Правильна посадка ремонтантної малини восени

коли ы як посадити ремонантну малину

Розкажемо як проводиться посадка ремонтантної малини восени, на що звернути увагу і як не наробити помилок. А досвідчені дачники у своїх відео покажуть як посадити ремонтантну малину, щоб згодом отримати хороший врожай.

Посадка і догляд за ремонтантною малиною восени


Для тих хто не знає, ремонтантна малина здатна давати врожай два, а то й три рази за сезон.

Перед тим, як садити ремонтантну малину, потрібно вдало вибрати ділянку. Це повинне бути добре освітлюване сонцем місце, яке не розміщене в низині, де можуть збиратись стоячі води.

Якщо вирощувати малину у затінку, до врожайність знизиться, терміни достигання збільшаться, а ягоди не будуть мати потрібну кількість цукрі і смак, притаманний певному сорту.

При виборі ділянки зверніть увагу, щоб не вирощувати малину на протягах, де панують холодні вітри. Нехай це буде сонячне, але водночас захищене від вітрів місце. Це може бути місце біля стодоли чи паркану. Тільки дивіться, щоб більшу частину світлового дня ділянка не була в тіні від цих об’єктів.

Вирощування ремонтантної малини на присадибній ділянці буде успішним, якщо до цього тут не росли пасльонові (картопля, перець, баклажани, помідори). Також, не садіть малину там, де цього вона росла останні 5 років. Адже кожна рослина витягує із ґрунту певний набір мінералів, і наступникам важче тут дати хороший врожай.

Крім цього, шкідники і хвороби пристосовуються до певних культур, починають зимувати у ґрунті. От тому і варто робити сівозміну, яка зменшить ці негативні явища.

Також, хорошими попередниками малини є різноманітні сидерати. Це рослини, які садять з метою заглушення бур’янів, відновлення і відпочинку ґрунту. Із сидератів радимо звернути увагу на  гірчицю, овес, люпин.

Ще до того, як садити ремонтантну малину восени, потрібно знати висоту стоячих вод. Адже ця культура позитивно реагує на поливи, але погано переносить затоплення. Рівень стоячих вод не повинен бути вище ніж 1 метр від поверхні.як посадити ремонантну малину

Ґрунт повинен бути легким, адже на важких ділянках малина росте гірше. Добре підходить суглинок. Якщо ж у вас на ділянці інший склад ґрунтів – це можна в певній мірі поправити, якщо вносити протягом сезону і під час садіння необхідну дозу мінеральних і органічних добрив.

Перед тим, як садити ремонтантну малину, потрібно перекопати (переорати) грунт на глибину близько 55 см. Тоді викопуються лунки розміром приблизно 50 х 50, глибина 60 см. Розміри ямки повинні бути такими, щоб коріння вільно лежало у лунці, не загиналось до її країв.

Уважно подивіться на корінці, чи там немає гнилих, уражених хворобами – їх потрібно вирізати. Також, розрівняйте заплутані корінці.

Садіть так, щоб коренева шийка була на рівні землі, не заглиблюйте її.

Копаючи ямку, верхній і більш родючий ґрунт кладіть в одну сторону, нижній пісок – в іншу.

На дно ямки покладіть дві лопати перегною, і накрийте невеликим шаром землі. Також можна кинути 1-2 склянки попелу. Це добриво багате калієм, а малина позитивно реагує на цей мінерал.

Тоді ставлять саджанець, і акуратно загортають землею, взятою із верхніх шарів ґрунту.

Тоді акуратно втрамбовують землю (щоб не поламались корінці) і поливають водою (пів відра), для кращого приживлення.

Коли садити ремонтантну малину

малина ремонантна фото

Ремонантну малину можна садити і восени, і весною. У першому випадку вибирайте приблизно кінець вересня-початок жовтня.

Якщо садите весною, до робіть це до розпускання бруньок.

Велика частина дачників садить малину саме восени, адже кущ встигає прижитись, і навесні одразу вступає у фазу вегетації. А посаджені весною кущі повинні пристосуватись до холодної після зими землі.

Ті кущі, які продаються разом із ґрунтом, можна садити пізніше, ніж малину без грунтових ємностей. Адже їй потрібно встигнути прижитись до настання холодів.

Схема посадки ремонтантної малини

Садять ремонтантну малину приблизно на відстань 1 метра одну від одної.

Є й інша схема посадки ремонтантної малини. Її садять у рядки, відстань між якими складає приблизно 1,7 метра. А відстань між кущами у рядку – менше 1 метра.

Якщо звичайну малину садять частіше траншейним способом, то ремонтантну можна просто садити у великі ями.

Сорти ремонтантної малини

Кожного року селекціонери відкривають нові, більш прогресивні і невимогливі сорти. Тому інформація може застарівати. Ми ж згадаємо популярні: абрикосову, жовтий гігант, поляна, пінгвін, Геракл, Тетяна.

Висновок. Із статті ви дізнались як правильно садити ремонтантну малину. Секрет успіху у вдало вибраній ділянці, сорті, підживленні, догляду за насадженням.

На закінчення відео як відбувається посадка ремонтантної малини восени.

Успіхів вам!

рос

Be the first to comment on "Правильна посадка ремонтантної малини восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*