Як посадити грушу восени

посадити грушу

Розкажемо як правильно посадити грушу восени, як зробити так, щоб дерево швидко прийнялось і давало хороші плоди.

Але спочатку, трішки про те, коли краще садити грушу і що впливає на вибір садівника.

Як посадити грушу восени відео:

Коли краще посадити грушу навесні або восени:

Садити грушу можна як восени, так і весною. При цьому важливо, щоб не було сокоруху, дерева не розпускали бруньки, або скинули листя і плоди (для осінньої посадки).

Частина садівників садить восени, і свій вибір пояснює тим, що:

 • Коріння краще розвинуте, і готове до посадки у землю,
 • Ґрунт прогрітий літнім сонцем і для дерева це природніше.

Але й є недоліки, адже дереву прийдеться одразу після садіння пережити зиму. Але ті що виживуть, будуть міцними і стійкими до несприятливих погодних умов.

Також, на вибір впливає той факт, коли у вашому регіоні продають більше саджанців, і відповідно більший вибір сортів.

Добре, коли посадка яблунь і груш восени відбувається у хмарний день. Запримічено, що в таку погоду рослини приживаються краще.

На вибір часу посадки можуть впливати кліматичні умови вашого регіону. Наприклад, мешканці південних регіонів країни більше садять восени, а в суворих південних краях – після зими.

Посадка груші восени в середній смузі приблизно випадає на кінець вересня – середину жовтня. Потрібно встигнути до заморозків, і посадка саджанців груші повинна відбутись тижнів за 3-4 до мінусових температур.

Як посадити грушу восени покрокове керівництвогрушка, груша, посадити, посадка

Тепер покроково покажемо, як садити грушу восени і які кроки потрібно зробити.

 1. Потрібно вибрати ділянку, добре освітлювану сонцем, яка не обдувається сильними вітрами. Виберіть ділянки, які знаходяться у південній частині вашого саду. Погано підходить ділянка із важким або піщаним ґрунтом. Погано, коли підходять високостоячі води. Якщо ж приходиться садити грушу у піщаному ґрунті, то у викопану яму потрібно внести трішки глини.
 2. Заздалегідь викопайте ями розміром 90 х 90 см, глибиною близько 60 см. Розміри залежать від величини кореневої системи саджанця. На дно ями покладіть добрива: перегній, компост, попіл. Варто засипати добрива невеликою кількістю родючого ґрунту. Це потрібно для того, щоб коріння не вступало у прямий контакт із добривами, і не отримало опіків.
 3. Деякі садівники для удобрення, кладуть на низ дерен, отриманий під час копання ями. Тільки класти його потрібно у яму травою вниз. У майбутньому, це стане перегноєм, із якого дерево братиме поживні речовини.
 4. Якщо є ризик підтоплення грунтовими водами, і немає вибору де посадити грушу на ділянці то можна на дно ями покласти щебінь, биту цеглу, чи інші матеріали для дренажу.
 5. Відстань між грушами залежить від сорту і виду дерева (звичайна чи карликова). Але в середньому, 5-7 метрів мід саджанцями буде нормально.
 6. Бажано садити одразу декілька сортів, щоб вони запилювали одне одного, що призведе до збільшення врожаю.
 7. Найбільше шансів прижитись мають 1-2 річні саджанці. Кора повинна бути гладкою, без видимих уражень.
 8. Перед посадкою потрібно уважно оглянути коріння дерева. Коренева система повинна бути добре розвинутою і міцною. Якщо є пошкоджені шкідниками чи хворобами, здуття, вузлики, зігнилі – їх потрібно вирізати до здорової тканини.
 9. Садити саджанець потрібно так, щоб коренева шийка знаходилась на декілька сантиметрів вище рівня ґрунту. Засипайте коріння спочатку родючою землею, взятою із верхніх шарів ґрунту, а потім можна біднішою.
 10. Забийте поруч ями дерев’яний кілок, і прив’яжіть до нього саджанець.
 11. Влийте під саджанець 1-2 відра води. Така процедура дозволить молодому дереву краще пережити зиму.
 12. Наступний догляд полягає у мульчуванні ґрунту, регулярній боротьбі із бур’янами, підливанням, захисту від бур’янів і шкідників. Після того, як посадити саджанець груші восени не варто удобрювати у перший рік. Адже добрив, закладених у яму повинно вистачити на перший час.
 13. В майбутньому, удобрювати груші можна так. Навколо стовбура, у радіусі 60-80 см робиться канавки, у яку вносять добрива. Таким чином бережемо коріння від опіків. У такі канавки можна внести сечовину, перегній, фосфорно-калійні добрива. Тільки не радимо вносити восени багато азотних добрив, що може збільшити ріс зеленою маси, що не бажано в такий період.
 14. Поливати грушу потрібно протягом усього року. Але не варто поливати надто часто, бо груша має велике, довге коріння, то може забезпечити себе водою самостійно. Якщо ж підливати, то багато, відер 1-4, залежно від віку дерева.
 15. На зиму бажано захистити стовбур від гризунів. Для цього обгорніть стовбур металевою сіткою або москітною сіткою.

Насамкінець. Ви дізнались, як посадити грушу восени і вам залишається тільки втілити наші поради у життя.

Ну і для повного засвоєння теми, радимо подивитись як правильно посадити грушу восени відео від досвідчених садівників:

рос

Be the first to comment on "Як посадити грушу восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*