Обробка полуниці восени від шкідників і хвороб

У статті розглянемо у чому полягає обробка полуниці восени від шкідників і хвороб, також будуть цікаві відео, які краще розкриють тему.

Як і всі садові рослини полуниця має безліч шкідників і її турбують хвороби. У боротьбі із ними особливу увагу слід звертати на попередження негативних факторів і профілактичні заходи.

Адже, коли в розпалі сезону хвороба чи шкідник масово уразив рослину – може бути пізно.

Крім того, навіть прихильники народних способів  визнають, що найкраще перемогти хвороби садової полуниці за допомогою сучасних препаратів. І бажано їх застосувати у той час, коли рослина не дає плодів – весною і восени.

Осіння обробка полуниці від шкідників і хвороб повинна проводитись регулярно, щоб отримувати стабільні і хороші результати.

Боротьба із полуничним кліщем

Цей шкідник наносить листю рослини. Уражений кущ зменшує продуктивність і навіть, може загинути. Для боротьби із кліщем потрібна обробка полуниці після збору врожаю від хвороб. Досвідчені садівники радять у відрі води розчинити по 2 столові ложки попелу, оцту, олії і 2 склянки рідкого мила. Добре розмішати, і обприскати як самі рослини, так і ґрунт навколо них.

Непогано у боротьбі із кліщем зарекомендували себе препарати Тітовіт Джет, Актеллік, Кліщевіт.

Борошниста росаполуниця, обробка, восени

Грибкове захворювання, яке уражає і листя і плоди полуниці. Уражене листя отримує плями із білим нальотом, змінює свою форму і опадає. Плоди із часом гниють і також опадають.

Для профілактики із борошнистою росою можна обприскати листя рослин розчином марганцівки у пропорції 2 грами марганцівки на 10 літрів води.

Деякі дачники у боротьбі зі цією хворобою використовують розчин колоїдної сірки (100 грам на відро води).

Хвороба бура плямистість

При цій хвороба полуниці листя з країв сохнуть, покриваються темно червоними (бурими) плямами.

В такому випадку обробка полуниці від хвороб восени полягає в обприскуванні хлорокисом міді. Концентрація повинна бути така: на 10 літрів води – 35 грам хлорокису міді.

Обприскування проводиться як восени після збору врожаю, так і весною, а також протягом літнього сезону якщо є ознаки захворювання.

Окрім обприскування, можна восени, після збору врожаю скосити уражені п’ятнистістю кущі, і винести листя із садової ділянки. Згодом виросте нове, здорове листя.

 Полуничний довгоносикполуниця

Цей шкідник харчується не тільки полуницю, але й наносить шкоду ожині і малині. Пошкоджує молоденькі бутони і листя.

У боротьбі із цією хворобою добре себе зарекомендувало перекопування ґрунт між рядками. У старих книжках радять вже після збирання врожаю обприскати рослини карбофосом. Але ми радимо пошукати в місцевих магазинах «сад город» більш безпечні і дієві препарати. Щороку провідні підприємства галузі пропонують все кращі препарати. І хороший продавець порадить чим обробляти полуницю восени від хвороб. У книжках і матеріалах в інтернеті часто подається застаріла інформація, а препарати давно не використовують у сільському господарстві через їхню малоефективність і шкідливість як для людей, так і тварин.

Сіра гниль

Уражені плоди отримують світлі плями, які із часом темніють, і розростаються по поверхні і в глибину.

Окрім боротьби весною і влітку, восени можна провести профілактичне обприскування кущів розчином бордоської рідини.

Слимакифото, слимак, полуниця

Слимаки не проти посмакувати ягодами полуниці. Боротьбу із ними потрібно вести протягом усього періоду вегетації. А восени у старих книгах радять між грядками розкласти Метальдегід у гранулах, у кількості до 5 грам на 1 м². ми ж не радимо використовувати ці хімікати, і протягом сезону знищувати слимаків ставлячи приманки, або обсипавши ділянку попелом чи сіллю. Також, мульчування для слимаків не дуже приємне, адже їм ніжним тілам важко по такій поверхні пересуватись.

Слимаки, як і більшість хвороб і шкідників розвиваються там, де ділянка недоглянута, багато бур’янів, невдало вибране місце насадження.

Довгоносик

Цей шкідник ласує бутонами полуниці і представляє собою блискучого жука чорного кольору, довжиною тіла до 3 мм.

Із профілактичною метою проводиться обприскування усією ділянки препаратами золон і актеллік.

Висновок. Ми описали як проводиться обробка полуниці від хвороб і шкідників, але варто не забувати ще ряд порад. Зокрема, восени потрібно  подумати про сівозміну, і виділення ділянки під посадку полуниці на наступний сезон. Землю потрібно прополоти і видалити бур’яни, удобрити, щоб посадити нові кущі полуниці. До речі, багато дачників пересаджують полуницю саме на початку осені. Адже рослина має шанс добре прижитись і стійко перенести зимові холоди.

Якщо ж ви не плануєте наступного сезону переносити полуницю на іншу ділянку, уважно огляньте стару, щоб винести із саду ушкоджене листя, плоди, і спалити їх; адже вони залишаються розсадником хвороб.

P.S. Цікаве відео про обробку полуниці восени, після збору врожаю:

рос

Be the first to comment on "Обробка полуниці восени від шкідників і хвороб"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


***
Перейти к верхней панели Выйти