Обприскування дерев восени

опрыскивание деревьев осенью фото

Опишемо як відбувається обприскування дерев восени, які препарати застосовуються і терміни виконання робіт.

Ця процедура дозволяє боротись із шкідниками і збудниками хвороб. Особливо корисна для молодих дерев, які ще не здатні в повній мірі боротись із хворобами і шкідниками.

Якщо не провести процедуру, то вороги дерев встигнуть проникнути у гілки і крону дерев, перезимують в опалому листі і ґрунті. Особливо ці процеси активні у теплу і тривалу осінь.

Обприскування ефективно не тільки проти дорослих шкідливих комах, але й їхніх лялечок, відкладених яєць.

Терміни обприскування дерев

Осіннє обприскування плодових дерев проводить пізно восени, коли дерева скинули листя. Якщо ж поспішити, то листочки отримають опіки і опадають раніше. Через це дерева стають менш стійкі до зимових холодів, а весною до шкідників і хвороб.

Найкраще обробляти дерева в бездощову і безвітряну погоду. Температура не повинна бути нижче 4 градусів тепла. Якщо ж не встигли до зими, або не дала це зробити погода, можна перенести процедуру на весну. Але встигніть до розпускання бруньок.

осіннє обприскування плодових деревЯкщо провели роботи безпосередньо перед дощем, то він змиє частину препаратів, і обробка буде менш ефективною. Тому слідкуйте за погодою і прогнозами синоптиків.

Ви повинні бути готовими, щоб у разі настання підходящої погоди провести роботи в саду. Як правило, обприскування проводять в другій половині жовтня.

Правила обприскування дерев

Обприскування яблунь восени, як інші культури, потрібно проводити не тільки на гілках, але й стовбурі і землі навколо нього. Адже частина шкідників і хвороб зимує на опалому листі або ґрунті.

Налаштуйте обприскувач так, щоб краплі розчину були дрібними. Так вдасться із мінімальною кількістю препарату обробити потрібну площу саду.

Намагайтесь обприскувати усю крону дерев, навіть високих. Адже хвороби чи шкідники із необроблених гілок можуть перебратись і на нижні яруси крони дерев. Саме тому, бажано вирощувати сорти невеликої висоти, які легко можна обрізати чи обробити.

Якщо на корі є якісь нашарування, здуття, ознаки ураження, то їх потрібно зішкрябати металевою щіткою. Як правило, тут на зиму ховаються шкідники. Далі це місце слід обробити препаратами.

Чим обприскувати яблуні восени

Сечовина

Осіннє обприскування саду можна провести розчином сечовини (карбамід). На відро води всипте пів кілограма речовини і старанно розмішайте. Обприскайте гілки, дерево, і опале листя навколо стовбурів.

Сечовина представляє собою гранули білого кольору, майже без запаху. Добре розчиняється у воді, особливо підігрітій. Це дуже концентроване азотне добриво.

Карбамід – прекрасний засіб для боротьби із усіма видами гнилі, п’ятнистості, добре підходить для знищення різноманітних інфекцій і вірусних захворювань плодових дерев. Також ефективний проти типових шкідників саду (гусениці, попелиці, яблуневого квіткоїда).

Ним можна обробляти яблуні, груші, сливи, вишні, черешню, аличу, персик, абрикос, та ін..

Не радимо затягувати із обробкою дерев цим препаратом. Адже в його складі багато азоту, який сприяє росту зеленої маси дерев (гілочки, листя). Тому осіннє обприскування саду сечовиною не бажано проводити перед самою зимою.

Є дані, що обробка сечовиною у певній мірі захищає дерева від ранніх морозів.

Мідний купоросМідний купорос

Обприскування саду восени можна провести і з допомогою мідного купоросу. Він ефективний проти цілого спектру хвороб, серед яких такі популярні як парша і різноманітні гнилі.

Щоб отримати робочий розчин, розведіть у відрі води 100 грам мідного купоросу (продається у садових магазинах). Таким розчином можна обприскувати груші і яблуні. А для слив, персиків, черешні, абрикосів, смородини, аргуса, концентрацію потрібно знизити у два рази. Для цього у відрі води розведіть 50 грам мідного купоросу.

Бордоська рідинарідина бордоська для обприскування дерев

Ще один традиційний засіб боротьби із хворобами саду. Для приготування розчину, змішайте у вапно (300 грам) і мідний купорос (400 грам) у відрі води (10 літрів). Ефективно як проти цілого спектру хвороб, так і проти шкідливих комах.

Спеціалісти радять восени використовувати 3% розчин бордоської рідини. Цього достатньо, щоб ефективно очистити сад від шкідників і хвороб.

Солярка

Ще один, хоч і не дуже поширений спосіб боротьби із шкідниками. Справа в тому, що ця речовина після обробки утворює на поверхні маслянисту плівку, яка не дає шкідникам дихати, і вони гинуть.

Використовують у складі інших препаратів. Для приготування розчину розведіть:

  • 10% води,
  • 90% мідного купоросу.

Тоді сюди додайте десяту частину вапняного молочка і влийте 20 частин солярки.

Обприскування дерев залізним купоросомзалізний купорос фото

Добре підходить для обробки дерев, які вже скинули листя. Ефективний для захисту і профілактики не тільки плодових дерев, але й кущів і винограду.

Допомагає боротись із мільдю, п’ятнистостями, моніліозом, паршею, та ін..

Для приготування розчину, розведіть у відрі води 300 грам залізного купоросу і обприскайте дерева, які вже скинули листя. Сам препарат можна придбати в садових магазинах.

Окрім лікувальної мети, залізний купорос здатний стати додатковим джерелом заліза для рослин.

Правила безпеки

Перед обприскуванням вдягніть захисний одяг, окуляри і рукавиці. Вдягніть респіраторну маску. Під час обробки дерев не вживайте їжу, не куріть.

Проводячи роботи, враховуйте напрямок вітру, щоб не потрапити під струмінь препаратів.

Після проведення робіт помийте руки і лице із милом, одяг виперіть, взуття почистіть.

Висновок. Ви дізнались як проводиться обприскування дерев восени, які препарати можна застосовувати, на що звернути увагу.

Дотримуйтесь порад із безпеки і пам’ятайте про терміни проведення операції. І на закінчення відео, де досвідчений садівник розказує чим обприскувати сад восени:

рос

Be the first to comment on "Обприскування дерев восени"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*