Повстяна вишня вирощування і догляд

У статі розкриємо тему посадки і догляду за повстяною вишнею. Ви дізнаєтесь що це за такий вид, особливості його вирощування, важливі моменти.

Повстяну вишню ще називають китайською. Це далекий родич не окультуреної, дикої вишні. Так її називають через трошки дивний зовнішній вигляд. Її листя, гілочки і плоди покриті ніби ворсом, через це й отримала вона свою назву.

У порівнянні із звичайною вишнею, у нашої героїні є ряд переваг:

  1. Плоди краще тримають на дереві,
  2. Стійка до низьких температур,
  3. Завдяки гарному зовнішньому вигляду підходить для оздоблення прибудинкових територій,
  4. Стабільне плодоношення і хороша врожайність,
  5. Стійка до нестачі вологи.

Як посадити повстяну вишню

Старанно вибирайте ділянку для вирощування, адже цей вид погано переносить стоячі води, перезволоження. Найкраще, коли ґрунт буде нейтральної реакції, легкий і багатий на корисні речовини.

Найпростіший спосіб виростити повстяну вишню – посадити із саджанців. Їх у віці 1-2 роки продають розплідники. Садити можна і восени, але краще весною. Вибирайте такий час садіння, щоб у саджанців не встигли розпуститись бруньки.

Перед садіння зробіть рідку суміш із глини, попелу, чорнозему, і мокніть туди коріння. Тепер воно більше шансів прижитись. Так поступають тільки у випадку, якщо саджанець не продавався із землею навколо коріння.

Слід оглянути саджанець і вирізати сухі або пошкоджені хворобами частини кореня.

Яму слід копати простору, щоб коріння не впиралось у її стінки. Розміри приблизно 60 х 60 см, глибиною у пів метра. Коли копаєте яму, верхній (родючий) шар ґрунту кладіть окрему. Його насипте не дно ями, і тоді ставте саджанець так, щоб коріння не загнулось. Можна сюди ще дати 1-2 відра перегною.

Бажано дати добрива у землю, якою засипаєте коріння саджанця. Досвідчені дачники радять дати грам 50 фосфору, 25 грам калію. Ну і згаданий вище перегній.повстяна вишня

Саджанець садіть так, щоб шийка (місце прищеплення) було на декілька сантиметрів вище рівня землі.

Тоді засипаєте коріння залишками верхнього шару землі, і тоді вже іншою. Збоку поставте кілок, до якого вісімкою прив’яжіть деревце. Так вітер менше його розхитає, і дерево добре приживеться.

Тоді влийте відро води.

Після посадки бажано на 30% вкоротити гілки, що дозволить в майбутньому краще розростатись.

Бажано поруч посадити інші вишні, щоб дерева могли запилювати одне одну. Садіть за схемою 2 х 3 метри.

Повстяна вишня із кісточки

Садити вишню найкраще із саджанця. Це просто і надійно. Так швидше можна отримати врожай. Але, якщо є бажання, можете спробувати виростити дерево із насіння. Для цього візьміть достиглі плоди без ураження хворобами. Для початку протягом декількох місяців проводиться стратифікація, яка призводить до пришвидшення проростання кісточки.

Потім висаджуєте у ящик із піском на глибину близько 3 см. При досягненні висоти у 30 см, саджанцям потрібно прищепити вершки, щоб вони були міцнішими і розвивались в ширину.

Висаджують на постійне місце весною, до початку розпускання бруньок. На врожай можна очікувати не раніше 3 року після висадження.

Розмноження шляхом вегетації

Повстяну вишню можна розмножити, якщо прикопати гілочку для цього пригніть її до землі і присипте родючою землею. Регулярно поливайте це місце, і з часом гілочка повинна впустити корені.

Коли воно приживеться, можна відрізати гілку від материнського куща, а наступного року (восени) пересадити на нове місце.

Догляд за повстяною вишнеюдогляд за повстяною вишнею

Догляд полягає у:

  • Регулярному поливі,
  • Боротьбі із бур’янами,
  • Захисті від хвороб і шкідників, прополюванні,
  • Підрізанні.

Обрізування потрібно проводити тоді, коли дерево знаходиться у стані спокою. Це або рання весна або пізня осінь. Під час цієї процедури видаляються всі засохлі і хворі гілки. Також, видаляйте ті, які ростуть в середину куща і перетинаються з іншими гілками.

Інакше дерево буде надто густим, в середину крони не потраплятимуть сонячні промені. Зате тут добре себе почувають різноманітні шкідники і збудники хвороб. Загущення крони призводить до зменшення розмірів плодів, погіршення їх смаку і товарного вигляду.

Якщо дерево має більше 10 років, потрібно поступово вирізувати старі гілки і давати можливість розвиватись молодим.

Протягом сезону можна два рази внести добрива. У першому випадку давати більше азоту, щоб росла зелена частина. А восени краще дати калій і фосфор.

Але якщо внесли потрібну дозу корисних речовин під час садіння саджанців, то починати підживлювати можна аж на 3-тій рік.

Із хвороб вишні варто згадати дірчасту п’ятнистість, моніліоз. У першому випадку маємо справу із дією грибка, який уражує листя рослини. Воно покривається невеликими плямками, які із часом перетворюються на все більші отвори. Досвідчені садівники в такому випадку радять не гаяти часу, і обробити рослину хімічними препаратами. Можете спробувати Купроксат.

Від моніліозу варто застосувати препарат «Топаз», або інші фунгіциди. Ця хвороба призводить до в’янення цвіту, листя рослини. Прогресує моніліоз у дощові дні. Якщо не вживати заходів, то може загинути усе дерево.

Також дереву дошкуляють плодожерка і попелиці. Для боротьби із ними використовують комплексний підхід: ловчі пояси, липкі пастки, обробка дерева розчином мила і попелу, обприскування хімічними препаратами.

Догляд за повстяної вишнею восени

Восени потрібно зібрати опале листя, в якому на зиму ховаються шкідники і збудники хвороб. По видаляйте засохлі і уражені хворобами гілки. Після обрізування замажте ранки масляною фарбою або садовим варом.

Восени також можна внести добрива, але не давайте багато азоту. Адже від нього росте зелена частина рослин, і молоді пагони загинуть взимку від морозів.

Висновок. Із матеріалу ви дізнались, що таке повстяна вишня, вирощування і догляд цього виду кісточкових. На закінчення хороше відео, яке дозволить вам краще зрозуміти тему.

рос

Be the first to comment on "Повстяна вишня вирощування і догляд"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*