Підживлення плодових дерев восени

підживити дерева восени фото

Із статті дізнаєтесь як проводиться підживлення плодових дерев восени, на що звернути увагу, які добрива не варто давати перед зимовим періодом. Досвідчені садівники у своїх відео розкриють секрети хороших врожаїв.

Влітку, під час плодоношення дерева витрачають значну частину запасів і збіднюють ґрунти. Відповідно, восени, після збору врожаю, потрібно внести добрива, щоб дерево змогло підготуватись до зими.

Осіннє підживлення плодових дерев

Підгодівля саду восени може бути як коренева, так і позакоренева. У першому випадку корисні речовини вносять безпосередньо у ґрунт. Позакореневе підживлення проводиться шляхом обприскування розведеними у воді добривами.

Добрива бувають мінеральні і органічні. У першому випадку маємо справу із продуктами хімічної промисловості, які продаються у вигляді гранул: суперамофоска, амофосна, селітра, та ін.. Мінеральні добрива це: перегній, компост, попіл, курячий послід.

Вносити можна як одні, так і інші, або їхні комбінації.

Трішки про загальні положення. Весною і влітку слід вносити більше азотних добрив. Вони сприяють розвитку листків, пагонів, зеленої маси рослин. Восени, перед зимою цього робити не потрібно. Краще зосередитись на калійних і фосфорних добривах.

Фосфор позитивно впливає на ріст коренів а калій дозволяє клітинам рослини підготуватись до зими.

Також, не варто після збору врожаю давати деревам мідь, марганець, мідь. Пам’ятайте, що із легких грунтів дощі і підводні води скоріше вимивають корисні речовини, ніж із важких глинистих.

Намагайтесь встигнути внести добрива за місяць до настання морозів. Так дерево встигне частину із речовин засвоїти і буде готовим до зими.

Осіння підгодівля яблуньпідживлення плодових дерев

Під яблуню (або грушу) восени можна внести 300 грам суперфосфату, стільки ж магнію. Також, дайте грам двісті сульфату калію.

Посипте добрива навколо стовбура, перекопайте і полийте водою. Якщо не вдається перекопати, тоді можна провести мульчування за допомогою торфу чи тирси.

Осіннє підживлення плодових дерев і чагарників

Сливи, черешні, абрикоси підживлюють по такій схемі: у відрі води розчиняють 2 столові ложки сульфату калію і 3 такі ж ложки суперфосфату. Тоді під кожне дерево виливають 10 літрів такого розчину.

Ще одна схема підкормки

Можна підживити плодові дерева і за іншою схемою. Для цього навколо стовбура викопують канавку, в яку вносять (на м²) 7 кілограм перегною, 45 грам суперфосфату і 30 грам калійної солі.

Перегнійперегній

Застосовуйте тільки перепрілий перегній, бо свіжий може призвести до опіків коріння дерев. Розкиньте навколо стовбурів і перекопайте. Або можна під кроною викопати з півтори десятків ямок, у які покласти перегній, засипати землею і полити водою.

Перегній має ще одну перевагу – будучи внесеним в ґрунт, він виділяє тепло, і в певній мірі захищає коріння дерев від зимових морозів.

Курячий послід

Розводять курячий послід у воді і близько 8 днів настоюють, щоб збродило. Тоді розводять у відрі води і виливають під дерево. Під одне дерево влийте не більше 3 літрів цього рідкого добрива.

Попіл

Попіл – дешеве і багате на мікроелементи добриво. На квадратним метр саду внесіть не більше 240 грам попелу. Тоді перекопайте, щоб вітер не порозносив добриво по усьому саду.

Попіл в певній мірі робить ґрунт більш легким.

Калімагнезія

Добриво, яке можна придбати в садових магазинах. Багате на магній і калій. Розчин готують згідно інструкції на упакуванні і виливають під дерево.

Частота осіннього внесення добрив

Якщо ґрунти бідні, то потрібно вносити добрива кожного року. На багатих ґрунтах – можна через раз. Якщо даєте і мінеральні і органічні добрива, то логічно, що їхні дози мають бути зменшені.

У порівнянні із мінеральними добривами, органічні повільніше розкладаються, і рослина отримає корисні мінерали у доступні формі саме тоді, коли цього найбільше потребує – навесні.

Як вносити добривавнести добрива

Оскільки основна маса коренів знаходиться на деякій відстані від стовбура, то й вносити добрива слід не безпосередньо під древа, а відступити 50 см від нього, і вже навколо розкидати перегній чи мінерали.

Крім цього, після внесення добрив бажано зробити перекопування, а зробити це одразу біля стовбура – проблематично.

Якщо боїтесь забути внести якісь мінерали – можна скористатись комплексними. У садових магазинах продається безліч продуктів.

Висновок. Ви дізнались для чого проводиться підживлення плодових дерев восени. Її потрібно регулярно робити, що стане запорукою отримання регулярного врожаю. Часто буває, що яблуня, груша, слива, чи інші дерева дають плоди періодично, раз у 2-3 роки.

Це тому, що кожна рослина витягує із ґрунту потрібні їй речовини. Якщо їх туди не внести, то дерево може вирішити «відпочити», і цього сезону не дасть врожаю.

І на закінчення відео як проводиться осіння підгодівля саду:

рос

Be the first to comment on "Підживлення плодових дерев восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*