Осіння обробка яблунь від шкідників і хвороб

яблуня, дерево, обприскати, осінь

У статті розглянемо, у чому полягає обробка яблунь восени від хвороб і шкідників, які види робіт слід провести, на що звернути особливу увагу.

Осіння обробка яблунь від шкідників і хвороб – важливий етап у садових роботах, адже шкідники на зиму ховаються від морозів у корі дерева або зариваються у ґрунт. Крім цього, осіння обробка має свої переваги. Адже зібрані плоди, не має цвіту і бджіл, які збирають нектар. Відповідно, можна вдатись до більш агресивних засобів захисту рослин.

Обробка стовбура яблуні

Як було раніше сказано, у корі дерев ховаються від морозів і птахів шкідники і їхні личинки. Тому, при підготовці саду до зими на це слід звернути особливу увагу.

  • Знищення лишайників і моху. Як правило, вони утворюються на старих деревах. Прямої шкоди мох не приносить, але із часом може захопити більші площі кори. Крім цього, може стати прихістком шкідників. Найпростіше знищити механічним способом, за допомогою пластмасового скребка. Потім це місце слід обробити розчином мідного купоросу або вапном.
  • Очищення старої кори здійснюється за допомогою металевої щітки. Тільки на землю навколо стовбура слід постелити клейонку, і зібране порохно разом із шкідниками слід спалити.
  • Для захисту від шкідників і яскравого сонця, ряд садівників практикує побілку стовбура розчином, який готують розчиненням у відрі води 3 кг вапна, 500 грам мідного купоросу і 0,2 кг столярного клею. Або можна купити готові суміші, для побілки стовбурів садових дерев.

Чим обробити яблуні восенияблуня, сад, роботи, восени

Тепер про те, чим обробити яблуню від парші.

Народні методи боротьби. Для цієї мети садівники використовують розчин сечовини, у концентрації  500 грам на 10 літрів води. Окрім цього, така обробка допомагає захистити сад від борошнистої роси.

Деякі садівники для боротьби із борошнистою росою і паршею використовують розчин мідного купоросу. Для цього розведіть 0,3 кг у 10 літрів.

Ще один рецепт: 50 грам господарського мила і 0,4 кг кальцинованої соди розчиніть у відрі води.

Ну і легендарний «голубий метод». Після його обробки гілки дерева зафарбовуються у блакитний спосіб, через що і метод отримав свою назву. Для приготування розчину розведіть у двох літрах води 0,3 кг вапна і 0,4 мідного купоросу.

Цим розчином проводиться обробка яблунь від парші, а також від молініозу  і антрактозу. Крім цього, така обробка насичує рослину залізом, який потрібен для нормального розвитку яблуні.

Готові препарати. Обробка яблунь восени від хвороб більш ефективна готовими препаратами від сучасних виробників. Кожного року світові виробники пропонують все нові препарати, які є більш ефективними і безпечними для довкілля.

Від парші також допомагає розчин колоїдної сірки, який готують згідно інструкції на пакуванні. Як і з усіма обприскуваннями, його проводить у сонячні дні без опадів.

Також, у саду використовують препарати «Актара», «Хорус». Але радимо вам завітати до місцевого господарського магазину, де порадять новіші і сучасніші матеріали (залежно від того, коли ви читаєте цю статтю).

Як проводитися обробка яблунь від шкідниківяблуня, дерево, роботи

Перед проведенням процедури вдягніть захисний одяг, окуляри, респіратор і рукавиці. Старанно обробіть усі гілки дерева, а також стовбур і ґрунт навколо нього.

Обробка яблунь навесні від хвороб і шкідників а також влітку проводиться меншим концентрованими розчинами чи не дуже активними препаратами. Восени, коли зібраний врожай, опало листя і не літають комахи можна використати агресивніші методи боротьби.

Бажано, одночасно обробити усі дерева в саду, щоб одразу знищити шкідників у саду.

Роботи у саду

Велика частина шкідників і їхніх лялечок на зиму ховаються в опалому листі і ґрунті. Крім цього, на пошкоджених плодах і листі зимують збудники хвороб.

Тому, після збору врожаю і опадання листя, потрібно очистити ґрунт і спалити. Частина спеціалістів радить листя не спалювати, а закладати у компостні ями. В результаті і від шкідників позбавитесь, і отримаєте навесні корисне добриво.

Після цього, потрібно перекопати ґрунт. В результаті, шкідники, які закопались на 15-20 см щоб перезимувати, опиняються на поверхні і стають вразливими перед несприятливими погодними умовами чи птахами.

Під час перекопування будьте обережними біля стовбурів дерев, щоб не пошкодити коріння, яке залягає не глибоко.

Після перекопування і вирівнювання ґрунту граблями, можна на поверхні ґрунту мульчувати соломою, тирсою чи перепрівшим перегноєм. Така процедура зменшує ріст бур’янів і затримує вологу у ґрунті.

Також, бажано на зиму удобрити дерева. Для цієї мети добре підходить компост або перегній. Або можна використати калійні мінеральні добрива або суперфосфат. Тільки не вносьте восени азотні добрива, оскільки вони зменшують опірність дерев холодним температурам.

Коли обробляти яблуні від шкідників восенияблуня, сад, восени, обробка

Найкраще це робити після збору врожаю і опадання листя, але до настання морозів. Деякі препарати є досить токсичними, і краще їх не застосувати перед чи під час збору врожаю.

Наприклад, розчин карбаміду (сечовина) у великій концентрації може викликати оіпки дерев, які ще не скинули листя.

Для ефективності процедури, потрібно проводити обробку в безвітряну погоду. Крім цього, вибирайте бездощовий день. Інакше дощ змиє із гілок нанесені препарати і потрібно буде повторити процедуру ще раз.

Висновок. Ми описали, чим обробити яблуню після збору врожаю, і вам залишається тільки дотриматись наших порад. Тим, хто сумнівається потрібно обробляти від шкідників яблуні восени, відповідаємо: так, потрібно, особливо для старих яблунь.

І ще раз нагадуємо, що кожного року виробники пропонують нові засоби боротьби із шкідниками. Автори статей за усіма новинками не встигають. Тому запитуйте у своїх садових магазинах найкращі на даний час препарати.

А зараз радимо подивитись цікаве відео, як проводиться обробка яблуні від шкідників восени:

рос

Be the first to comment on "Осіння обробка яблунь від шкідників і хвороб"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*