Як правильно посадити сливу восени

слива, посадити, осінь

Поділимось досвідом як садити сливу восени, коли краще садити сливу навесні або восени, будуть цікаві відео, які краще розкриють тему.

Сорти сливи для посадки


Перед тим, як посадити сливу, потрібно вибрати ті сорти, які найкраще підійдуть для вас як за смаковими якостями, так і погодними умовами у вашому регіоні.

У кожного свої вимоги, але ми приведемо декілька сортів сливи, які непогано себе зарекомендували.

  • Золота куля – плоди жовтого кольору, на смак нагадують персик. Швидко достигає, і має хороші смакові якості.
  • Ромен – плоди середнього розміру, швидко достигає, відзначається хорошими смаковими якостями.
  • Ренклод – відомий сорт, визнаний багатьма садівниками за високу врожайність і стійкість до низьких температур. Плоди жовтого кольору, невеликі, але смачні.
  • Липнева – сорт сливи, який відзначається великими плодами фіолетового кольору. Швидко достигає, непоганий на смак.
  • Венгерка звичайна – плоди серднього розміру, фіолетового кольору подовгуватої форми. Хороша транспортабельність і непогані смакові характеристики. Плодоносити починає на 4-5 рік після посадки.

Радимо одразу садити декілька сортів слив, адже вони самозапильні, і так можна отримати кращий врожай.

Саджанцісадити сливу

Перед тем, як садити сливу, потрібно вибрати хороші саджанці. Найкраще їх придбати у спеціалізованих розсадниках, де є більша гарантія придбати деревце потрібного сорту і без хвороб. Крім того, часто вам ще й дадуть поради як правильно садити сливу восени і обрізувати.

Не радимо купувати саджанці у випадкових продавців на базарі, адже немає гарантії, що вони продають саме ті сорти, про які розповідають.

У будь-якому випадку, при покупці слід оглянути коріння, чи воно не пошкоджене і чи добре розвинута коренева система.

Продовжуємо розповідь, як правильно посадити сливу восени, і нагадуємо, що найкраще для цієї мети підходять одно –дворічні саджанці, середньою висотою 120-140 см. Середній діаметр стовбура повинен бути трішки більше сантиметра.

Де садити сливусадити сливку

Посадка сливки восени повинна відбуватись на заздалегідь підготовлену ділянку. Садити слід там, де дерева будуть добре освітлюватись сонцем, подалі від протягів і сильних вітрів. Не садіть в низині, адже в таких місцях збирається холоне повітря і надмірна волога, що шкодить дереву, особливо у зимовий період.

Крім цього, ґрунт повинен мати нейтральну кислотність. Бажано щоб ґрунт був добре зрошений, але без залягання вод, оскільки сливи погано ростуть на болотах.

Перед посадкою бажано внести у ґрунт азотні добрива, адже рослина позитивно на них реагує.

Перед тим, як посадити сливу восени, виберіть необхідну відстань від інших дерев, інакше вони забиратимуть від неї вологу.

Як садити сливу сливу

Тепер розкажемо як правильно садити сливу. Для цього слід викопати яму розміром 50 на 50 см, але верхній багатий шар ґрунту відкладати в одне місце. А нижні, бідніші шари відкладаються на іншу купу.

Тоді у яму ставиться саджанець, коріння розпрямляються, і вони не повинні закручуватись чи впиратись у стінки ями. Якщо є пошкоджені корінці, то їх потрібно вирізати.

Садити потрібно так, щоб коренева шийка деревця була на пару сантиметрів вище рівня землі.

Тоді акуратно засипати коріння верхнім, родючим шаром ґрунту перемішаним із перегноєм (перегною давати третину до ґрунту), який ми відклали при засипанні ями. А вже зверху засипаємо яму біднішим шаром.

Будьте обережні із великою кількістю добрив, особливо мінеральних; адже вони можуть спалити ніжне коріння саджанця.

Тоді влити 1-2 відра води, що прискорить приймання саджанця. Для того, щоб вітер не розхитував дерево і коріння краще прижилось, забиваємо кілок біля саджанця і прив’язуємо їх мотузкою у формі «8».

Відстані між деревцями сливи повинні бути приблизно 3 метри. Важливо, щоб встигнути посадити дерево хоча б за місяць, до настання морозів.

Якщо коріння саджанців із часу покупки підсохло, то можна 6-12 годин потримати у ємності із водою, а тоді вже садити.

Пора садінняслива

Тепер про, те коли можна садити сливу. Це можна здійснювати як соени, так і весною. Часто вибір залежить від того, коли у ваших господарських магазинах (чи розсадниках) продають саджанці.

Деякі садівники стверджують, що восени саджанці садять у ще теплу, нагріту літнім сонцем землю, і краще приживаються ніж ті, які садять влітку, у промерзлий після зими грунт.

Якщо садите восени, то робіть це хоча б за 30 днів до настання перших морозів.

У спорі коли садити сливу навесні або восени, є думка, що в північних районах країни краще садити сливу восени, адже зима не сувора, а восени швидко починає припікати сонце, і саджанець може загинути.

В будь-якому випадку, вибір за вами.

Догляд після садіння

Після посадки можна прополоти ділянку навколо саджанців, але акуратно і не глибоко, щоб не пошкодити коріння самих дерев. Крім цього, можна провести мульчування за допомогою соломи чи торфу. Таким чином ми боремось із бур’янами і зменшуємо випаровування вологи із поверхні ґрунту.

У перший рік потрібно обрізати центральний пагін саджанця. В подальшому гілки обрізуються так, щоб дерево росло в ширину, а не вгору. Слива має здатність рости вгору, що для нас, садівників, не дуже підходить.

Згодом, у майбутньому, потрібно видаляти поросль, яка ослаблює дерево.

У перші роки після посадки не варто додатково удобрювати дерево, адже воно отримало порцію потрібних речовин під час посадки. Йому цього повинно вистачити.

Висновок. Ми розповіли коли краще садити сливу, і для закріплення матеріалу інформація як садити сливу восени відео від досвідчених садівників:

рос

Be the first to comment on "Як правильно посадити сливу восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*