Як виростити полуницю без бур’янів

полуниця

Практично кожен полюбляє смакувати полуницею. Наші широти ідеально підходять для вирощування цієї культури. Здавалося б: потрібно тільки вибрати хороший сорт, підготувати ділянку, посадити культуру і через декілька місяців смакувати смачною ягодою.  

Але, полуницю дуже часто загущують бур’яни, що різко зменшує врожайність. Тут ми коротко розглянемо способи боротьби із небажаною рослинністю на полі.  

Мульчування 

Мульчування — агротехнічний прийом, в результаті якого ґрунт між насадженням сільськогосподарської культури покривається мульчею (солома, тирса, опале листя). Це дозволяє не тільки приглушувати ріст бур’янів, але й акумулювати вологу. Зокрема, під час підливання рослин чи атмосферних опадів, у жаркий період року вода не випаровується, а залишається на поверхні ґрунту, живлячи коріння рослин.  

Замість традиційних природних матеріалів, сучасна промисловість розробила легкі і практичні синтетичні матеріали — агроволокно. Буває різних кольорів, і завдяки йому можна ефективно боротись із ростом бур’янів.  

Плівка розстеляється на вибраній ділянці. Тоді розкреслюють місця, де потрібно садити саджанці полуниці і в агроволокні роблять надрізи. Опісля у місці надрізів садять полуницю.  

цвіт полуниціВ результаті такої операції полуниця чудово росте, адже волокно пропускає дощ, який живить коріння рослин. А от бур’яни не отримують достатню кількість сонячного проміння і не можуть рости. Достатньо зробити один такий агрозахід на початку сезону, і значно зменшити кількість фізичної праці на городі.  

Ще однією перевагою мульчування, є те, що ягоди не контактують із ґрунтом, і після дощу вони чисті, а не покриті болотом, як при звичайному вирощуванні цієї культури. Крім цього, шкідникам із ґрунту важче контактувати із саджанцем і ягодами полуниці.  

Коріння багаторічних культур взимку більше захищені від морозів, якщо ґрунт покритий агроволокном.  

Перекопування і прополювання 

Якщо ви прихильник традиційних агрозаходів, навесні, перед посадкою полуниці, потрібно повністю перекопати ділянку лопатою. Якщо ж насаджувати потрібно багато рослин — доведеться звернутись до моторизованих засобів: орання трактором чи мотоблоком.  

Після посадки, слід регулярно (2-4 рази в місяць) сапкою прополювати міжряддя, щоб видалити бур’яни. А біля кущів полуниці бажано вручну повиривати бур’яни разом із корінням.  

Хімічні засоби боротьби 

полуниця в тарілціВ кінці сезону, після збирання всього врожаю, можна обробити город хімічними засобами боротьби, які дозволять “випалити” усі шкідливі рослини на вибраній ділянці. Перевагою такого методу є те, що рослина знищується уся, разом із коренем. Активна речовина проникає спочатку в листя буряна, а вже тоді поступає в коріння і знищує всю рослину.  

Цей метод, правда, слід використовувати обережно, вибирати тільки продукцію перевірених виробників, щоб не забруднити ґрунт шкідливими речовинами. І не бажано використовувати таку обробку перед сезоном, щоб залишки препарату не нашкодили полуниці.  

Сівозміна 

Старий агротехнічний захід, який дозволяє із мінімальними зусиллями боротись не тільки із бур’янами, але й хворобами і шкідниками рослин. Справа в тому, що кожен із видів сільськогосподарський рослин має “своїх” ворогів.  

Якщо ж ми дотримуємось сівозміни (є таблиці, яку культуру і де садити), то наступного сезону шкідник чи бур’ян не може живитись і гине. Це дуже хороший метод, про який не варто забувати. Адже не шкодить ґрунту і рослинам, є простим і не потребує надмірних фізичних навантажень. Потрібно трошки знань і бажання їх втілити. 

Висновок. Існує багато способів боротись із бур’янами на полі з полуницею. Виберіть свій, і будете із врожаєм смачних ягід.  

Успіхів! 

рос

Be the first to comment on "Як виростити полуницю без бур’янів"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти