Як садити яблуню восени

Усім, кого цікавить як посадить яблуню восени, ми написали цю статтю. Також, для кращого розуміння теми додаємо цікаві відео, де садівники із багаторічним досвідом поділяться секретами як садити яблуню восени.

Ну що ж, поїхали!

Коли краще посадити яблуню навесні або восени

Садити яблуню можна як восени, так і весною. Є думка, що у північних районах, із холодною зимою, варто садити яблуні навесні. Якщо у вас зими помірні, то краще садити восени. Адже дерево починає рости у теплому, ще нагрітому літнім сонцем ґрунті. Крім цього, саджанець протягом холодного періоду проходить загартування, і ті, що виживуть, будуть міцними і стійкими до несприятливих погодних умов.

Частина садівників рішення коли краще садити яблуні навесні або восени, приймає на основі кількості саджанців, які продаються у місцевих розплідниках, садових магазинах і базарах. Адже є більший вибір, і можна вибрати сорт із потрібними характеристиками і смаковими якостями.

Найкраще приживається 1-2 річний саджанець. Не купуйте деревця із листям чи бруньками, які почали розпускатись.

Перед тим, як правильно садити яблуню, ви повинні вибрати такі строки, щоб залишалось декілька тижнів (краще місяць) до морозів. За цей час вона встигне вкорінитись, і краще перенесе холоди.

Вибір і підготовка ділянкияблуня, посадити

Перед тим, як садити яблуню, слід вибрати ділянку. Бажано, щоб ґрунт не був заболочений чи кам’янистий. Ґрунтові води не повинні високо залягати, адже яблуня погано це переносить. Бажано, щоб ділянка розміщувалась на підвищенні, на добре освітлюваній сонцем частині садової ділянки.

Заздалегідь, за декілька тижнів до посадки потрібно підготувати ями. Викопайте їх на відстані 3-6 метрів одна від одної, залежно від виду дерева (карликове чи звичайне). Розміри ями залежать від величини кореневої системи саджанців. Як правило, 70х70 х70 см, достатньо.

Під час копання ями, верхній (родючий) шар ґрунту кладіть в одну сторону, нижній (бідніший) – в іншу. Далі, на дно ями слід покласти компост, перегній, торф чи інші органічні добрива. Накрийте їх шаром родючої землі (верхня частина ґрунту).

Якщо змушені розбивати яблуневий сад на глинистому ґрунті, то на дно ями бажано покласти гілки дерев чи трошки каміння. Воно дасть можливість отримати повітря корінню, у важкому ґрунті. І тоді копайте яму більшого діаметру, щоб коріння могло краще рости у важкому ґрунті.

І навпаки, якщо садите у піщаному ґрунті, то його бажано розвести глиною, яка краще тримає вологу.

Як посадити яблуню якщо близько ґрунтові води

Яблуня позитивно реагує на зволоження, але погано переносить надмірну кількість води. Якщо надто високо стоячі води, то бажано вибрати іншу ділянку, яка розміщується на підвищенні.

Якщо ж такої можливості немає, то садівники радять при посадці не копати надто глибокі ями. Крім цього, можна садити яблуні не у ями, а штучні горбики, їхня висота іноді доходить до 1,5 метра.

Також, на ділянках із високим заляганням ґрунтових вод радять садити тільки карликові дерева, у яких коренева система не надто росте в глибину.

І навпаки, там, де води залягають дуже низько, краще садити високорослі сорти, і добре розвинутою кореневою системою.

Як правильно посадити саджанець яблуні восенияблуня, садити

Коли прийде час садити яблуню, уважно огляньте коріння саджанця. Якщо воно підсушене, то краще 6-24 години витримати коріння у воді.

Якщо є уражене хворобами чи шкідниками коріння, то його потрібно до здорової частини. Деякі дачники, для кращого контакту коріння із землею, перед посадкою обмакують коріння у рідкому розчині глини з водою.

Як було сказано вище, на внесене у яму добриво потрібно насипати невеликий шар землі. Це потрібно для того, щоб коріння не ступили в прямий контакт із добривом, і не отримало опіки. І не варто кидати у яму курячий послід. А кінський чи коров’ячий не повинен бути свіжим.

Далі, потрібно вставити саджанець у яму так, щоб коріння не перепліталось і не торкалось країв ями. Також, коренева шийка, повинна розміщуватись трішки вище, за рівень ґрунту.

Тоді, спочатку засипати коріння багатою землею, яку ми відклали із верхніх шарів ґрунту, коли копали яму. А вже зверху даємо бідніший ґрунт.

Навколо саджанця потрібно зробити невеличкий вал із землі, який збиратиме воду після дощу.

Також, варто забити поряд дерев’яний кілок, і прив’язати до нього саджанець, методом «вісімки». Такий захід дозволить молодому дереву протистояти вітрам, коріння менше буде розхитуватись, скоріше приживеться.

Після посадки потрібно влити 1-2 відра води, яка пришвидшить приживання саджанця і сприятиме кращому перенесенні холодної зими.

Догляд після посадкидогляд, яблуня

Після того, як правильно посадить саджанець яблуні, потрібно за ним правильно доглядати. У перші 1-3 роки не варто вносити додаткові добрива, адже ми їх внесли достатньо під час садіння.

Після посадки можна провести мульчування соломою чи тирсою території, навколо саджанця. Така процедура зменшує кількість бур’янів і дозволяє втримати вологу у ґрунті.

У майбутньому потрібно регулярно обрізувати яблуню, обприскувати від шкідників і хвороб, підливати і удобрювати.

Регулярне і правильне обрізування дає можливість покращити якість плодів, його легше обприскати, птахам простіше збирати шкідників.

Садівники радять протягом літа підливати дерево кожні 2-4 тижні (залежно від погодних умов). Причому, за один раз виливати багато води, до 4 відер. Важливо, щоб вода проникла у нижні шари ґрунт. Якщо ж підливати невеликою кількістю води, то коріння росте вгору, у верхніх шарах ґрунту. У морози мерзне, і дерево може загинути.

На зиму бажано захищати саджанці від гризунів. Із цією метою можна обгорнути стовбури москітною сіткою. Тільки ставте щільно і трошки заглиблюйте у ґрунт, щоб шкідники не могли пролізти під неї.

Якщо у перший рік після садіння з’являється цвіт, його потрібно обірвати.

Як пересадити яблуню восени на нове місцеяблуня

Трошки про те, як пересадити дорослу яблуню. Найкраще посадку переносять 1-2 річні саджанці. Але що робити, якщо доросле дерево все ж таки потрібно перенести на нове місце?

  1. Процедуру слід проводити тоді, коли яблуня перебуває у стані спокою – скинула все листя, і бруньки не набубнявіли. Такий стан у дерева триває одразу після зими, або пізно восени.
  2. Під час пересаджування намагайтесь не пошкодити коріння дерева, і краще, коли викопати його із старою землею. Так рослині простіше прижитись на новому місці.

Що посадити під яблунею

Деякі господарі бажають зекономити площі в саду, і посадити під яблунями інші культури. Спеціалісти радять в такому випадку звернути увагу на астри, чорнобривці або настурцію. Остання, ще й приносить користь, адже відлякує шкідників.

Також, деякі господарі умудряються виростити під яблунями врожай цибулі, часнику, помідорів або редису.

Не радять садити біля яблуні петрушку, шавлію, м’яту, білокачанну капусту.

Висновок. Ми показали, як посадити саджанець яблуні восени, вам залишається тільки вдало вибрати сорт і придбати здоровий саджанець. Зробіть все правильно, і посаджене дерево буде довгі роки (до 20) радувати вас смачними плодами.

І насамкінець як правильно посадить яблуню восени відео від досвідчених садівників:

До речі якщо у вас великий сад то варто зробити хорошу огорожу. Це допоможе вам уберегти урожай і бути спокійними в питаннях безпеки. Для огорожі рекомендуємо вибирати надійні і зручні ворота. Такі, які дозволять вам легко в’їжджати на територію будь-яким видом транспорту і будуть зручні і легкі у використанні в будь-яку пору року. Саме з таким асортиментом воріт ви можете ознайомитися та придбати тут: https://zabor.in.ua/откатные-ворота/.

рос

Be the first to comment on "Як садити яблуню восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*