Як зробити парник для розсади

парник для розсади

Якщо ви бажаєте посадити на дачі чи городі рослини, можна піти двома шляхами: придбати готові саджанці, або виростити самостійно. В останньому випадку потрібно вибрати місце для вирощування. Це може бути або підвіконня, або парники для розсади.  

Можна починати встановлювати парник, коли середня нічна температура не опускається нижче 5-6 градусів тепла.  

Для парника потрібно вдало вибрати місце. Воно не повинно бути в низині, де збирається надмірна волога. Не варто розміщувати споруду в тіні — нехай це буде добре освітлюване сонцем місце. При цьому бажано захистити споруду від вітру. Це може бути паркан або стіна із живих рослин.  

розсадаПеред встановленням парника потрібно очистити ділянку від бур’янів. Допоможуть у цьому препарати від бур’янів, гербіциди, що дозволяють успішно видалити багаторічні рослини.  після цього можна перекопати ділянку за допомогою лопати.  Ще один варіант — чорне або біле агроволокно. Воно не закриє доступ до сонячного проміння бур’янам. А рослини можна вирощувати у зроблених в полотні отворах.  

 Після цих робіт встановлюємо дуги для парника. Для них краще брати профільну круглу трубу. Дехто використовує дерев’яну конструкцію із квадратного дерев’яного брусу. В продажі є також конструкції із полікарбонату.  

Отже, розмістіть каркасні дуги парника на відстані 100-150 см одне від одного. Ближче не потрібно, бо збільшиться витрата матеріалу і зменшиться доступ розсади. Не обов’язково робити надто високий парник, якщо ви збираєтесь вирощувати розсаду — вона низька і невисока конструкція буде стійкішою до сильних вітрів.  

Далі потрібно скріпити дуги парника міцним шпагатом або дротом. Це додасть конструкції міцності. Після цього конструкцію накривають прозорою плівкою. Дехто із дачників використовує більш сучасні матеріали — спанбонд.  

парник для розсадиЗавдяки подібним конструкціям можна успішно вирощувати розсаду багатьох городніх рослин — від огірків і помідорів, до баклажанів і капусти.  

До переваг віднесемо невелику вартість, мобільність, простоту і надійність. Подібна конструкція не займає багато місця і її легко збирати/розбирати.  

На перших порах вирощування розсади можна обійтись простою плівкою, без парникових дуг. Тільки що посіяні рослини просто накрийте плівкою, і закріпіть її на краях кілочками чи цеглами. Коли ж рослини почнуть проростати, все одно доведеться шукати можливість підняти плівку.  

В разі потреби, завжди можна купити парники для розсади в садових магазинах. Там вам підкажуть як вибрати найкращу для ваших потреб модель.  

Як використати старі віконні рами 

Інколи після заміни старих дерев’яних вікон на сучасні, ми не знаємо що з ними робити. В такому випадку можна зробити дерев’яні коробки, а поверх них закріпіть  старі віконні рами. Дерев’яні коробки можна замінити мурованою конструкцією із цегли.  Тепер в разі потреби відчиняєте “вікна” і проводите садіння розсади чи доглядаєте за нею. Рами непогано захищають рослини від холоду, зате скло пропускає сонячні промені.  

В разі потреби, якщо наступають морозні ночі, можна придумати автономні засоби обігріву. Це може бути, наприклад, інфрачервоний обігрівач або калорифери.  

Висновок. Для вирощування розсади не потрібно великих матеріальних витрат, можна обійтись невеликими парниками на заскленому балконі чи підвіконні. Якщо розміщуєте біля вікна, потрібно це робити на тих, які виходять на південь. Бажаючі розмістити парник на городі можуть також це зробити за допомогою якісних парників для розсади.  

Ну і не забувайте вчасно підливати і підживлювати розсаду.  

Успіхів! 

рос

Be the first to comment on "Як зробити парник для розсади"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти