Чому не ростуть дерева

обліпиха

Ви, напевне, не раз стикались із ситуацією, коли купили дорогі саджанці, посадили дерева а вони не ростуть. Проходить рік, два, п’ять, а деревця таких же розмірів, як і були раніше.

Оскільки, більшість карликових дерев можуть рости 10-15 років, то протримавши їх в такому стані кілька років ви зменшуєте можливу вигоду від їх покупки. А так хочеться поласувати яблуками, вишнями, грушами, виноградом.

Те саме можна віднести не тільки до дерев, але й кущів і винограду. Вони дуже повільно ростуть і ви все не можете дочекатись врожаю.

Причин виникнення такої проблеми є декілька:

  • Непідходящий склад ґрунту,
  • Недостатня кількість вологи,
  • Замало підживлення.

Ґрунт для дерев

врожай слив

врожай слив

В ідеальному випадку, ще перед закладкою саду, потрібно викликати спеціаліста, який визначить склад ґрунту і порадить ті культури, які найкраще підходять для ваших умов.

Якщо ж ґрунт неідеальний, але ви хочете вирощувати, наприклад, яблуню чи виноград, то склад землі можна корегувати. В тому числі змінити кислотність.

Полив

виноград

врожай винограду

Як і люди чи тварини, рослини потребують достатню кількість води, яку рідко вдається отримати із опадів. Тому доводиться проводити штучні поливи.

Якщо у вас великий сад із декількох десятків дерев, то можна встановити систему поливу, яка в зазначений вами час дасть деревам стільки вологи, скільки потрібно.

Або можна поливати дерева самостійно, краще зранку або ввечері.

Удобрення дерев

малина

малина

Часто ми садимо дерева, підливаємо, даємо в луночку якісь добрива. А тоді … забуваємо про них. В результаті дерева не ростуть, і не дають плодів.

А насправді, потрібно кожного сезону вносити добрива до 5 разів і навіть більше. В такому випадку сад буде рости і давати хороший врожай.

В першій половині сезону, коли рослини повинні рости, слід вносити азотні добрива (наприклад, азотну селітру). А от коли починають дозрівати плоди, тоді вносять фосфорні добрива.

Як вносити добрива

На деякій відстані від стовбура (щоб не пошкодити корені) запихаєте лопату в землю і трішки розпихаєте землю. Тоді вносите туди 50-100 грам добрив і обов’язково закриваєте землею.

Якщо не засипати мінеральні добрива землею, то вони вивітряться. А так, запили добри, накрили землею, а коли піде дощ або самі полиєте, то мінеральні речовини підуть у грунт, звідки їх отримає коріння дерев.

Таким чином можна отримати хороший врожай із дерев і вони будуть швидко рости.

рос

Be the first to comment on "Чому не ростуть дерева"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*