Як посадити полуницю восени

полуниця, садити, восени

У цій статті розкажемо як правильно посадити полуницю восени, які бувають методи посадки, в тому числі на на агроволокно.

Якщо знати як правильно садити полуницю, то можна за короткий термін отримати хороший врожай смачних ягід, які будуть стійкі до хвороб, шкідників і негативних явищ.

Коли пересаджувати полуницю

Розкажемо про терміни посадки полуниці восени, адже від цього залежить їхня врожайність і здатність перенести несприятливі умови.

Коротко про терміни, в які можна садити полуницю: восени, весною і влітку. Восени садити безпечніше, адже пройшли морози, і втратити кущі через  холоди важко. Але, посадка полуниці весною має ряд недоліків:

  • Скоріше всього, у перший рік не буде врожаю,
  • Кущ не буде загартований, і не підготовлений до складних умов, які бувають і після зими,
  • Коріння швидше приживеться, адже садиться у землю, яка прогріта після літа. Восени все навпаки – земля холодна після зимового періоду.

Так що, найчастіше садять або пізно влітку, або на початку осені, після збору врожаю. Тільки важливо, щоб посадка садової полуниці відбувалась задовго до настання морозів, щоб рослини змогла прижитись.

Час посадки полуниці восени у середній полосі припадає приблизно із початку серпня по кінець вересня.

Чому потрібно пересаджувати полуницюсадити, восени, полуниця

Як і більшість садових культур, полуниця при вирощуванні на постійному місті починає хворіти, їй дошкуляють шкідники, починає зменшуватись врожай.

Тому, потрібно кожні 3-4 роки висаджувати культуру на нове місце. Оскільки, не завжди полуниця у перший рік дасть великий врожай, то слід пересаджувати полуницю на нове місце поступово, не всі одразу кущі. Інакше у певні роки можна обійтись без ягід, що нам не підходить.

Як підготувати ґрунт для посадки суниці

Перед тим, як підготувати грядку під полуницю, виберіть ділянку, де того росли зернові культури, а також часник, буряк або морква.  Не варто садити там, де росла картопля; оскільки у них бувать однакові шкідники.

Майбутнє місце посадки повинно розміщуватись на добре освітлюваній стороні. Слід уникати ділянок, розміщених у низині, де збирається вологе повітря і вода.

Перед посадкою потрібно внести компост, перегній (5 кг на 1м²) або мінеральні добрива, і перекопати  ґрунт.

І пам’ятайте, що ділянку для посадки краще готувати заздалегідь, хоча б за місяць.

Як краще посадити полуницю

Технологія садіння полуниці не дуже складна. У підготовленій ділянці роблять ямки на відстані 40-50 см одне від одного. Тоді у лунку наливають 1-2 літри води, вставляють розсаду і присипають землею. При цьому важливо, щоб коріння рослини не було надто низько опущене у землю, але й не повинно виглядати над землею. Адже тоді корінню важко перенести зиму. Краще зробити невеликий горбочок на корінням.

Якщо ви бажаєте додатково захистити рослину від хвороб, можна перед посадкою вмокати коріння у фунгіциди.

Важливо і правильно вибрати час посадки полуниці. Це повинен бути або вечір, або похмурий день. У безхмарний сонячний день кущі приживаються гірше.

Як посадити полуницю вусамиполуниця, вуса

Ті, хто бажають отримати нові сорти, купують садівний матеріал у перевірених магазинах або інститутах садівництва.

Якщо ж бажаєте зекономити, то можна не обрізувати усі вусики, а прикопати їх. Ті, які вкоріняться, вже восени будуть чудовим матеріалом для пересадки полуниці.

Садіння полуниці під плівкуполуниця, рядки, плівка

Окрім традиційної технології, можливе садіння полуниці під плівку. Для цього підготовлену розсаду із вусиків які випускають старі кущі, садять у теплиці.

Як і при посадці у відкритий ґрунт, тут також потрібно внести добрива, перекопати і зволожити.

Щоб отримати кращий врожай, бажано організувати штучне освітлення, до 16 годин щодня.

Вам потрібно знати як запилюються сорти, які ви збираєтесь садити. І якщо вони не самозапильні, то у парниках прийдеться кісточкою самим запиляти сорти.

Особливу увагу потрібно звертати на хвороби у полуниці, яка вирощується у парниках. Адже тут підвищена вологість, і через це дошкуляють хвороби, особливо сіра гниль.

Тому, у разі потреби проведіть обробку кущів фунгіцидом.

Посадка полуниці під агроволокноагроволокно, полуниця

Садіння полуниці восени на агроволокно – хороший метод для того, щоб захистити насадженні від бур’янів, а також шкідників і хвороб, які в них розмножуються.

Посадка полуниці на плівку робиться просто: на землю ставиться плівка, яка продається у садових магазинах. Її можна замінити великими чорними мішками для сміття, в яких один бік розрізається.

Після того, як стелиться плівка, у ній робляться хрестоподібні розрізи на відстані 30-40 см одне від одного, у які і садять розсаду полуниці. Така технологія значно утруднює ріст бур’янів, а ягоди не будуть контактувати із землею. Відповідно менше хворітимуть.

Якщо ж ви не бажаєте садити полуницю на плівку, то можна після посадки звичайним способом, провести мульчування.

Підготовка до зими

Після того, як відбулась посадка суниці восени, потрібно пам’ятати про її підготовку до зиму. Для цього деякі дачники накривають кущі гілками соснових дерев, соломою або опалим листям. Це дозволить додатково захистити кущі від снігу і морозів.

Висновок. Ми розглянули як посадити полуницю восени і розповіли, чому це краще робити восени, ніж весною, після зими. Крім цього ви дізнались як посадити полуницю на агроволокно, що зекономить сили влітку, і дозволить із мінімальними зусиллями отримати хороший врожай.

рос

Be the first to comment on "Як посадити полуницю восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*