Підгодівля полуниці після збору врожаю

фото, полуниця

Спробуємо максимально детально і розширено відповісти на запитання що робити з полуницею в серпні, у чому полягає обробка полуниці в серпні, як правильно її зробити.

Після збирання врожаю, потрібно уважно оглянути насадження, і видалити усі хворі, засохлі листки, які можуть бути носіями хвороб і в них ховаються шкідники.

Вуса також потрібно видаляти, оскільки вони ослаблюють кущі. Залишати тільки декілька на кожен кущ у випадку, якщо потрібна пересадка полуниці на нове місце.

Окрім цього, не забувайте проводити боротьбу із бур’янами. Для цього прополюйте і розпушуйте землю, регулярно підливайте, адже кущі продовжують рости навіть після закінчення плодоношення. Полив слід проводити 1-2 рази в тиждень, але багато, щоб волога потрапили до коріння, яке знаходиться на глибині 25-30 см.

Все це дозволить полуниці вдало перезимувати, і наступного року дати хороший врожай.

Удобрення полуниці влітку

Підгодівля полуниці після збору врожаю може проводитись як за допомогою мінеральних добрив, так і перегноєм. Добре зарекомендувала себе настій курячого посліду або коров’яку. Його роблять у співвідношенні 1 до 10 (для коров’яку) і 1 до 15-20 для курячого посліду. Отриманим розчином підливають під кущі. Але підливати під кущі, щоб розчин не потрапляв на листя, і не викликав їх опіки.

Також, під рослини можна внести деревний попіл, у кількості 1,5 кг на 10 м². Частина дачників удобрює не сухим попелом, а розводить у воді і підливає під кущі.

Добрива можна вносити як безпосередньо під кущі, і так і в рівчики, проведені між рядками із полуницею.

Підгодівля полуниці після збору врожаю можлива за допомогою сечовини, у концентрації 20 грам на відро води.обробка, полуниці

Також, обробка полуниці після збору врожаю можлива і за допомогою  настою кропиви. Для його приготування у відро води кладуть кропиву, заливають гарячою водою, і настоюють протягом 7 днів. Після цього отриманий розчин слід розвести водою у пропорції 1 до 10, і тоді вже підливати кущі.

Дачники стверджують, що цей прийом сприяє збільшенню врожайності наступного сезону.

Що робити з полуницею після збору врожаю

Деякі власники садових ділянок практикують повне викошування усього листя після збору врожаю. Щодо правильності такого кроку точаться суперечки, але ми радимо проводити викошування у двох випадках:

  • Ви бажаєте омолодити насадження полуниці, але поки немає можливості переносити насадження на нове місце. В такому випадку після скошування кущ випустить нові листочки, і в наступного року можна сподіватись на хороший врожай. Таке омолодження не варто робити, якщо кущі старші 5 років. Краще розсадити на нове місце за допомогою вкорінених вусиків.
  • Якщо ви запримітили, що листя масово покрились плямами чи на них є дірочки, тоді можна повністю скосити листя після збору врожаю, і винести його за межі садової ділянки (спалити).

Але скошувати листя варто у першій половині серпня, інакше майбутній врожай буде не дуже великим.

Пересадження полуниці у серпніполуниця, садити, серпень

Пересадка полуниці влітку може відбуватись із куплених саджанців, так із розеток, які виросли із вусиків. Другий варіант кращий тим, що ви одразу знаєте смакові властивості майбутніх кущів. Крім цього, вони більш підготовлені до ваших погодних умов.

Купувати розсаду варто тільки в перевірених розсадниках, де виключається зараження хворобами чи шкідниками.

Перед посадкою слід завчасно вибрати і підготувати ділянку. Вона повинна розташовуватись на добре освітлюваній частині городу. Найкраще для полуниці підходять легкі чорно-земні ґрунти.

Не варто пересаджувати полуницю в низини, оскільки там застоюється вода і підвищена волога. Такі фактори сприяють виникненні хвороби «сіра гниль».

Найкращими попередниками для полуниці є часник, петрушка, квасоля, кріп, редька, гірчиця. Не бажано садити після картоплі чи помідорів, оскільки у них є спільні хвороби і шкідники.

Вибрану ділянку потрібно прополоти від бур’янів, у разі потреби застосувати хімічні засоби боротьби.

Після цього слід внести добрива, у кількості 25 відер на 10 м² і перекопати.

Тоді викопати ями на відстані 35-50 см одне від одного, налити у них води, опустити здорову розсаду і прикопати так, щоб земля повністю накрила коріння. Якщо вони опиняться над рівнем ґрунту, то може замерзнути.

Після садіння можна провести мульчування. Для цього між кущі і рядки невеликим шаром насипається солома чи деревна стружка. Такий захід зменшує кількість бур’янів і захищає плоди від хвороб і шкідників.

Пересадка полуниці влітку і восени має ряд переваг, адже рослина садиться у ще теплу землю, встигає вкоренитись і наступного сезону дасть перший врожай.

Чим обробити полуницю в серпні від хворобобробка, полуниця, серпень

Обробка полуниці від шкідників після збору врожаю полягає в профілактичному обприскуванні кущів фунгіцидами і інсектицидами. Наприклад, «Топаз» непогано зарекомендував себе у боротьбі із борошнистою росою, а нітрофен знищує грибки і спори хвороб. Також, від сірої гнилі допомагає обприскування хлорокисом міді.

Препарат «Актеллик» добре підходить для знищення кліщів і довгоносика.

Деякі дачники використовують розчин марганцівки або мідний купорос. Обприскані ними кущі, будуть більш захищені від хвороб.

Насамкінець радимо при обробці рослин (не тільки полуниці) використовувати сучасні препарати, які більш ефективні і менш шкідливі, ніж старі аналоги. Залежно від того, коли ви читаєте цю статтю, виробники пропонують все нові препарати. Радимо запитувати продавців садових магазинів (не на базарі!), і не слухати порад про обприскування кущів карбофосом чи дустом.

Висновок. У статті ми розповіли чим підживити полуницю після збору врожаю, як проводиться пересадка полуниці в серпні, привели відео від досвідчених садівників, які допоможуть вам отримати великий врожай смачних ягід.

Успіхів!

рос

Be the first to comment on "Підгодівля полуниці після збору врожаю"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*