Як часто поливати рослини

фіолетова квітка
Purple spring flower Prímula juliae

В наших широтах більшості рослин не достатньо вологи, яку вони отримують із атмосферними опадами. Тому, для отримання якісного врожаю потрібно підливати сад і город.  

Оскільки рівень ґрунтових вод постійно знижується, радимо перед закладкою саду організувати надійне джерело води. Для таких цілей добре підходять глибокі артезіанські свердловини. Це дозволить на десятиліття забезпечити себе необхідною кількістю води.

Підливати насадження можна як вручну (на невеликих територіях) так і автоматизованими системами. Останні бувають різного типу: віяльні форсунки, роторні зрошувачі. Інколи не обійтись без роторних дощувателів.  

Тепер про частоту поливів рослин. Тут потрібний розумний підхід, адже надмір як і недостача вологи обов’язково приведуть до погіршення росту і зниження врожайності.  

Розсада 

розсадаНе поливайте розсаду, якщо ґрунт достатньо вологий. Надмірна кількість води призведе до загнивання коріння і розвитку хвороб (наприклад, чорна ніжка). Збільшення частоти поливів не пришвидшить ріст рослини, адже вона не може набрати більше вологи, ніж їй потрібно.  

Якщо товщина ґрунту не більше 4 см, то краще основний упор робити на поливання знизу. Для цього воду наливають в піддон чи дно ємності для розсади.  

Розсаду помідорів поливають рідше, а огірків — частіше. Вода повинна бути помірної температури — не надто гарячою і не холодною.  Розсада перцю потребує достатньої кількості води. Спочатку слід поливати частіше (кожні 24 години), а потім рідше але більшою кількістю води.  

Квіти 

фіолетова квітка

Purple spring flower Prímula juliae

До появи сходів квітів ґрунт потрібно зволожувати із пульверизатори. Коли з’являться перші ростки слід орієнтуватись на сухість ґрунту і поливати по мірі необхідності.  

Помідори 

помідори поливТомати позитивно реагують на полив, але намагайтесь це робити так, щоб вода не потрапляла на самі рослини, інакше вони можуть захворіти і почати гнити. Вода повинна бути теплою, тому можна холодну воду набрати зранку і поставити під прямі сонячні промені, щоб вона до вечора нагрілась. Тоді вже можна поливати.  

Зменшуйте кількість поливів якщо часто йдуть дощі або стоїть холодна погода. В жаркі дні достатньо поливати помідори 2-3 рази в тиждень.  

Орхідея 

квітка орхідеяОрхідею часто вирощують в своїх квартирах любителі квітів. Але полив відіграє важливу роль, і без недостачі вологи рослина призупинить ріст і може загинути. Надмір вологи призведе до загнивання рослини. Точної частоти поливання немає, адже все залежить від місця розташування горщика з орхідеєю, температури повітря і його вологості.  

Не варто використовувати жорстку воду, виберіть м’яку або середньої жорсткості.  

Як варіант, можна поливати теплою водою орхідею, помісивши її у ванну. Таким чином ми в кімнатних умовах імітуємо теплий літній дощ.  

Кактус 

полив кактусаЦю рослину поливають як зверху, так наливаючи воду у піддон. Кожен зі способів має свої плюси і мінуси. Коли підливаєте зверху, робіть це так, щоб волога не потрапляла на саму рослину.  

Зверніть увагу, щоб вода не була жорсткою і без хлору (можна брати дощову).
Не поливайте кактус в середині дня — це потрібно робити ввечері або вранці. Частота поливу залежить від температури повітря: чим вона вища, тим частіше і більше води потребує рослина.  

Частота поливу також залежить від конкретного сорту кактуса, адже бувають пустинні види і вологолюбні.  

Дерева 

дерева в садуДерева в саду слід поливати не тільки в період активного росту (весною) і в час плодоношення, але й восени. Останнє потрібне для того, щоб рослина підготувалась до зими і коріння не мерзло.  

При садіння дерев і кущів слід у кожну лунку влити відро води. Це необхідна умова для доброго приживлення. Кожне дерево потребує свої частоти поливів, але в середньому це 3-4 рази кожного літнього місяця. За один раз під дерево виливають 40-120 літрів води, залежно від його розмірів.  

Способів поливу дерев є декілька: 

  • Під стовбур,  
  • Дощування,  
  • Пряма доставлення вологи до коріння.  

В першому випадку ви вливаємо воду під стовбур дерева. Бажано, щоб біля нього було невелике заглиблення, інакше вода не потрапить до кореня, і розлиється по саду чи випарується.  

Дощування дозволяє зімітувати дощ, що позитивно сприймається рослинами, адже вони можуть поглинати вологу в тому числі листям. 

Пряма доставка води до коренів за допомогою шлангів дозволяє зменшити витрати води і зробити полив ефективнішим.  

Висновок. На частоту поливів впливають багато факторів: вид і сорт рослини, її розміри; температура і вологість повітря, кількість сонячних днів, пора року, та ін. Важливо слідкувати за вологістю грунту і станом рослини. У разі потреби корегуйте кількість поливів.  

рос

Be the first to comment on "Як часто поливати рослини"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*