Як посадити черешню восени

черешня

У статті розкажемо як посадити черешню восени так, щоб вона прижилась, добре росла і радувала господарів смачними плодами.

Де взяти саджанецьпосадка черешні

Одразу скажемо: якщо ви не маєте необхідного досвіду, то краще придбати саджанець черешні у розсадниках, де вам порадять хороший сорт, який дасть смачні плоди.

Тільки не купуйте деревця у невідомих людей на базарі. Відомо безліч випадків, коли, наприклад, замість груші, виростала дика яблуня.

Для посадки добре підходять 1-2 річні саджанці. Заздалегідь подумайте, які смакові якості вам потрібні, і виберіть ідеальний для своїх потреб сорт черешні.

Щоб донести із магазину саджанець, оберніть його корінь у темний, поліетиленовий пакет. Це дозволить вберегти його від засихання.

Вибір місця посадки


Найкраще черешня росте на ділянках, добре освітлених сонцем, де немає сильних вітрів. Це допоможе черешні комфортно себе почувати у холодну пору року.

Погано росте дерево на важких, глинистих ґрунтах. Адже у них погана проводимість повітря. У крайньому випадку, внесіть у яму відро піску, або перепрівше листя (перегній).

Дуже добре, коли на ділянці не буде високостоячих ґрунтових вод, а сам ґрунт буде родючим. Але при цьому земля повинна бути добре зволожена і розпушена. Дехто радить садити черешні поруч із насадженням вишень, нібито, вони будуть запилювати одне одного. Так, але його якість буде низькою. Краще садити поруч саме черешні, вони допоможуть одне одному зав’язати плоди.

Бажано садити одразу декілька дерев. Це дозволить у майбутньому їм самоопилюватись. Але не слід садити дерева надто близько, ідеальна відстань – 3-4 м.

Час садіння

Розкажемо  коли краще садити черешню.

Більшість дачників сходиться на думці, що найкраще садити череню навесні, коли минає загроза підмерзання коренів дерева. Але, для регіонів із м’якою зимою можна садити черешню і восени. Тільки садити не пізніше, ніж з’являться перші приморозки ґрунту, тоді вже пізно.

Технологія правильного садіння черешні восенитехнологія садіння черешні

Тепер як правильно посадить черешню восени.  Для  садіння вибираються здорові саджанці, на корінню яких немає слідів від дії хвороб чи шкідників. Якщо ж є пошкоджене коріння, то його потрібно вирізати, до здорової основи.

Саме місце посадки слід підготувати завчасно. Для цього викопайте яму діаметром приблизно 60-80 см, і на низ покладіть перегній, або верхній (родючий) шар землі. Будьте обережними із азотистими добривами, адже вони можуть викликати пошкодження коренів саджанця.

Деякі експерти радять на дно ями всипати 0,5 кг попелу, або до 200 грам суперфорсфату.

Не потрібно надто сильно підживляти майбутнє місце посадки, бо через надлишок поживних речовин дерево почне випускати пагони, і може не перезимувати.

Але якщо внести оптимальну кількість добрив, то дерево отримає можливість хорошого росту у перші роки.

Перед посадкою півдня вимочують у воді коріння черешні, і тоді садять так, що місце прищеплювання було трошки вище рівня землі (сантиметрів на 5). Вимочування важливо, якщо саджанець давно викопаний, і йому потрібна волога для кращого росту.

Після опускання дерева, потрібно розрівняти коріння, щоб воно не позагиналось.

Під час засипання кореня, потрібно залишити буля стовбура заглиблення, яке дозволить ефективно підливати черешню.

Якщо садити черешню на зиму, то гілки не слід обрізати, краще це зробити навесні. Але без цієї процедури не обійтись, оскільки черешня потребує регулярного обрізання.

Важливо після посадки прив’язати саджанець до опори, яка не дозволить вітру розхитувати дерево, і воно швидше приживеться. Тільки прив’язуйте петлею у вигляді «8», там менше пошкоджується кора.

Після посадки, виливаємо під саджанець 1-2 відра води.

Важливе зауваження, як правильно посадить черешню. Коли викопуєте яму, то землю із верхніх шарів землі викидайте на одне місце, а із нижчих – на інше місце, бо вони бідніші. А коли саджаєте дерево, то землю із верхніх шарів закидайте спочатку, на коріння. А вже у кінці, гіршої якості ґрунт.

Пересаджування дорослої черешніпосадка дерев

Бувають випадки, коли потрібно пересадити вже доросле дерево. Це можна зробити як коли коріння покриті шаром ґрунту, так і без.

Викопують на таку глибину, щоб не пошкодити коріння черешні. Залежно від від віку це глибина 50-80 см.

Звичайно, що набагато краще дерево приживеться, коли пересаджувати одразу із ґрунтом, і не пошкоджуються мікроскопічні корінці.

Пересадка черешні – відповідальна процедура, і позитивний результат можливий, якщо дотримувати необхідної технології.

Зберігання саджанців

Якщо вам потрібна посадка черешні весною, то саджанці, приготовлені на садіння восени, можна зберегти, щоб вони перезимували. Для цього потрібно викопати невеличку канавку (до 50-60 см), покласти саджанці на відстані 25 см одне від одного, і прикопати так, щоб крона дерев дивилась на південь.

Висновок. Ми розглянули як посадить черешню восени, і якщо ви скористаєтесь нашими порадами, то повинні отримати гарний врожай.

Успіхів!

P.S. Хороше відео по посадці черешні:

рос

Be the first to comment on "Як посадити черешню восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*