Обробка саду восени від хвороб і шкідників

дерева

У статті розкажемо як проводиться обробка саду восени від хвороб і шкідників і чим обприскувати дерева восени. Крім цього будуть тематичні відео, в яких досвідчені садівники діляться своїми секретами отримання хорошого врожаю.

У фруктових дерев багато ворогів, це і шкідники, хвороби, гризуни, і несприятливі кліматичні умови. Обробка плодових дерев восени повинна врахувати всі ці негативні фактори, і їм запобігти.

У зв’язку із цим потрібно провести ряд заходів:

  • обприскування дерев восени
  • збирання опалого листя і пошкоджених плодів,
  • перекопування ґрунту,
  • обрізка дерев (можна робити навесні).

Перед описом  заходів боротьби із хворобами і шкідниками нагадуємо, що обробка дерев восени від шкідників повинна проводитись у бездощову і безвітряну погоду. Садівник повинен мати відповідний захист (респіратор, рукавички, окуляри, захисний огляд).

Найкращий час для обробки – зібраний врожай, опало листя, але ще немає заморозків.

Обприскування сечовиноюсадові роботи

Деякі садівники проводять Обприскування дерев сечовиною (карбамід) у концентрації 5% (500 грам на 10 л води) і стверджують, що така обробка дерев на зиму повинна включати не тільки гілки і стовбур, але ґрунт навколо них.

Тільки пам’ятайте, що  таке осіннє обприскування саду повинне проводитись після збору врожаю, але задовго до настання заморозків, хоча б за 30 днів. Інакше рослина може важче пережити морози.

Якщо ви не бажаєте виносити опале листя із саду, то їх також обприскайте сечовиною. Ця речовина знищує яйця і лялечок шкідників фруктових дерев і кущів.

Бордоська рідина

Осіння обробка плодових дерев може проводитись і за допомогою бордоської рідини. Для цього підходить 1% розчин, і він ефективний проти таких хвороб, як: гниль на плодах, парша, борошниста роса.

Залізний купорос

Обробка дерев восени залізним купоросом особливо показана для старих дерев, які покриті мохом, в яких люблять ховатись шкідники дерев. Тільки врахуйте, що у залізний купорос не дається вапно.

Окрім захисної функції, дерева потребують заліза (у розумних дозах), і така обробка позитивно впливатиме на майбутній врожай кісточкових.

Частина дачників, для підвищення ефективності залізного купоросу, додає до нього інсектициди, які знищують зачатки хвороб і борються із шкідниками.

Мідний купоросдерева

Обприскування саду  мідним купоросом – хороший спосіб допомогти деревам вистояти проти хвороб і шкідників.

Для цієї мети підійде 1% розчин (100 грам на 10 л води), який ефективно бореться проти гнилі і парші на фруктових деревах. Крім цього, цей засіб ефективний для обробки черешень, аґрусу, сливи, вишні, аличі, та ін.

Також, розчин мідного купоросу рекомендують у боротьбі зі такими хворобами винограду, як мільдю, антракноз, бактеріальний рак, п’ятнистий некроз.

Використання фунгіцидів

Провідні виробники засобів захисту рослин регулярно випускають нові, більш ефективні, менш шкідливі засоби боротьби із хворобами і шкідниками.

Тому, не бачимо змісту приводити назви конкретних препаратів. Завітайте у місцевий магазин «сад город» (тільки не на базарі), і продавець порадить той препарат, який є найкращим для ваших умов на сьогоднішній день.

Народні методидерева

Обробка фруктових дерев без використання хімії – бажання більшості садівників. Так, є рецепти із використанням аптечної ромашки, хвої, попелу, відвару хвощу.

Але будемо чесними – вони за ефективністю поступаються хімічним засобам.

І якщо ви бажаєте мати біль екологічний врожай, то зверніть кращу увагу за методи профілактики і механічної боротьби із шкідниками:

  • виносьте на зиму листя,
  • не садіть надто близько дерева,
  • приваблюйте птахів,
  • вибирайте стійкі до хвороб і шкідників сорти,
  • регулярно обрізуйте дерева.

Захист саду від гризунів

Взимку, коли стає менше корму, до вас «у гості» можуть навідатись шкідники (особливо зайці). Тому, стовбури дерев потрібно якось захистити.

Для цього найкраще їх обв’язувати металевою або протимоскітною сіткою, але так, щоб гризун не міг залізти під сітку.

Опале листя

Бажано збирати опале листя, виносити із саду, і закопувати на компост. У ньому  переховується багато шкідників, і є збудником хвороб.

Крім цього, варто зривати засохлі, муміфіковані плоди, які також є джерелом захворювань для фруктових дерев.

Не забувайте перекопувати сад на зиму. Адже шкідники ховаються від холодів у грунті, на безпечній глибині. Перекопуючи землю, ви викидаєте їх на поверхню, де вони загинуть від морозів, або стануть жертвою птахів.

Очищення кориОчищення кори

Від морозів і птахів шкідники ховаються у старій корі. Тому, металевими щітками потрібно очистити дерево від старої кори, а потім побілити розчином, який включає інсектициди. Це дає можливість позбутись шкідників у різних стадіях (дорослі особини, лялечки, яйця).

Перед процедурою, постеліть клейонку біля стовбура, щоб лялечки і яйця шкідників не падали на землю.

Якщо утворились ранки, то їх потрібно замазати масляною фарбою.

Висновок. Ми розглянули у чому полягає осіння обробка плодових дерев і роботи, які потрібно провести. І нагадуємо, що обприскування плодових дерев восени проводиться у суху погоду, інакше дощ змиє інсектициди і і фунгіциди, і ваша робота буде марною.

Зробіть все правильно, і наступного року зберете здоровий і смачний врожай.

Успіхів!

рос

Be the first to comment on "Обробка саду восени від хвороб і шкідників"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*