Пересадка яблунь восени

Опишемо пересадка яблуні восени на нове місце, що потрібно зробити, щоб зробити все максимально правильно.

Коли краще пересадити яблуню навесні або восени


Спочатку про те, чи садити яблуню після зими, чи ще до настання холодного сезону. Насправді, пересаджують і восени і весною.

Вибір залежить від декількох факторів:

 • У якому кліматичному поясі ви знаходитесь. Жителям південних районів радять скоріше садити на зиму, адже вони в них м’яку. І навпаки, ті, що проживають у суворих кліматичних умовах, скоріше садять весною, ніж восени,
 • Коли дерево садиться восени, то коріння потрапляє у ще теплий, нагрітий літнім сонцем ґрунт. Крім того, взимку відбувається природне загартування саджанця, і він після зими с готовністю витримає будь-які капризи природи. З іншого боку, весною дерево садиться у ще холодну після зими землю, зате найхолодніша пора року позаду,
 • Для пересадки вибирайте хмарні, дні. Запримічено, що тоді яблуня швидше приживається.

Коли пересаджувати яблуню восени

Яблуню найкраще пересадити тоді, коли дерево скинуло плоди і позбавилось листя. Тоді зупинений сокорух, і дерево має більше шансів прийнятись.

Крім цього, потрібно встигнути пересадити яблуню хоча б за 3-4 тижні до настання морозів. Бажано, щоб під час пересадки дерева температура не опускалась нижче 5°С.

Інструкція як пересадити яблунюяблуня, пересадити, осінь

Пересадка яблуні на нове місце восени складається із декількох етапів, і зараз їх коротко опишемо.

 1. Заздалегідь (за декілька тижнів) до пересадки викопайте яму. Яма повинна мати такі розміри, щоб коріння дерева не торкалось її країв, а краще більшою у 1,5 рази за коріння із клубком землі. Місце вибирайте те, яке добре освітлюється сонцем, мало продувається вітрами. Ґрунт повинен бути легким, і багатий на мікроелементи. Яблуня добре реагує на полив, але не переносить затоплення. Тому, бажано вибирати ділянку на підвищенні, а не у низині, де може збиратись зайва волога і холодні повітряні маси.
 2. На дно ями потрібно вкинути перегній або компост. Тоді накрити добрива шаром родючої землі. Її можна взяти із верхніх шарів ґрунту, під час копання ями. Накривати перегній та інші добрива потрібно для того, щоб коріння не входило у прямий контакт із ними і не отримало опіків. Якщо ґрунт має кислу реакцію, то потрібно внести доломітову муку.
 3. Якщо близько до поверхні розміщені води, то можна зробити дренаж. Для цього, на дно кладуть щебінь, биту цеглу, дрібне каміння.
 4. Успішна пересадка яблуні восени тоді, коли акуратно викопати дерево на старому місці. Причому, варто уважно копати, щоб не пошкодити основні корені.
 5. Перед тим, як пересадити яблуню восени на нове місце, потрібно оглянути кореневу систему і вирізати хворі, пошкоджені і пригнилі корінці. При цьому, не потрібно спеціально струшувати стару землю. Дуже добре, якщо вдасться викопати дерево із великою кількістю старої землі і так пересадити.
 6. Засипте коріння спочатку родючою землею, а потім можна біднішою. Вбийте кілок, до якого потрібно прив’язати дерево, щоб вітер не розхитував коріння. Влийте під пересаджене дерево 1-3 відра води (залежно від розмірів).
 7. Бажано, щоб пересадка яблунь восени, відбувалась так, як росло дерево на старому місці. Тобто, якщо одні гілки орієнтовані на північ, інші на південь, так їх і потрібно садити. Для цього перед тим, як викопати дерево із старого місця потрібно зробити позначки фарбою на корі.
 8. Дуже добре, якщо між викопуванням і пересадкою яблуні пройде мало часу. Тоді більші шанси, що дерево успішно приживеться. Якщо ж пройшло багато часу і коріння зів’яло, то можна, на 6-20 годин потримати коріння у воді.
 9. Після пересадки дерева, можна провести мульчування соломою, тирсою, перегноєм чи компостом. Така процедура сприяє збереженні вологи у ґрунті і боротьбі із бур’янами.
 10. Деякі садівники наступною весною після посадки, перед розкриттям бруньок, проводять обрізування гілок. Це повинно зменшити навантаження на яблуню. Обрізані гілки замажте садовим варом або масляною фарбою.

Як пересадити доросле яблуню восени

Садівники стверджують, що найкраще пересаджувати яблуні до віку 3-5 років. Пізніше, ймовірність позитивного результату зменшується.

Але в принципі, можливо пересадити яблуні і 10, і навіть 15 річного віку. Але радимо двічі подумати, перш ніж наважитись на таку процедуру.

Перед тим, як пересадити яблуню 5 років, приготуйте три кілки. Їх забивають навколо дерева, і прив’язують до нього. Це повинно пришвидшити здатність яблуні прижитись.

Чим старіше дерево, тим із більшим клубком землі потрібно його пересаджувати.

Висновок.  Ви дізнались, як правильно пересадити яблуню восени, і збільшити шанси дерево прижитись на новому місці.

У кінці радимо подивитись відео, яке вам повинне сподобатись:

рос

Be the first to comment on "Пересадка яблунь восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*