Чим підживити яблуню восени

В матеріалі розкажемо, чим підживити яблуню восени, для чого це потрібно робити, на що звернути особливу увагу. Крім цього, будуть поради у відеоформаті садівників і дачників, як вони вирішують чим удобрювати яблуні восени.

Як і всі інші садові рослини, яблуня потребує макро і мікроелементи, в достатній кількості. При чому, як навесні, перед початком сезону, так і після збору врожаю, коли дерево виснажилось, і витратило сили на врожай.

Підживлення дерева восени слід почати чим раніше, можна із кінця літа. Це потрібно для того, щоб дерево встигло засвоїти добрива до настання морозів.

Чим підживити яблуні після збору врожаю

В ідеальному випадку, підгодівля яблунь восени добривами повинна відбуватись після того, як взятий аналіз грунту і спеціаліст визначив, які елементи є у надлишку у ґрунті, а яких не вистачає. Зрозуміло, що таку процедуру можуть собі дозволити тільки власники великих садових ділянок,великі розсадники і сільськогосподарські товариства.

Також, визначення реакції ґрунту, дає можливість внести найбільш потрібні добрива.

Наприклад, надто лужні ґрунти потребують внесення:

  •  перегною,
  • торфу,
  •  компосту.

А кислі ґрунти добре реагують на:

  • вапняк,
  • попіл,
  • крейду,
  • доломітову муку.

Підкормка органічними добривами


Підгодівля яблунь у серпні вересні можлива, нанесенням навколо стовбура перегною, компосту. Такий захід дає можливість і підживити дерево, і захистити коріння від лютих морозів.

Як варіант, можна внести перегній рівномірно на ґрунт навколо дерева, і перекопати. Кількість – 1 відро на 1 м².

Деякі дачники, питання чим підживити яблуню восени після збору врожаю вирішують так: розводять курячий послід або перепрівший перегній у воді, і підливають розчином навколо дерев, один раз у 30 днів. Тільки будьте обережні, особливо із курячим послідом. Адже великі його концентрації можуть пошкодити ніжне коріння молодих яблунь, і навіть, призвести до їх загибелі. Краще підлити слабшою концентрацією трошки далі від стовбура, і перестрахуватись.

Розчин із курячого посліду готується так: концентрація 1 до 15, настояти 1-2 тижні.

Також, можна під яблуні (та інші садові дерева і кущі) висипати залишки підігнивших овочів, які також підживлять рослину корисними мікроелементами.

Підгодівля яблунь у вересні мінеральними добривамияблуня, підкормити, удобрити, восени

Після того, як зібране опале листя і перекопаний ґрунт, можна внести суперфосфат під деревами. Тільки не потрібно підсипати дерево, одразу під стовбуром, краще відступити на сантиметрів 20-30, і розкидати на ґрунт. Тоді старанно перекопати землю, де розкидано добрива.

Таким чином ми вбережемо коріння від опіків. Деякі дачники для підживлення дере кальцієм використовують дрібно помелений вапняк або доломітову муку. Їх посипають навколо дерев, і перекопують ґрунт.

Можна розвести у відрі води 2 ст. ложки подвійного суперфосфату і 1 ст. ложку калію. Таким розчином підлити ґрунт навколо дерев, у кількості 1 відро на 1 м².

Калійні добрива покращують кількість і якість плодів, вони краще зберігаються у краще ростуть. Мінеральні добрива краще вносити перед дощем, щоб із водою вони потрапляли у ґрунт. Інакше добрива вивітрюються, і користь від добрив для яблунь буде мінімальною.

Деякі дачники роблять навколо коріння дерев канавку, куди заливають нітрофоску або нітроамофоску.

Є думка, що азотні добрива не варто вносити восени, оскільки вони знижують опірність дерева холодним температурам.

Нагадуємо що мінеральні добрива вносять навколо дерев, але на відстані 50-60 см від стовбура, не одразу під нього.

Позакореневе удобрення яблунідерево, піжвити, підкормити,

Тепер про те, як удобрювати яблуню позакоренево. Для цієї мети можна використати розчин 0,5 кг сечовини у відрі води. Окрім підживлення, таке обприскування захищає дерево від шкідників і хвороб.

Для позакореневого підживлення можна використати і розчин коров’яку, у пропорції 0,5 кг на відро води. Перед застосуванням пропустити через складену у тричі марлю.

Можлива позакоренева підгодівля яблунь у серпні розчином попелу залитим кип’ятком. Попіл багатий фосфор, калій, магній. Позакореневе підживлення попереджує швидке осипання плодів.

Є ще один рецепт приготуйте розчин марганцівки: 1 ч.л. марганців + 1 ч.л. борної кислоти на 10 літрів води. Отриманою рідиною обприскати гілки і стовбур дерев. Але не варто надто часто проводити цю процедуру.

Добрива при посадці яблунь

Яму для посадки яблуні слід підготувати заздалегідь. Внесіть на дно ями по 1 відрі перегною і 1-2 відрі торфу чи компосту. Можна додати 0,5 кг попелу. Тоді, зверх на ці добрива насипається шар верхнього, родючого шару ґрунту. Це робиться для того, щоб молоде коріння саджанця не отримало опіки від прямого контакту із добривами.

Висновок. Ми розглянули, у чому полягає підгодівля яблунь після збору врожаю, які види добрив підходять для цієї мети і коли краще здійснити цю процедуру.

Як правило, її проводять в кінці літа – на початку вересня, щоб дерево отримало всі необхідні речовини.

P.S. Відео, чим удобрювати яблуні восени для кращого врожаю:

рос

Be the first to comment on "Чим підживити яблуню восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*