноцінного врожаю, і не боятись за стан кущів.

Ремонантна полуниця регулярно плодоносить, і тому особливо потребує вологи. Потрібно постійно підливати теплою (не холодною) водою. Після підливання (чи дощу) бажано розпушувати верхню частину ґрунту, щоб не допускати утворення кірки.

Для кращого утримання вологи, особливо у жарку погоду радять проводити мульчування.полуниця, ремонантна

Для підживлення дачники вибирають настій коров’яку чи курячого посліду, у пропорції 1 до 15.

Перед  тим, як вирощувати ремонтантної полуниці, ви повинні знати, що потрібно регулярно видаляти вусики, які випускає дорослий кущ, щоб не допускати загущення. Частину вусів можна використати для посадки нових кущів і розширення насадження.

Деякі городники радять обривати перші зав’язі, що у майбутньому отримати врожай великих ягід.

Догляд за ремонантною полуницею також полягає, у регулярному нагортанні землі під корені, якщо вони почали оголюватись (від дощів або інтенсивного підливання).

Якщо полуниця вирощується у суворих кліматичних умовах, то на зиму бажано насадження накривати. Для цієї мети дачники використовують поліетиленову плівку.

Сорти ремонтантної полуницісорт, полуниця

Важко точно назвати кращі сорти ремонтантної полуниці для домашнього вирощування, адже у кожного свої смакові забаганки. Крім цього, кожен із дачників вирощує культуру у своїй широті із унікальними погодними умовами.

Ще перед вибором сорту, вам варто спробувати його смакові якості, щоб скласти власну думку.

Ми ж приведемо популярні, які користуються увагою багатьох дачників.

Добре відзиваються про такі сорти як: Альбіон,  Сельва, Махерн, Королева Єлізавета, Гора Еверест, Діамант, Віма Ріна, Александрія, Остара, Любава.

Кожен із них має свої, унікальні якості. Наприклад, Александрія, Віма Ріна, Остара і Лоран F1 стійкі до хвороб; а Білосніжка і Діамант мають незвичайні смакові якості.

Сорт Альбіон. Відзначається хорошою врожайністю і великими подовгастими  плодами. Стійкий до несприятливих умов навколишнього середовища. Може давати до 4 врожаїв за сезон. Стійкий до хвороб.

Королева Єлизавета. Великі кущі, які дають великі плоди. Славиться хорошою врожайністю, і за сезон може дати більше 1 кг ягід. Придатна для транспортування, стійка до хвороб і шкідників.

Остара. Сорт виведений голландськими селекціонерами. Дає великий врожай ягід подовгастої форми. Погано транспортується і зберігається, але стійкий до хвороб.

Діамант. Сорт потрапив до нас із США. Має хорошу опірність хворобам і низьким температурам. Дає багато ягід із високими смаковими властивостями.

Руяна. Безвусий сорт, який чимось нагадує суницю. Дає хороший врожай, ягоди достигають постійно. Стійкий до хвороб, шкідників і низької температури.

Хвороби та шкідникислимак, полуниця, ремонантна

Тепер розглянемо хвороби та шкідники ремонтантної полуниці і як боротись із шкідниками. У цієї культури багато ворогів, але перед застосуванням хімічних препаратів, потрібно максимально використати профілактичні заходи:

  • Вибір стійких до хвороб сортів,
  • Регулярна боротьба із бур’янами,
  • Потрібно зривати пошкоджені плоди і виносити за межі садової ділянки,
  • Дотримуватись необхідних відстаней при посадці полуниці.

Коротко розглянемо основні хвороби і шкідник, і методи боротьби із ними.

Попелиця. Для боротьби із нею дачники використовують натуральний метод: настій часнику. У трилітрову банку із холодною водою закидають натерті на терці головки часнику (2 штуки достатньо). Після настоювання протягом 7 днів можна обприскати насадження полуниці.

Сіра гниль. Розвивається у прохолодну і дощову погоду. На плодах з’являються  коричневі плями і борошнистий наліт, який призводить до гниття плодів.

Як засіб профілактики використовують хлорокис міді. Якщо ж хвороба розвинулась – потрібно видаляти пошкоджені плоди, і пересаджувати здорові кущі на нову ділянку.

Особливо потерпають від сірої гнилі плоди, які контактують із землею. Тому здійсніть мульчування, або постеліть на поверхню ґрунту чорну синтетичну плівку (агротекс).

Слимаки. Для боротьби можна ставити приманки у вигляді закопаних у землю баночок із водою. Ми ж радимо обгородити ділянку із полуницею невеличким рівчиком, і засипати його попелом. Для слимаків така перепона буде непролазною.

Бура п’ятнистість. Уражене листя стає темно коричневого кольору, змінює свою форму і опадає. У запущених випадках може загинути увесь кущ. Для профілактики, у несезон (весна і осінь) обробити насадження хлорокисом міді.

У випадку, якщо листя або плоди серйозно уражені хворобами, радимо не надіятись на народні методи, і використовувати сучасні фунгіциди і інсектициди.

Для боротьби із слимаками можна поряд посадити часник, який ці шкідники недолюблюють.

Вирощування в приміщенні

Окрім звичайного методу, можливе вирощування ремонтантної в приміщенні із насіння. Для цього в середині зими у склянки із ґрунтом садять насіння, регулярно підливають і накривають плівкою. Але цей метод потребує набагато більшої відповідальності і догляду, ніж розмноження розетками.

Висновок. Ми описали вирощування ремонтантної суниці у відкритому ґрунті, вам залишається тільки втілити отримані поради у життя, і отримати чудовий врожай.

Успіхів!

P.S. Цікаве відео про ремонантну полуницю від досвідчених дачників:

рос

Be the first to comment on "Вирощування і догляд ремонантної полуниці"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти